Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A Zavvi to jest totalna loteria. Dopłatę poczty trzeba wliczyć w koszty. Gdy przyjdzie bez opłat to jest nasza promocja, lekka promka to tylko 8,5.
(15-05-2022, 08:40)djgromo napisał(a): [ -> ]A takie pytanie co do Zavvi, dalej da się tylko zamawiać żeby wysyłali każdy film osobno i za każdy trzeba dopłacać 8 zł na poczcie?
Te 8,50 PLN to zakładaj, że zapłacisz tak czy siak.
Ostatnio tylko tyle zapłaciłem. Teraz wysłali mi Johnny Mnemonica więc zobaczymy jak tym razem będzie z opłatami Wink

(15-05-2022, 08:10)Redrum napisał(a): [ -> ][...] "Estimated tax to be collected" i "Shipping & Handling", które podnosżą cenę o ok 30%.
Te ok. 30% (tax + shipping&handling) to do ceny doliczają?
Chętnie bym sprowadził kilka wydań od Shouta ale muszę wiedzieć czy mam coś doliczyć do potencjalnych kosztów.
Dodaj to co chcesz do koszyka i zobacz ile wyjdzie do zapłaty. Nic ponad to co tam się pokaże nie doliczają.
Czy zavvi nadal wysyła każdy film osobno? Lepiej byłoby, gdyby pakowali wszystko do jednego pudełka.
W ostatnim zamówieniu trzy filmy były w jednym pudełku kartonowym plus bąbelki, tylko że pudełko nie było obklejone taśmą i jakby ktoś chciał sobie wyjąć zawartość, to nie musiałby się specjalnie wysilać.
Plus obie opłaty oczywiście.
8,5 zł to wiadomo, że trzeba będzie zapłacić przy odbiorze. Ale z VATem to już chyba loteria, nie? Jak nasi dowalą, to zavvi zwróci pieniądze? Kilku Forumowiczów o tym pisało, ale chciałbym się upewnić.
Tak, loteria - zależy, jak pracownik PP przygotuje przesyłkę do odprawy.
Zwróci pieniądze, ale najbezpieczniej jest wziąć wszystkie "kwity" - tj. potwierzenie wydrukowane na poczcie i wydruk z terminala karty płatniczej.
Ma ktoś z was jakiś pomysł dlaczego mam na awizo "Opłata 8,50zł" za przesyłkę z Francji?
Nawet w systemie PP jest:
Rodzaj przesyłki GLOBAL Expres
Kraj nadania Francja
Kraj przeznaczenia Polska
Usługi komplementarne/dodatkowe Ekspres

Nadanie 2022-05-12 International Postal System
Wysłanie przesyłki 2022-05-12 ROISSY COURRIER INTERNATIONAL
Przyjęto w Polsce 2022-05-15 WER Warszawa

Szczerze nie wiem nawet co to jest, możliwe że La Mule od dodax-online-fr (Amazon), który nie dotarł i wysłali kolejny egz. który również nie dotarł..

EDIT/
Jeśli ktoś jest ciekaw okazało się, że to Przemytnik na którego czekam już od 17 kwietnia...a właściwie to chyba dosłany zamiennik więc nie ma sprawy tym bardziej, że dostałem już pełen zwrot Rolleyes, ale to niepokojące, że przy zakupach na francuskim amazonie filmy mogą być wysyłane ze..Szwajcarii generując dodatkowe opłaty. Druga sprawa, że listonoszowi nie chciało się dwóch awizo wypisywać więc wkleił dodatkowo nalepkę z numerem innej paczki na jednym awizo i powyższe dane do śledzenia prowadziły właśnie do tej drugiej przesyłki. Numer wpisany ręcznie od La Mule oczywiście nieczytelny.
(31-05-2022, 13:28)misfit napisał(a): [ -> ]W sklepiku dystrybutora wysyłają już od kilku dni.
(31-05-2022, 13:58)Mefisto napisał(a): [ -> ]Ktoś od nich zamawiał i może się podzielić wrażeniami?

Kolekcjonerkę Babadooka od nich brałem niecały rok temu i do dziś pamiętam pancernie zabezpieczoną przesyłkę. W międzyczasie dorobili się też obsługi IOSS.
Czas oczekiwania? Koszta wysyłki? Smile