Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Filmy o Samurajach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
(15-07-2019, 20:29)Pai-Chi-Wo napisał(a): [ -> ]To jest zgrywka z polskiej telewizji z lektorem, ktoś musiał to nagrać na VHS i wrzucił Big Grin

Pai, a niech tam. Znasz języki, poszukaj proszę jakiegoś oryginalnego wydania VHS (internetowe: komisy, lombardy itp.). Kupię! Kurna, kupię! Nie raz pisałem, że określonych tytułów nigdy nie uświadczę na DVD / BD. Zatem nadal mam odtwarzacz wideo i z mega satysfakcją postawiłbym obok niego taśmę z legendarnym serialem. Jak dotąd nie znalazłem ani jednej krytycznej opinii o wersji 1981. Widać ludzie wiedzieli co w trawie piszczy. Po prostu czad! Smile
Daras wrzuć podobne zapytania w dziale szukamy filmu i itp. Zresztą można to tam przenieść. Jak nie ma wydań tu https://www.blu-ray.com/, albo amazon jap. to nie kupisz nic nigdzie. Część z tych filmów tutaj wymienionych jest lepsza od tego Musashi, choćby seria Samotny wilk.

10.

Rashomon

Akira Kurosawa, 1950, Japonia


[Obrazek: ye5McDr.jpg]

Wydawca w Polsce na dvd Mayfly
W Usa The criterion collection
link

11.

Yurusarezaru Mono - Bez przebaczenia

(taka samurajska wersja westernu o tym samym tytule)

Sang-il Lee, 2013, Japonia

[Obrazek: PrBClal.jpg]

steelbook wydany przez Zavvi (wyprzedany) , zwykła edycja z Amazon
link

12.

RAN

Akira Kurosawa, Japonia, 1985

[Obrazek: f1rbkEs.jpg]

W Polsce dvd wydane przez Best film
Za granicą mamy również blu ray

link


13

Yojimbo

Akira Kurosawa,1961, Japonia

[Obrazek: gienY9b.jpg]

Wydanie blu ray z The criterion collection
link

14.

Kagemusha

Akira Kurosawa,1980, Japonia

[Obrazek: ToxgtWQ.jpg]

Wydanie zwykłe Uk i The criterion collection
link
@Daras, ten Musashi który leciał u nas zdaje się w 1985 roku latem, to:
"Sorekara no Musashi 1981"
http://www.cdjapan.co.jp/product/OPSD-B014
Może znajdziesz na innej, japońskiej stronie.
Charakterystyczne było, że on walczył na dwa mieczeSmile
Z pomocą linka jaki dostarczył Kris znalazłem to w sprzedaży!

それからの武蔵 DVD-BOX

[Obrazek: 41RZFJ6K05L.jpg]
premiera:   25-07-2003
6 płyt DVD region 2
13 odcinków + dodatki

https://www.amazon.co.jp/%E3%81%9D%E3%82%8C%E3%81%8B%E3%82%89%E3%81%AE%E6%AD%A6%E8%94%B5-DVD-BOX-%E8%90%AC%E5%B1%8B%E9%8C%A6%E4%B9%8B%E4%BB%8B/dp/B00009WL2X?language=en_US

cena 524,47 PLN - używane - Daras, kupujesz?
Kris, Pai - dzięki serdeczne. Zatem mamy jakiś ślad.

Wolfman, nie denerwuj się. Z całą pewnością nie zamierzam zaśmiecać Ci wątku. Po prostu interesują mnie filmy japońskie i aby jakoś wyróżnić „Sorekara no Musashi 1981” wrzucę jeszcze kilka uwag z pamięci:

1. W tamtych czasach, o czym już wspomniałem, serial był absolutnym hitem. Ba, na facetów mających włosy do ramion mówiło się niekiedy Musashi. Smile
2. Nie oglądałem produkcji konkurencyjnych. Może kiedyś to zrobię i skrobnę coś o różnicach. Natomiast fechtunek głównego bohatera  „Sorekara no Musashi 1981” ewidentnie był najwyższej próby. Nie jest to wyłącznie moja ocena (laika), także znajomego, który siedzi w temacie od lat. Ów człowiek popełnił nawet kobylastą książkę związaną ze swoimi zainteresowaniami.
3. W filmach samurajskich często występowali aktorzy dość przeciętnie przeszkoleni z zakresu „japońskiej szermierki”. Natomiast w serialu 81 miał grać autentyczny mistrz (tak przynajmniej zapamiętałem dawne doniesienia)!
4. „Sorekara” ma – powiedzmy – pewne słabe strony. W poszczególnych odcinkach sporo jest filozofii, a ta może być średnio stawna dla współczesnego widza.  I chyba tu leży przyczyna marnej dostępności tytułu.
5. Bodajże dopiero po emisji kultowego serialu rozpoczęła się w Polsce moda na kolekcjonowanie broni japońskiej. Atrapy widywano w wielu domach, także w moim. Ha, jeden ze znajomych do dziś zbiera miecze, ale te autentyczne z certyfikatami. To bardzo kosztowne hobby. Kiedyś mówiono, że dobra katana warta jest tyle co cała wieś. Rolleyes

P.S.
Pai, czy aby na pewno wrzuciłeś tu box z rzeczonym serialem? Już teraz wielkie dzięki, choć wolę mieć pewność. Jak ustaliłeś tytuł? Znasz także japoński? Wink Czyżby udało się to z czym mieli problem użytkownicy Filmweb?
Odpowiadając na pytanie - nie kupuję płyt używanych.

EDIT:
Wolfman, mega ważna prośba. Czy mógłbyś przy tytułach podawać info o wersji PL? Sprawa jest kluczowa dla osób nieposiadających Oppo. Warto w tym celu dokonać edycji wpisów.
Przykładowo, po kliknięciu linku pod „Kagemushą” nie zauważyłem wzmianki o polskiej czcionce. Zatem potencjalny nabywca będzie musiał zadać sobie trud aby potwierdzić / namierzyć wersję PL, a taki wątek powinien ułatwiać zakupy (?).
@Daras, serial Musashi zidentyfikowano w komentarzach na tym blogu:

http://filmsamurajski.blogspot.com/2009/10/filmy-i-seriale-z-miyamoto-musashim.html
(16-07-2019, 13:34)Daras napisał(a): [ -> ]Wolfman, mega ważna prośba. Czy mógłbyś przy tytułach podawać info o wersji PL? Sprawa jest kluczowa dla osób nieposiadających Oppo.
Podaję. Jak jest dvd to piszę o nim i kto wydał. Jak nie ma dvd w Polsce to nic nie ma. Nie musisz mieć Oppo do dvd. Wystarczy laptop lub komputer z czytnikiem bd za 100 złotych i programem dvdfabpasskey
(16-07-2019, 19:06)Wolfman napisał(a): [ -> ]Podaję. Jak jest dvd to piszę o nim i kto wydał. Jak nie ma dvd w Polsce to nic nie ma.
To akurat nie jest prawdą.
http://filmozercy.com/filmoskop/edition/171373
(16-07-2019, 20:03)Kirek napisał(a): [ -> ]To akurat nie jest prawdą.
Ale Daras o tym wspomniał już wcześniej i wrzucał link
OK, przyjmijmy, że sprawa DVD jest klarowna. Natomiast w przypadku BD wersja PL występuje tylko w „Kagemusha” (?). Od tego momentu zachowaj proszę czujność, choć wątpię abyśmy napisy polskie zobaczyli poza tym jednym tytułem. Raczej bym o tym wiedział.

A tak z ciekawości. Może wyszperasz coś niemego? To by dopiero było. Przykładowo w roku 1923 powstał film „Kosuzume toge” z wątkiem samurajskim. Cool

EDIT:
To chyba to: https://www.amazon.co.uk/Talking-Silents-Wataridori-Migratory-Snowbird/dp/4903759091
Stron: 1 2 3