Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Polskie sklepy internetowe - komentarze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(05-09-2019, 13:05)KaMario napisał(a): [ -> ]W porównaniu do cen filmów UHD w promocjach za granicą może i nie szaleństwo, Ale jak na warunki naszego kraju i chorych cen wyjściowych, nie jest źle. Nie wszystkim chce się bawić w ściąganie filmów z poza Polski, nie wszystkim chce się czekać tygodniami i zastanawiać się, czy przesyłka dojdzie czy też nie... Według uznania.

U mnie jak kupowalem 2 filmy po 20 funtów to zeszło mi z konta 121zl, Wolfman w jaki sposób tobie wyszło 80zl?
20×5,3zl +15zł przesylka=121
Sorry pomyliłem z promocją w euro. Ja nie płacę złotówkami , więc odpada mi złodziejski przelicznik, oraz nie płacę za wysyłkę z Zavvi. Więc wyszłoby mi około 95 złotych z wysyłką za dwa filmy. Czyli miałbym jakieś 6 i prawie siódmy. Poza tym w Polsce chyba też masz koszty wysyłki z Empiku więc wyszłoby tyle samo tyle ,że za jeden.
Warto też dodać choć pewnie dla niektórych to mało ważne, że masz często kod na film , a to kolejne 16-18 złotych zwrotu za film Smile na ebay
(05-09-2019, 14:53)Bipo napisał(a): [ -> ]U mnie jak kupowalem 2 filmy po 20 funtów to zeszło mi z konta 121zl, Wolfman w jaki sposób tobie wyszło 80zl?
20×5,3zl +15zł przesylka=121

5,3 ? Zmień bank bo kroi Cię na ok 10%.
Euro mi liczy po 4.3zł a funty 5.3 niestety.. :-( ale i tak za 120zl mam 2 filmy a u nas jeden :-).
Applicable Exchange Rate
1 GBP = 5.1490052513 PLN

Kurs bezpośrednio z amazon UK...
Też złodziejski przelicznik.

Na Alior Kantorze i Revolucie w tej chwili jest ~4,84 zł.
Credit Agricole ma w miarę OK kursy, ale o ile za zakupy w € nic mi nie pobierają, tak w przypadku £ naliczają "Prowizję za przewalutowanie MDS" w wysokości 3% transakcji.
(05-09-2019, 15:15)Wolfman napisał(a): [ -> ]Poza tym w Polsce chyba też masz koszty wysyłki z Empiku...

masz odbiór za free w salonie
(05-09-2019, 14:38)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]KaMario, z główką wszystko OK? Najpierw brednie o tygodniach oczekiwania, a teraz jakiś bełkot o traktowaniu ludzi kupujących w PL jak niedorozwiniętych?!
Ja tu nikogo nie obrażam, więc też sobie nie życzę.
A poza tym polecam dokładnie i ze zrozumieniem czytanie postów, np Wolfmana. Rady na temat cyfr i polecania skończenia podstaw matematyki zakrawają o traktowanie jako niedorozwiniętego albo niedouczonego. Tak dla wyjaśnienia - douczony jestem i podstawy matematyki, a nawet znacznie więcej znam, więc sobie wypraszam.

Od dłuższego czasu mam wrażenie, że zrobiło się tu prywatne forum kilku zapaleńców kupujących filmy wyłącznie na promocjach za granicą. Wszystko inne co nie z tych promocji jest feeee... i jest krytykowane, łącznie z forumowiczami mającymi odmienne zdanie.

Dobrze wiem i zdaję sobie sprawę, że jest może i dużo taniej w czasie promocji, ale wyjściowe podstawowe ceny oscylują z reguły około 30 funtów za film UHD. Więc to też jest jakby nie patrzeć około 140 zł czyli wcale nie taniej jak u nas + koszt przesyłki. W empiku odbieram osobiście w salonie i za przesyłkę nic nie płacę.

Ale ok... kończę bo to nie ma najmniejszego sensu.
(05-09-2019, 20:21)KaMario napisał(a): [ -> ]Tak dla wyjaśnienia - douczony jestem i podstawy matematyki, a nawet znacznie więcej znam, więc sobie wypraszam.
Pisałem to w żarcie, bo od dawna wiem, że masz fioła na punkcie fabrycznej folii z polskich sklepów i polskich wydań. Nie ważne , że kosztują więcej aniżeli moja ekskluzywna puszka z 4k  , która ma też PL Smile. Kupuj , kupuj, każdy ma swoje standardy. Ktoś musi polską dystrybucję utrzymywać kupując na premierę , lub z "promocji". Inaczej, by wszystko padło.

(05-09-2019, 20:21)KaMario napisał(a): [ -> ]Dobrze wiem i zdaję sobie sprawę, że jest może i dużo taniej w czasie promocji, ale wyjściowe podstawowe ceny oscylują z reguły około 30 funtów za film UHD.
Z reguły 20 funta, max 24 za zwykłą edycję. 30 funta masz za dwa , w promocji, która trwa wieczność i po 1-2 mcu nowość tam trafia, praktycznie z automatu. Amazony oferują co miesiąc promocje na te filmy, że już czytać mi się nie chce o ich promocjach