Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Danus- skromna kolekcja.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
(10-11-2020, 09:04)Juby napisał(a): [ -> ]Wolfmana - ręce mi opadły (zbieranie metalowych pudełek na filmy i płyt winylowych bez posiadania gramofonu).
Dodaj, że jeszcze kupuje gry 40 letnie w folii, w które nigdy nie zagra. Niestety nie każdy tak racjonalnie podchodzi do sprawy i musi używać cały dany przedmiot. Nie można kupić czegoś na półkę by ją zdobiło lub kupić filmy 4k dla dzieci, których sie samemu nie ogląda. Obrzydliwość
Ja pieprze i sie wyjasnilo o co chodzi. Wy po prostu zazdroscicie, ze ktos kupuje filmy czy cokolwiek innego. Bo pozwol, ze to ja bede decydowal o tym na co wydaje pieniadze, swoj czas czy miejsce na polce. Zrobiles mi dzien naprawde. Po drugie co Ty robisz na tym forum ktore jest przypomne forum kolekcjonerow DVD/BD/UHD skoro boli Ciebie, ze ktos takowe wydania kolekcjonuje i sie tym chwali. Po to przeciez sa te watki.
Co do mojego syna, jest bardziej uswiadomiony w kwestii jakosci obrazu niz twoj maly mozg moze to sobie wyobrazic.
Cytat:Widzisz ja takim tyranem nie jestem. Moje dziecko lubi to ma
Żeby polubiło, ktoś musiał mu pokazać - pomyslmy jak to wyglądało:
Oglądasz film, stwierdzasz, "OMG co za chujnia i żenada, będzie w sam raz dla moich dzieci, a i sam chętnie z nimi obejrzę" (no chyba, że nie oglądasz filmów z dzieciakami tylko je sadzasz przed telewizorem żeby mieć święty spokój).
Coś w ten deseń?

Cytat: Wy po prostu zazdroscicie, ze ktos kupuje filmy czy cokolwiek innego.
LOlz Big Grin Przechodzisz sam siebie.

Wolfman napisał(a):No i jeszcze sobie wyobraź biedne dziecko katowane jedyną słuszną ścieżką dźwiękową.
No akurat moje dziecko ma do wyboru czasem nawet i po 10 ścieżek dźwiękowych :>
Batman Returns czy Park Jurajski widziała już w trzech różnych wersjach.
(10-11-2020, 09:29)Wolfman napisał(a): [ -> ]Dodaj, że jeszcze kupuje gry 40 letnie w folii, w które nigdy nie zagra. Niestety nie każdy tak racjonalnie podchodzi do sprawy i musi używać cały dany przedmiot. Nie można kupić czegoś na półkę by ją zdobiło lub kupić filmy 4k dla dzieci, których sie samemu nie ogląda. Obrzydliwość

Chyba umknęło ci sedno mojej wypowiedzi. Gdyby Danus kupił dziecku te filmy (których jak sam twierdzi nie cierpi), pewnie nikt by się tu nie przyczepił (no, może Gieferg jak zawsze). Ale on nie kupił kolekcji Transformers 4K dla dziecka/dzieci w prezencie, bo tego nie miały, a lubią, on kupił te filmy po raz kolejny! KOLEJNY raz wydał 150 zł na coś, co już miał, tylko dla lepszej jakości obrazu. Rozumiem, że gdyby np. syn połamałby coś, zabawkę chociażby, coś na czym bardzo by mu zależało, to gdyby poprosił pewnie przy jakieś okazji i fajnej promocji kupiłbym mu to ponownie. Ale nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji, w której dziecko znudziło się żenującą jakością full HD i prosi mnie o 4K+HDR, a ja - choć akurat tych filmów nie trawię - kupuję mu to jeszcze raz. To jest tak chore, że ja pie*#ole. Smile A jeszcze bardziej, jeśli dziecko nie prosiło (jak zapewne było) i robię to sam z siebie, bo jak mawia Szpakowski, jest okazja.

Jeśli mam jakąś pasję (Batman FTW, niewiele niżej Terminator, Rocky i wiele innych), też mogę kupić 40-letnie gry jeszcze w folii, albo winyle które będą jedynie zbierały kurz na półce, bo traktować je będę jako element dekoracyjny i część mojej kolekcji, zbieractwa czegoś co naprawdę kocham. Co innego, gdy na takiej zasadzie kupuje się wszystko, bo po prostu się kupuje, dla samego posiadania. Zbiera się wtedy nie to, co się naprawdę kocha, tylko kocha się samo kupowanie i posiadanie czegoś/wszystkiego. Jestem na takie rzeczy mocno uczulony, bo moja babcia (i ciotka, i w sumie mama niegdyś trochę też) chomikuje wszystko jak leci i jedno mieszkanie zapuściła kiedyś do takiego stopnia, że nie odwiedzaliśmy jej przez lata.

(10-11-2020, 09:50)Danus napisał(a): [ -> ]Ja pieprze i sie wyjasnilo o co chodzi. Wy po prostu zazdroscicie, ze ktos kupuje filmy czy cokolwiek innego.

Dokładnie! Właśnie tak, zazdroszczę, bo ja nie kupuję i nie mam tego, co chcę. W ogóle. Rolleyes

(10-11-2020, 09:50)Danus napisał(a): [ -> ]Po drugie co Ty robisz na tym forum ktore jest przypomne forum kolekcjonerow DVD/BD/UHD skoro boli Ciebie, ze ktos takowe wydania kolekcjonuje i sie tym chwali. Po to przeciez sa te watki.

Co robię? Od wczoraj poprawiam sobie humor. I nie "boli mnie" to, kto jakie wydania kolekcjonuje i że się tym chwali, tylko wciąż potrafię być zaskoczony w jaki sposób niektórzy to robią.

(10-11-2020, 09:50)Danus napisał(a): [ -> ]Co do mojego syna, jest bardziej uswiadomiony w kwestii jakosci obrazu niz twoj maly mozg moze to sobie wyobrazic.

[Obrazek: Pw9Y.gif]
(10-11-2020, 12:05)Juby napisał(a): [ -> ]KOLEJNY raz wydał 150 zł na coś, co już miał, tylko dla lepszej jakości obrazu.
Nie umknęło, to raczej Tobie.
1 . Wyobraź sobie, że Danus, powiedzmy brzydko - sra pieniędzmi, bo ma posadę dyrektorską. Uwierz mi ludzie na podobnych stanowiskach nie mają takich rozkmin, a bd oddają gratis sąsiadowi.
2. Kupił za 150 4k bez PL, a sprzedał za 230 BD z PL jak ja to zrobiłem.

(10-11-2020, 12:05)Juby napisał(a): [ -> ]Co innego, gdy na takiej zasadzie kupuje się wszystko, bo po prostu się kupuje, dla samego posiadania.
Wystawiając niepotrzebne mi filmy lub gorszy format ulubionych. Poznałem trzy typy kupujących występujących najczęściej
1. Bogacze - mają absolutnie w tyłku co kupują, nawet się nie znają za dobrze na tym co kupują. Potrafią kupić jednego dnia kilkanaście filmów. Byleby był komplet, a najlepiej najdroższy zestaw
2. "Techniczni bez kasy" - wiedzą co kupują i kupią samą płytkę z danym filmem jeśli to remaster
3. Bidoki - potężna kasta - zbiera długo na jeden film, wypytuje o niego, a jak już uzbiera to okazuje się , że danego filmu już nie posiadam. Więc trudno im cokolwiek sprzedać.
No patrz, nie pasuję do żadnej z tych grup.

Z drugiej strony pewnie jest tak, że Danus te filmy jednak lubi (w końcu kiedyś dawał im 9-10/10), tylko od jakiegoś czasu wstydzi się przyznać, żeby się koledzy z KMFu nie śmiali :>

https://forumkmf.pl/Thread-Transformers-Revenge-of-the-Fallen-2009-temat-spoilerowy--1356?pid=109263#pid109263
danus napisał(a):FIlm mi się kurewsko podobał.
Jest więcej szybciej, mega efektownie. Efekty wbijają w fotel i powodują opad szczęki. Fabuła jest spójna i nawet nie całkiem głupia. Jedyny zgrzyt to klozetowy humor którego było stanowczo za dużo. Gdy by nie on wystawiłbym pełne 10/10 a tak jest tylko 9/10
https://forumkmf.pl/Thread-Transformers-Dark-of-the-Moon-2011--1487?pid=219016#pid219016
Cytat:Zacznę od oceny: 4,5/6, ale co raz bardziej zaczynam się zastanawiać by ta ocena nie podskoczyła do 5/6.

W świetle powyższych cytatów upgrade do 4K jest w pełni uzasadniony Wink
O, kolejna dyskusja z anuska, bo ktoś ma problem z tym, co inni kupują. Złoto.
(10-11-2020, 12:16)Wolfman napisał(a): [ -> ]Nie umknęło, to raczej Tobie.
1 . Wyobraź sobie, że Danus, powiedzmy brzydko - sra pieniędzmi, bo ma posadę dyrektorską. Uwierz mi ludzie na podobnych stanowiskach nie mają takich rozkmin, a bd oddają gratis sąsiadowi.
2. Kupił za 150 4k bez PL, a sprzedał za 230 BD z PL jak ja to zrobiłem.

1. Osoby "srające pieniędzmi" kupują takie pakiety za 100% ceny i nie proszą o resztę przy kasie, a nie "bo jest okazja za 150 zł". Ale nawet zakładając, że tak jest i Danus ma taką posadę - sam byłem na posadzie kierowniczej dwukrotnie i nadal uważam swój czas za zbyt cenny, aby go poświęcać na: a) szukanie okazji, b) ponowny zakup filmów, których nie lubię, c) sprzedaż starych wydań, d) pakowania ich, e) wysyłania, i tak dalej. Pieniądze nie zwrócą mi tego czasu, którego mógłbym poświęcić np. na kupno i oglądanie filmów, które lubię.
2. Kupowanie 4K bez PL z myślą o dziecku, które zapewne żyjąc w Polsce nie włada jeszcze biegle angielskim chyba nie byłoby dobrym pomysłem.

Reszta twojej śmiesznej wypowiedzi z "bidokami" na czele w ogóle nie odnosi się do cytowanego fragmentu. Sam podałbym inny podział wg moich obserwacji z kilku forów, ale to nie wątek o tym.
Piszesz na własnym przykładzie, a ja podałem z obserwacji kilkuset osób, jakie pytało czy przymierzało do zakupu.
(10-11-2020, 12:16)Wolfman napisał(a): [ -> ]1. Bogacze - mają absolutnie w tyłku co kupują, nawet się nie znają za dobrze na tym co kupują. Potrafią kupić jednego dnia kilkanaście filmów. Byleby był komplet, a najlepiej najdroższy zestaw
2. "Techniczni bez kasy" - wiedzą co kupują i kupią samą płytkę z danym filmem jeśli to remaster
3. Bidoki - potężna kasta - zbiera długo na jeden film, wypytuje o niego, a jak już uzbiera to okazuje się , że danego filmu już nie posiadam. Więc trudno im cokolwiek sprzedać.

Widzę że co miesięczna wizyta u psychiatry znowu przesunięta przez COVID ?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31