Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Nakf - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Ogromnie zainteresował mnie "The Great White Silence".
Rozumiem, że poza oryginalnymi wstawkami z 1911 to normalny, współczesny dokument?
Plz, mógłbyś napisać o nim coś więcej?

O tym o Evereście zresztą też... Smile

BTW Twoje wydanie Arrietty to to kolekcjonerskie?
Nie, oba dokumety są z 1924 roku, a więc pełen vintage Big Grin The Great White Silence to jedna z kilku wersji tego materiału, na płycie dodatkowo jest nieco późniejsza, skrócona i udźwiękowiona wersja z narratorem zamiast plansz z napisami, ale tylko w SD.

Oba filmy mocno polecam, mimo że oba pod koniec nieco "siadają". W TGWS z przyczyn technicznych jest pokazana tylko początkowa część wędrówki na biegun, reszta to montaż dosyć prymitywnej animacji poklatkowej ze statycznymi mapami, notatkami i zdjęciami znalezionymi przy Scott'cie i jego ekipie. Epic of Everest z kolei pokazuje "atak" na szczyt z dużej odległości i gdy wyprawa kończy się katastrofą, twórcy jakby nie wiedzieli jak całość spuentować. Nowe ścieżki dźwiękowe też nie za bardzo przypadły mi do gustu, przez większą część jest to takie spokojne plumkanie, ale właśnie w końcówkach kompozytor uderza w zbyt patetyczne tony. Przy następnym seansie TGWS zgodnie z tytułem obejrzę bez muzyki Smile

Dodam jeszcze, że na początku chciałem kupić tylko The Great White Silence, ale ponieważ dwupak był w niezłej cenie, to wziąłem oba i ani trochę nie żałuję, bo Epic of Everest podobał mi się nieco bardziej. Od samego początku widać cel podróży, no i po drodze trochę więcej się dzieje - jest to w równej mierze dokument o Tybecie jak o Evereście.


ps. tak, Arrietty to wydanie kolekcjonerskie w digipacku. A w drodze kolejny film studia Ghibli Smile
Dzięki za odpowiedź. Pewnie i ja skuszę się na dwupak, z tego co napisałeś - warto. Uwielbiam dokumenty o pierwszych wyprawach na lód.
Obecnie dwupak na amazonie jest za +/-20Ł. Udało ci się znaleźć taniej?


PS. Gdybyś chciał się pozbyć tego wydania Arrietty, to ja chętnie odkupię Smile
Za dwupak dałem 17 funtów z wysyłką na base.com, widziałem że w okolicach Black Friday był też w tej cenie na zavvi, więc z kodem zniżkowym 10% można było go dostać nieco taniej.

Arrietty na razie zatrzymam u siebie, ale w przyszłości - kto wie Smile
Nie mam zbyt wielkiego ciśnienia na te digipaki, zwłaszcza że ostatnio wszystkie filmy studia Ghibli są jakby droższe, a wydania kolekcjonerskie w szczególności. Ponyo i Arrietty były dostępne w praktycznie tej samej cenie co standardowe wydania, więc szkoda było nie wziąć. Ale już najnowszy The Wind Rises, który poniżej 20 funtów zszedł tylko na moment, jest niedostępny, podobnie jak piekielnie drogi box Miyazakiego :/

Tymczasem dzisiaj dotarł do mnie ostatni, zaległy zakup z poprzedniego roku:
[Obrazek: 7dMBVKwl.jpg]
"Spirited Away"! To chyba obecnie mój ulubiony, pobił nawet Totoro Smile

Z tymi digi to faktycznie jakoś dziwnie jest - "From Up On Poppy Hill" w wydaniu kolekcjonerskim już od kilku miesięcy można kupić taniej niż wydanie standardowe, za to box - wydawałoby się - prosty repack, kosztował jakieś kosmiczne pieniądze (a i tak rozszedł się na pniu). Pffff.
Spirited Away jest absolutnie genialne. Muszę się w końcu zaopatrzyć w parę produkcji studia Ghibli
ashka: jeżeli nadal jesteś zainteresowana to dwupak Great White Silence/Epic of Everest jest właśnie do zdobycia na zavvi za 14 funtów Smile

Przedświąteczna aktualizacja kolekcji:

3 Arrowy kupione jeszcze w promocji z początku roku: Rififi i Diaboliques - podmiana na nowe wydania bez tekturki + Bound
[Obrazek: rMjPY2ql.jpg]

3 Eureki z zavvi: Blue Angel, Tabu i Floating Weeds
[Obrazek: pGv8kaSl.jpg]

4 Networki z wyprzedaży w sklepie Networka (networkonair.com) - gorąco polecam, obniżka cen była tylko 40-procentowa, ale dla zagranicznych kupujących odliczają dodatkowo vat + wszystko wysyłają kurierem.
Four Feathers, Thief of Bagdad, Black Narcissus, Unearthly Stranger
[Obrazek: 47L4w13l.jpg]

Batman Beyond: sezon 1 i 3 kupiłem od "3rd party sellera" na amazonie, miały być nowe, ale nowa była tylko folia Tongue Amazon zwrócił kasę, więc w sumie zapłaciłem tylko za 2 sezon.
[Obrazek: YKuigLYl.jpg]

DVD z ebaya: wszystko od estocks (aka zoverstocks). Mają na stanie sporo rarytasów w większości po kilkanaście zł, m.in. z Hongkongu, ale ich wyszukiwanie to mrówcza robota.

3x Shaw Brothers: King Boxer, Eight Diagram Pole Fighter, Martial Arts of shaolin
[Obrazek: P4kBqatl.jpg]

4x Johnnie To: The Mission, Fulltime Killer, Breaking News, Exiled
[Obrazek: 7zWuYT6l.jpg]

Confession of Pain - wydanie specjalne z książeczką (a w zasadzie pocztówkami sklejonymi w booklet Tongue) oraz Fong Sai-Yuk 1+2
[Obrazek: mVyQgTNl.jpg]
te 3 filmy to mi się podobają : 3x Shaw Brothers: King Boxer, Eight Diagram Pole Fighter, Martial Arts of shaolin

Shaw Brothers - wydaje fajne filmy kung - fu,też kupiłem kilka filmów BD na ebayu od tej firmy estocks,mają sporo tanich filmów i dosyć tanią wysyłkę
Wysyłkę mają tanią, ale niestety wszystko wysyłają oddzielnie, więc za każdy przedmiot trzeba bulić 1.5 funta. Chociaż to i tak dużo tańsza opcja niż sprowadzanie filmów z Hongkongu więc nie narzekam Smile

Shaw Brosy trzeba wyszukiwać po numerze EAN, bo nie mają okładek, a czasem nawet tytułu filmu Smile np. aukcja Eight diagram Pole Fighter: http://www.ebay.co.uk/itm/301463594207?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Zdecydowanie jeden z ciekawszych upów jakie ostatnio widziałem na forum. Daj znać jak tam jakościowo Batman.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7