Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Danus- skromna kolekcja.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Ciekawe gdzie? Pierwsza lepsza cena z brzegu czyli amazon. uk a tam stoi jak byk prawie 19 funtow. Ja rozumiem, ze czasami sa promocje i mozna niektóre filmy wyrwac w dobrej cenie, ale akurat w tej chwili mialem okazje kupic w takiej to w takiej kupilemSmile
To nie jest tez film, ktorego posiadanie u mnie ma taki priorytet by go miec w najlepszej mozliwej jakości. Jakby bylo inaczej to bym poczekal szukal lepszej wersji. Z tych filmow jedynie Top Gun ma szanse na upgrade do UHD. Ale o tym zadecyduje jak obejrze znow po latach w tej wlasnie wersjiSmile
Takze spokojnie, ja wszystko rozumiem, ale nie popadajmy w paranojęSmile
Z amazon.co.uk.

[Obrazek: VZKypKZ.png]

Na zavvi i zoom był też nie raz w promocjach 2 za 20 czy 3 za 30.

(07-08-2020, 08:14)Danus napisał(a): [ -> ]To nie jest tez film, ktorego posiadanie u mnie ma taki priorytet by go miec w najlepszej mozliwej jakości.

Ja to wszystko rozumiem, też wiele pozycji na UHD odpuszczam bo dobre BD jest dla mnie wystarczające.
Ale nie do końca ogarniam sens robienia upgrade z żałosnego DVD na żałosny BD jeśli jest do wyboru piękny remaster na UHD za ~50zł.
Jest też jeszcze jedno wytłumaczenie posiadania starych wydań BD Top Gun i Mumii. Materiały dodatkowe w naszych edycjach posiadają polskie napisy. Dołączone do wydań 4K UHD płyty Blu są pozbawione tego przywileju.
AG - polskie Blu nie ma tłumaczonych bonusów, za to edycja 2DVD w steelbooku - tak.
Taki Top Gun ma świetny, 2,5-godzinny dokument (Danger Zone), który jest kopalnią wiedzy o realizacji filmu.
No ale o tym aspekcie nikt nie wspominał. Dlatego też nie pozbywałbym się tych wydań (BD lub DVD) z tłumaczonymi dodatkami po przesiadce na 4K UHD.
Widziałem u Danusa co nieco wydań filmów bez pl wersji więc zakładam, że zna język angielski na tyle dobrze aby obyć się bez polskich napisów.
Ale jeśli jesteśmy przy dodatkach to wspomniany Top Gun w nowym wydaniu z 2020r. posiada kilka nowych materiałów dodatkowych. Więc kolejny argument aby się nim zainteresować Smile
Dobra to jeszcze raz na spokojnie.
Filmy które w tym momencie kupuje to głównie upgrade wydań DVD do BD. Fundusze na zakup tych wydań pozyskuje ze sprzedaży kolekcji DVD(wiec fundusze nie koniecznie wielkie a trzeba kupić za to zazwyczaj droższe filmy, a mam zamiar za to kupić jak najwięcej).
Z racji tego, żę na DVD zostały mi głównie filmy których posiadanie nie jest moim priorytetem więc kupuje pierwsze lepsze wydanie BD(kieruję się głównie ceną) Ja wiem, ze można kupić w dobrych pieniądzach wydanie UHD, ale po pierwsze trzeba czekać na dobre promki i trzeba w ogóle szukać. Ja na to nie mam czasu i pieniędzyTongue Misfit udowodniłeś tylko, że w tej chwili nie ma za 10 funtów AG na UHD, bo to że kiedyś było i może kiedyś będzie to nie jest argument. Teraz miałem okazje kupić za grosze AG to kupiłem, nie mam zamiaru czekać na jakies mityczne ceny, któe nie wiadomo kiedy bedą- może jutro może za miesiąc.
Co do kolejnego argumentu odnośnie wyglądu tych filmów na BD czy skoku jakościowego w stosunku do DVD. Śmiać mi się chce, jak ktoś pisze, że nie ma różnicy bo wersja na BD to gówno więc zamieniłeś gówno na gówno. Totalna bzdura. Ja rozumiem, ze te filmy mogą nie mieć takich wersji na BD na jakie pozwala ten format i generalnie wygląd może być rozczarowujący, ale nawet rozczarowująco wyglądające BD jest dużo lepsze od DVD i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Aż przypomniała mi się historia z Predatorem w wersji UHE, niektórzy pisali, że jest takie gówno, ze wolą pozostać przy DVD. Jak obejrzałem Predatora UHE to stwierdziłem, że to wierutne bzdury bo obraz był w cholerę lepszy niż jakiekolwiek wydanie DVD. Podejrzewam, że w przypadku wspomnianych wcześniej Mumii czy teraz American Gangster jest to samo.
Więc spokojnie, nie wszystko musi być w najlepsze jakości zwłaszcza jesli bierze się pod uwagę tylko cenę.
Ja sądzę, że nie potrzebnie kolejny raz się tłumaczysz.Robisz to co tobie pasuje i tyle.
No właśnie, z takiego tłumaczenia to tylko bzdury wychodzą. Bo niby nie musi mieć tych filmów, ale jednocześnie nie ma czasu (co to znaczy? Masz raka od czytania KMFu i zostało Ci kilka miesięcy życia?) czekać na promocje UHD i woli je jak najszybciej kupić na BD. Logiki w tym żadnej, podobnie jak w tym że wolisz mieć fatalne BD niż genialne UHD. Dziwne skoro dopiero co w swojej opinii o Wojnie światów zmiażdżyłeś wydanie BD więc zdajesz się wiedzieć ile daje odpowiedni remaster, no a skoro liczą się finanse a te tytuły nie są jakoś ważne to nie lepiej w ogóle się ich pozbyć i zamiast wyrzucać kasę w błoto na koszmarne BD (przy których Wojna światów wygląda rewelacyjnie na tym nośniku) kupić film na którym Ci autentycznie zależy?
Chce mieć te filmy w kolekcji, ale nie na tyle by mieć ciśnienie na najlepszą możliwą jakość. Naprawdę płace za te filmy bardzo śmieszne pieniądzeTongue
Wojna Światów to co innego, bo to jeden z moich ulubionych filmów a takie muszę mieć w najlepszej możliwej jakości. Koniec kropka.
(07-08-2020, 18:34)Danus napisał(a): [ -> ]Śmiać mi się chce, jak ktoś pisze, że nie ma różnicy bo wersja na BD to gówno więc zamieniłeś gówno na gówno. Totalna bzdura. Ja rozumiem, ze te filmy mogą nie mieć takich wersji na BD na jakie pozwala ten format i generalnie wygląd może być rozczarowujący, ale nawet rozczarowująco wyglądające BD jest dużo lepsze od DVD i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.

Sęk w tym, że wydania BD tych filmów były robione na podstawie tego samego przefiltrowanego mastera co DVD. Owszem, w wyższej rozdziałce, z lepszą kompresją, ale to ten sam mocno leciwy transfer z wieloma wadami wrodzonymi.
Ale jeśli takie coś Ci pasuje i jest dla Ciebie wystarczające to spoko. Przynajmniej niewiele kasy na to przeznaczasz więc i ból będzie niewielki Wink

(07-08-2020, 18:34)Danus napisał(a): [ -> ]Ja wiem, ze można kupić w dobrych pieniądzach wydanie UHD, ale po pierwsze trzeba czekać na dobre promki i trzeba w ogóle szukać. Ja na to nie mam czasu i pieniędzy

Było wiele okazji na zakup AG czy Mumii w świetnej cenie i na pewno będą kolejne. Nie trzeba do tego tracić nie wiadomo ile czasu.
Niestety filmoskop nie ma powiadomień e-mail, ale możesz sobie np. zainstalować do przeglądarki wtyczkę "The Camelizer" i dowolnemu produktowi na każdym amazonie możesz ustawić pożądaną cenę i dostaniesz na maila powiadomienie gdy tak się stanie.
Na amazonie jednak świat się nie kończy - na zoom czy zavvi co kilka miesięcy są świetne promocje na filmy UHD. To samo australijski jbhifi.com.au... Niemal zawsze na stronie głównej i na forum ktoś o tym informuje.
Jak ktoś ma ograniczone środki to niemal każdy film w "zwykłym" wydaniu UHD kupi się za te 50zł czy nawet mniej od Universal, Sony, Paramount czy Warnera. Kwestia czasu.

Nie piszę tego aby się wymądrzać lecz aby Ci pomóc tak abyś w przyszłości nie musiał przepłacać za coś co naprawdę będziesz chciał mieć na UHD.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31