Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Danus- skromna kolekcja.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Cytat:Brednie pisze tutaj G. jak zwykle, bo ogląda w kółko te same zaschnięte transfery z dvd i bd
A mimo to drugiego Terminatora oglądam w lepszej wersji niż mógłbyś gdziekolwiek kupić Tongue
(24-07-2020, 13:03)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]W tym wypadku akurat Wolfman ma sporo racji.
Gorzej z ukształtowanym gustem skoro wystarczy mu poświecić nitami i dostaje pierdolca.

Wolfman napisał(a):Mierzwiak a w tym filmie to co co oceniasz fabułę z tym samym wyświechtanym motywem zemsty? Big Grin
A co mam oceniać jak nie scenariusz, reżyserię itd. itp. czyli dokładnie to samo co w każdym innym filmie? Dobry film się zawsze obroni, w najlepszhm wydaniu mogę co najwyżej lepiej docenić konkretne jego aspekty i tyle. John Wick zyskał grono zagorzałych fanów zanim wyszedł na UHD a i tak większość ludzi go w tej wersji nie oglądała. Niepojęte! Jeśli obecność HDR to jest coś co sprawia według ciebie że film uważasz za dobry to mogę się tylko śmiać w niebogłosy, ciekawe jak oceniałeś filmy w czasach VHS i DVD, wszystkie były nudne i miały od 1 do 4/10?
Mierzwiak, widzę , że urwałeś się z choinki, albo lubisz samolizanie na kanapie po klejnotach za okazanie swojej mądrości.
Otóż są różni ludzie i mają różne spojrzenie na dany film. Jak się tutaj ze mną zgadzasz to super. Zrozumiesz wtedy, że jeśli film mi się przez światełka i dźwięk bardziej podoba, nie oznacza, że uważam go za arcydzieło. Raczej za świetną rzemieślniczą techniczną robotę, którą tu oceniłem i zapewne zapomnę o nim kiedyś, bo za tą robotę podbiłem mu ocenę z 4 na 8 za 4k + hdr. Ten film nie musi się dla mnie bronić po latach, bo powstaną kolejne dobrze wykonane w swoich czasach. Jego celem jest tylko i wyłącznie bycie kinem rozrywkowym. Jeśli dałem mu 8/10 i dałbym tyle dla Lighthouse 8/10 to byłby to dwie różne oceny dla odmiennych gatunków. HDR sprawia, że nawet średniak dobrze się ogląda, ba nawet znakomicie i to chciałem zaakcentować.
Mierzwiak, popraw cytowanie, bo coś poszło nie tak.
Ja obstaję przy swoim i po części podzielam zdanie Wolfmana. Nie podpiszę się pod stwierdzeniem jakoby HDR miał sprawiać, że film jest dobry, ale już lepszy w odbiorze z całą pewnością.
Za przykład niech posłuży chociaż omawiana na poprzedniej stronie Mumia, która nie należy do moich ulubionych filmów i wersji BD z całą pewnością nie chcę oglądać, ale wydanie UHD mogę włączać choćby zaraz.
Ja tego samego też nie stwierdziłem, ale podnosi poprzeczkę strona techniczna dla której się go ogląda z przyjemnościa. A co do czasów vhs, to mi się podobało nawet odbijanie białej kwadratowej piłeczki dwoma prostokątami z lewej i prawej, więc inne czasy , inna technologia.
Ja też rozumiem Wolfmana (chociaż skok z 4 na 8 jest lekko przesadzony Tongue ). W mojej krótkiej, jak na razie, przygodzie z nowym formatem już zdążyłem podciągnąć jedną ocenę. Sicario z 9/10 wskoczyło do elity 10/10 Wink Seans w 4K z HDR pokazał w pełni co autor miał na myśli. Większość seansu siedziałem z otwartą z zachwytu gębą, a widziałem ten film wcześniej parę razy.
Scenariuszowej fuszerce Sicario nic nie pomoże.
Wy tu gadu gadu a mi się udało zakupić to wydanie, nowe w folii:
[Obrazek: 7cf0c9db32215474.jpg]
(24-07-2020, 18:14)Gieferg napisał(a): [ -> ]Scenariuszowej fuszerce Sicario nic nie pomoże.
Smile Smile Smile zrobiłeś mi weekend Gief
(24-07-2020, 17:32)Wolfman napisał(a): [ -> ]Mierzwiak, widzę , że urwałeś się z choinki, albo lubisz samolizanie na kanapie po klejnotach za okazanie swojej mądrości.
Otóż są różni ludzie i mają różne spojrzenie na dany film. Jak się tutaj ze mną zgadzasz to super. Zrozumiesz wtedy, że jeśli film mi się przez światełka i dźwięk bardziej podoba, nie oznacza, że uważam go za arcydzieło. Raczej za świetną rzemieślniczą techniczną robotę, którą tu oceniłem i zapewne zapomnę o nim kiedyś, bo za tą robotę podbiłem mu ocenę z 4 na 8 za 4k + hdr. Ten film nie musi się dla mnie bronić po latach, bo powstaną kolejne dobrze wykonane w swoich czasach. Jego celem jest tylko i wyłącznie bycie kinem rozrywkowym. Jeśli dałem mu 8/10 i dałbym tyle dla Lighthouse 8/10 to byłby to dwie różne oceny dla odmiennych gatunków. HDR sprawia, że nawet średniak dobrze się ogląda, ba nawet znakomicie i to chciałem zaakcentować.
Jak zechcesz odpowiedzieć na mój post to chętnie się odniosę, póki co odpisujesz nie wiem komu i na co, nigdzie nie poruszyłem kwestii oceniania rożnych gatunkowo filmów, tego czy ocena oznacza że film jest arcydziełem, tego czy ludzie mają różny gust (no shit, Sherlocku) ani reszty tego o czym piszesz, a już na pewno nie do tekstów o jakimś samolizaniu.

(24-07-2020, 17:42)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Nie podpiszę się pod stwierdzeniem jakoby HDR miał sprawiać, że film jest dobry, ale już lepszy w odbiorze z całą pewnością.
To ja się z kolei w ogóle z tym nie zgadzam, czego przykładem wiele produkcji Netfliksa które mają premierę w 4K Dolby Vision, a są ledwie oglądalnymi gównami i format w jakim są prezentowane ma w moim przypadku zerowy wpływ na ich odbiór.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31