Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Zagraniczne sklepy internetowe - promocje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Może ktoś szuka pilota do obsługi wielu urządzeń (oczywiście do sprzętu odpowiadającego za projekcję filmów Smile ).
Logitech Harmony Elite na hiszpańskim Amazonie za 199€
Jedyny minus - czas oczekiwania (mi podali 11-16 lutego 2022).
Oferta: Logitech Harmony Elite Control Remoto a Distancia Universal, SKY, Apple TV, Roku, Sonos y Smart Home, Fácil Configuración, App y Hub, LG/Samsung/Sony/Hisense/Xbox/PS4, Negro https://www.amazon.es/dp/B014GXQOJ2/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_dl_4WE2W0Q80XDTGBNFCWWE?_encoding=UTF8&psc=1
Pilot uniwersalny to już przeżytek i zupełnie niepotrzebne wydawanie kasy (+ jeszcze baterie). Po zainstalowaniu odpowiednich apek możecie zrobić pilota ze swojego smartfona zarówno do tv jak i odtwarzacza (ja tak zrobiłem: lg + oppo).

Nie wiem jak to jest z innymi urządzeniami typu projektor ale nie widzę już przyszłości dla pilotów wszelkiego typu... a jeszcze ze 3 lata temu sam sìe zastanawiałem nad Harmony Wink
(20-12-2021, 12:50)Glaeken napisał(a): [ -> ]Po zainstalowaniu odpowiednich apek możecie zrobić pilota ze swojego smartfona zarówno do tv jak i odtwarzacza
Pod warunkiem, że smartfoon ma diodę IR. Jeżeli nie, to trzeba sterować po sieci LAN, ewentualnie przekazywanie poleceń po HDMI CEC. Nie każdy sprzęt daje taką możliwość, nie wszędzie jest to dobrze zaimplementowane. Smartfon jako pilot, jak dla mnie, sprawuje się marnie. Testowałem takie rozwiązanie. Przycisk wyświetlany na ekranie, to nie to samo co przycisk fizyczny - nie czujesz, że coś wciskasz. Do tego jeszcze dochodzi wybudzanie smartfona, odblokowanie ekranu (no chyba, że ktoś zostawia odblokowany, ale to wpływa na czas pracy na akumulatorze). Po fizycznych przyciskach możesz przesuwać palce, bez patrzenia na pilota i doskonale wyczujesz konkretny z nich. Trudno jest cokolwiek wcisnąć przypadkowo. W przypadku smartfona musisz spojrzeć na ekran.

(20-12-2021, 12:50)Glaeken napisał(a): [ -> ](+ jeszcze baterie).
Sprawę załatwiają akumulatorki Eneloop od Panasonica.

Do dziś mam Logitech Harmony 555. Tacie kupiłem Logitech Harmony 650 i bardzo sobie chwali.
Zgadzam się z kolegą sebas. Mam 5 urządzeń i od lat używam pilota Logitech, który sprawdza się bardzo dobrze. Do tego dobre enelopy i nie ma żadego problemu.
A czy któryś z tych pilotów obsługuje komendy głosowe?
Mój nie obsługuje komend głosowych, ale mam jeden z niższych modeli Logitecha.
(20-12-2021, 13:27)sebas napisał(a): [ -> ]Pod warunkiem, że smartfoon ma diodę IR. Jeżeli nie, to trzeba sterować po sieci LAN, ewentualnie przekazywanie poleceń po HDMI CEC. Nie każdy sprzęt daje taką możliwość, nie wszędzie jest to dobrze zaimplementowane.
Rozumiem i zdaję sobie sprawę, że nie każde urządzenie jest kompatybilne, nie na każdym zadziała a sam smartfon jako pilot to dość niezwykłe rozwiązanie niemniej jednak dni świetności przycisków i pilotu są już za nami. Ewentualnie będą częścią rozwiązań typu smart home/house lub zastąpią je komendy głosowe.

Może jezeli ktos ma kino domowe, w ciul kolumn, amplituner, tv, wzmacniacz, tv i inne urzadzenia to ma jeszcze sens bo ma jedno ustrojstwo do wielu urządzeń ale dla mnie (konsola, odtwarzacz, tv i soundbar) to bad deal.
(20-12-2021, 13:27)sebas napisał(a): [ -> ]Sprawę załatwiają akumulatorki Eneloop od Panasonica.
Czy baterie czy ładowarka do baterii typu recharge to nadal są (mniejsze lub większe) dodatkowe koszta.
(20-12-2021, 13:27)sebas napisał(a): [ -> ]Tacie kupiłem Logitech Harmony 650 i bardzo sobie chwali.
Nie dziwota bo to dobry sprzęt a nasi ojcowie nie wyobrażaja sobie oglądania tv bez pilota. Takie pokolenie - mają swoje przyzwyczajenia.
Niedługo spłuczka w toalecie będzie działać na aplikację w smartfonie...
Wiekszosc urzadzen jest juz zdalnie sterowana po prostu do PL jeszcze wiele rzeczy nie dotarło, nie jest standardem lub jest za drogie. Wbrew pozorom technologicznie jestemy mocno do tyłu Sad
(20-12-2021, 15:46)Glaeken napisał(a): [ -> ]Może jezeli ktos ma kino domowe, w ciul kolumn, amplituner, tv, wzmacniacz, tv i inne urzadzenia to ma jeszcze sens bo ma jedno ustrojstwo do wielu urządzeń ale dla mnie (konsola, odtwarzacz, tv i soundbar) to bad deal.
No właśnie o to chodzi. Ja tak mam kino, amplituner i inne ustrojstwa tak jak napisałeś. I pewnie inni koledzy też. Logitech ma do tego bardzo dużą bazę urządzeń a w razie czego można "nauczyć" go brakującej funcji z oryginalnego pilota.