Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Najlepiej wyglądające filmy 4k z hdr
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Jakie są w/g was najlepiej wyglądające filmy w 4k z hdr, wykorzystujące maksimum formatu, wyciskające ile się da z obrazu, z dobrym dźwiękiem itp.
Poza tymi z BBC, bo to raczej oczywiste, choc pewnie nie wszystkie tego typu filmy prezentują wysoki poziom.
A poza tym kupiłem tego oleda i jakoś trochę się rozczarowałem, chyba oczekiwałem czegoś więcej abo czegoś innego.
Proszę o jakieś przykłady, żebym się przekonał, bo nie wiem co kupić.
W internecie znalazłem takie:

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/05/12/najlepsze-filmy-blu-ray-uhd-4k-hdr/
https://www.cnet.com/pictures/best-4k-blu-rays/
https://www.thewrap.com/best-4k-hdr-movies-avengers-infinity-war-black-panther-skyscraper-mamma-mia/
https://www.techradar.com/news/video/blu-ray/the-best-4k-ultra-hd-blu-ray-movies-1329414

Z tego nie mam za bardzo co wybrać, bo od groma podają przykłady filmów z superbohaterami, które mnie nie interesują albo jacyś szybcy, co się wściekli. Big Grin

W sumie to może jakieś sf, jak dobry film, to mogę kupić.
Może lepiej kupić nowszy film, bo teraz są większe możliwości, można od razu zrobić film z użyciem nowszych technologii zamiast poprawiać stary materiał.

Często jest wymieniany "Blade Runner". Kupiłem sobie i jakoś nie widzę, żeby się za bardzo różnił od wersji blu ray. A może nie wiem na co mam zwracać uwagę. W sumie tylko taki "Earth - One Amazing Day" mnie trochę przekonał, widać szczegóły, jakiś tam hdr, ale ogólnie oczekiwałem więcej.
To prosze o pomoc, nakierowanie mnie na określone tytuły.
A może w ogóle by powstał taki wątek, bo nie zauważyłem, żeby taki istniał.
Przede wszystkim nie napisałeś jaki masz TV.

Blade Runner MIAŻDŻY wydanie BD więc jeśli nie widzisz różnicy to masz kiepski TV / siedzisz za daleko / konieczna jest interwencja okulisty Wink
Napisał, że kupił OLEDa, ale nie wiadomo jakiego i w jakich warunkach ogląda filmy Smile

Od siebie polecam na początek (z tego co widziałem): Blade Runner 2049, Revenant, Sicario, Life, Passengers. Jeśli kręci Cię HFR to też Billy Lynn's Long Halftime Walk.
Wydania katalogowe z tego co widzę to nie Twoja bajka więc je pomijam.
Faktycznie, przeoczyłem.

Filmami w HDR rozczarowani są ludzie, którzy oglądali SDR z wysokim, a nawet maksymalnym podświetleniem, a potem dostają film w HDR gdzie większość scen jest kilkukrotnie ciemniejsza (nie mylić z jasnością źródeł światła) niż to co widzieli wcześniej. Niedostrzegania różnicy w rozdzielczości nie pojmuję, tutaj tak jak mówię albo za duża odległość od ekranu albo okulista i nie jest to wcale złośliwość ani kpina.

@piti198 dostajesz w ogóle w prawym górnym rogu informację, że oglądasz HDR?
Ode mnie pytanie - czy oglądasz te filmy za dnia bez rolet ? Jeśli tak to powtórz seans Blade Runnera po ciemku i na pewno odczujesz te ~700 nitów z OLED.
Nigdy nie oglądam filmów całkiem po ciemku, podświetlenie zazwyczaj na max Tongue
Do recenzji też?
Mój tv to OLED od LG 55C8, odtwarzacz Panasonic DP-UB820, filmy oglądam wieczorem, przy zasłoniętych roletach.
Siedzę w odległości 1,5 m od telewizora. Co do wady wzroku, to możliwe bo kiedyś już było z -10 dioptrii.
(10-04-2019, 11:54)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]@piti198 dostajesz w ogóle w prawym górnym rogu informację, że oglądasz HDR?
Dostaję.
W sumie zalety nowego tv to najbardziej dostrzegam w grach na PS4 niż w filmach.
Do recenzji sprawdzam różne ustawienia prócz standardowych (ale na standardowych oglądam całość, żeby mieć punkt odniesienia i porównanie do innych wydań). To, że nie oglądam po ciemku znaczy, że jest w pokoju jakieś żródło światła, ale bez oświetlenia górnego. A już pisaniu o obrazie towarzyszy przegląd całości w poszukiwaniu problemów - więc w ruch idą różne suwaczki (w tym podświetlenie) jak również zoom. Choćby na Justice League przy takim przeglądzie wylazły wspomniane w recenzji problemy.
(10-04-2019, 11:35)misfit napisał(a): [ -> ]Napisał, że kupił OLEDa, ale nie wiadomo jakiego i w jakich warunkach ogląda filmy Smile

Od siebie polecam na początek (z tego co widziałem): Blade Runner 2049, Revenant, Sicario, Life, Passengers. Jeśli kręci Cię HFR to też Billy Lynn's Long Halftime Walk.
Wydania katalogowe z tego co widzę to nie Twoja bajka więc je pomijam.
Z tych wymienionych filmów to można by kupić Blade Runnnera 2049, tylko fabuła tego filmu mnie nie zachwyca, w ogóle nie ma startu do poprzednika. A Gosling to pasuje bardziej do filmów obyczajowych albo komedyjek reumatycznych niż do takich filmów.
Mam też trylogię Predatora w 4k i poza może mocniejszymi kolorami, większą szczegółowością obrazu, to mało co zauważyłem.
Wydania katalogowe tzn?
Stron: 1 2 3 4 5 6