Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Danus- skromna kolekcja.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Może w przypadku tych filmów wystarczy mu jakość dostępna na Blu, które pewnie były za grosze?
Nie wiem co mu wystarczy, stąd pytanie, a zauważyłem , że ludzie się łapią na byle promocje bd, po to by za 2 tyg kupić 4k w kolejnej .
Obie Mumie to straszny, przefiltrowany paździerz na BD, a z kolei na UHD piękny remaster. Różnica w jakości obrazu jest kolosalna, większa niż np. Matrixy BD vs UHD tak więc sugeruję upgrade w przyszłości Smile

To samo można napisać o Powrotach do przyszłości, ale tutaj dopiero okaże się na ile remastery będą lepsze od dotychczasowych transferów (jestem dobrej myśli).
Mumie kupiłem za grosze, a to nie są filmy z takim priorytetem by mieć w najlepszej możliwej jakości. Zamieniając swoje DVD na lepszy format kieruje się cena. W tym przypadku wystarczy mi BD, obie części kupiłem za mniej niż musiałbym wydać na jedną część serii.
(24-07-2020, 10:35)Danus napisał(a): [ -> ]Zamieniając swoje DVD na lepszy format kieruje się cena.
To nie jest zamiana na lepszy format, zamieniłeś kupę na kupę. Bez sensu.
Danus jak widzę różnicę na moim pierwszym beznadziejnym 4k tv samsung pomiędzy bd a 4k (w nowych filmach też) to żal mam gdy muszę kupić dobre kino w bd, bo nikomu nie chciało się wydać tego w 4k hdr. Nie warto dla paru groszy brać starych transferów. W moim mniemaniu John Łyk na bd od Monolith był nudnym filmem, ale jak go obejrzałem w 4k z 4/10 podskoczyło na 8/10. Lepiej kupić jeden film za 50 4k, aniżeli trzy w tej samej cenie na bd ze starym transferem. Pierwsze wydania 4k może szału nie robiły, ale obecnie to już przepaść.
(24-07-2020, 12:07)Wolfman napisał(a): [ -> ]W moim mniemaniu John Łyk na bd od Monolith był nudnym filmem, ale jak go obejrzałem w 4k z 4/10 podskoczyło na 8/10.
Oceniasz film czy jakość obrazu? W jaki sposób nudny film w HDR nagle nie jest nudny? Widzę że osiagamy nowy poziom bredni.
Generalnie nie widzę w tym nic dziwnego, że szeroko rozumiana jakość seansu wpływa na odbiór filmu i jego ocenę. Ta sama scena akcji na BD może wydawać się nudna, a w UHD nabiera zupełnie nowego wymiaru. W tym wypadku akurat Wolfman ma sporo racji.
Mierzwiak napisał(a):Oceniasz film czy jakość obrazu? W jaki sposób nudny film w HDR nagle nie jest nudny? Widzę że osiagamy nowy poziom bredni.

Żaden tam nowy, pisał już takie bzdury dawno temu.
(24-07-2020, 13:03)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Ta sama scena akcji na BD może wydawać się nudna, a w UHD nabiera zupełnie nowego wymiaru. W tym wypadku akurat Wolfman ma sporo racji.
Dokładnie. Odbiór na nowym kinie i oledzie nabrał nowego wymiaru. Zupełnie inaczej film zacząłem postrzegać i wpłynęło to diametralnie na odbiór filmu. Brednie pisze tutaj G. jak zwykle, bo ogląda w kółko te same zaschnięte transfery z dvd i bd
(24-07-2020, 12:37)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Oceniasz film czy jakość obrazu?
Mierzwiak a w tym filmie to co co oceniasz fabułę z tym samym wyświechtanym motywem zemsty? Big Grin Ten film rozwija skrzydła na dużym ekranie w 4k hdr, o czym się przekonałem oglądając wersję bd, a potem 4k z hdr
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31