Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Drugie z rzędu zamówienie z zavvi i tylko opłata pocztowa. Może wreszcie się ogarnęli?
Oni może się ogarnęli, teraz żeby jeszcze Poczta Polska się ogarnęła i będzie git.
Rarewaves - trzy tygodnie czekania, opłata 8.50, ISS ogarnięty, pakowanie zwykła koperta bąbelkowa.
Ostatnia przesyłka z Japonii i zero opłat (ani VATu, ani 8,5 zł). Sklep wysłał CD pocztą lotniczą jako zwykły list, bez trackingu (doszło w niecałe 2 tyg.). Na kopercie był stempel z napisem "Taxe percue" (czyli "opłata obrana").
Co to za sklep w Japonii? Smile
http://www.arksquare.net/
Mają znacznie większy wybór soundtracków niż cdjapan.co.jp.
Ceny i koszty wysyłki porównywalne.
Albo mi się wydaje, albo paczki z zavvi przychodzą coraz szybciej i bezproblemowo. Za to Amazon zaczyna w drugą stronę - coraz dłużej.
Zavvi ostatnio faktycznie dochodzi w normalnym czasie, zwykle ok. 10 dni i jest. No i ogarnęli VAT i pozostaje już tylko opłata dla poczty. Na Amazona UK też nie narzekam, maks tydzień, czasem nawet szybciej.
Mnie najbardziej na amazonach zadziwiają sytuacje gdy coś zamawiam i trzeba czekać tak z tydzień, a czasami nawet dłużej na realizację i to pomimo tego, że cały czas produkt widnieje, że mają go na stanie. Tak, wiem... mają magazyny w różnych krajach, ale co z tego jak ostatnio czekałem 7 i 10 dni na realizację zamówienia, które później i tak wysłali z UK. Najczęściej tak mam na amazon.co.uk i amazon.de i zwykle dotyczy to pre-orderów, ale nie tylko. Z kolei konkurencja potrafi te zamówienia pre-orderowe wysłać kilka(naście) dni przed oficjalną premierą, więc skoro piszecie, że zavvi się ogarnęło z terminami i IOSSami to wezmę to pod rozwagę następnym razem.
(06-07-2022, 14:39)misfit napisał(a): [ -> ]Mnie najbardziej na amazonach zadziwiają sytuacje gdy coś zamawiam i trzeba czekać tak z tydzień, a czasami nawet dłużej na realizację i to pomimo tego, że cały czas produkt widnieje, że mają go na stanie.

Dokładnie mam tak z jednym filmem z Zavvi  Tongue
Obywatel Kane

Order Date: 02/06/2022

Status: Processing

A na stronie jest cały czas dostępny:
https://www.zavvi.com/4k/citizen-kane-4k-ultra-hd/13554582.html

To już ponad miesiąc, chyba do nich muszę napisać  Tongue

Tak więc nie ma reguły, bo był zamówiony razem z "Tinker Tailor Soldier Spy", który już dawno przyszedł.
Ogólnie to nie narzekam na Zavvi, bo poprawiło się Smile