Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć.

Chcę zakupić swój pierwszy odtwarzacz Blu-ray UHD, jednakże nie wiem czym się kierować przy wyborze.

Czy możecie pokrótce doradzić, czym się kierować przy wyborze? Na jakie parametry, funkcje, właściwości zwrócić uwagę? Chodzi mi o takie sztandarowe, złote zasady, jeśli oczywiście takowe istnieją.

Marka nie gra roli. Cena? Powiedzmy że value for money, coś że środkowej półki, aby nie był to bubel, ale też aby kupić właściwy odtwarzacz do właściwego sprzętu - zwykły Samsung UE55RU8000.

Zapraszam do dyskusji.
Z tych tańszych:
- Sony X700
- LG UBK90
- Xbox One S (konsola z odtwarzaczem)
- któryś z Panasoniców

Niektóre z nich mają 2 wyjścia HDMI (przydatne jeśli masz starszy amplituner który nie obsługuje 4K). Im dłużej się korzysta tym bardziej zwraca się uwagę na wygodę i to jakie funkcje są dostępne na pilocie. Zmiana ścieżki audio i napisów w locie często się przydaje.
Jeśli nie planujesz w najbliższej przyszłości wymiany np. amplitunera lub tv na jakiś wyższy model, to nie ma co wariować cenowo, bo połowy funkcji,w które ew. będzie wyposażony odtwarzacz BD, po prostu nie wykorzystasz. Tak jest zresztą z wieloma rzeczami, bo ktoś doradził, że to lub tamto jest super. Ok, może być ale Ty z tego nie korzystasz. Jeśli planujesz zacząć kupować płyty UHD, to warto kupić odtwarzacz BD UHD, żeby nie bawić się później w odsprzedawanie i kupowanie kolejnego. Między odtwarzaczami różnicy w obrazie raczej nie zauważysz, więc "super ulepszacze" powinieneś wykreślić od razu, bo nic nie dają, a cenę windują.
Ze specyfikacji Twojego telewizora wynika, że obsługuje on HDR10+ więc możesz szukać wśród odtwarzaczy które również obsługują ten standard choć nie jest to obowiązkowe.
Filmów które zostały wydane z HDR10+ chyba nie ma zbyt dużo (na szybko z pamięci kojarzę tylko 'Alien') ale na pewno jest ich więcej i pewnie będzie ich przybywać.
Bierz Xbox One X - będziesz mógł sprzedać swój obecny, dosyć kiepski, odtwarzacz.
Tak, chce zaczac kupowac plyty BD UHD, stad ten temat Smile

Czyli generalnie, poza funkcja HDR10+, to nie zwracac uwagi na nic szczegolnego?

W najblizszym czasie nie zamierzam zmieniac TV, bo dopiero co kupilem obecny. Co do audio - amplitunera nie posiadam i do najblizszej zmiany TV (zapewne na projektor), tez nie bede go posiadal, co wiaze sie z brakiem systemu 5.1 / 7.1, a wrecz zakupie soundbara - niestety ale takie mam warunki, dopiero do przeprowadzilem sie do UK i fizycznie nie mam mozliwosci na szalenstwa.
No raczej sam powinieneś wiedzieć czego będziesz potrzebować Smile . Potrzebne Ci będzie złącze USB? Szukaj w opisach czy ma. Potrzebujesz 2 złączy HDMI? Szukaj w opisach. Nie chcesz plastikowej obudowy? Nie zwracaj na takie uwagi. Chcesz mieć napisy z pendriva? Jest OPPO, jest Cambridge. Chcesz zmniejszyć jasność napisów? Jest Panasonic lecz nie dodasz swoich napisów. HDR10+ ma Panasonic, OPPO i Cambridge już nie, ale za to odtworzą zwykły HDR10 i DV, itd., itd.
Dupa nie oppo i cambridge Big Grin oppo raz że praktycznie nie do dostania jeśli nie polujesz z alarmami a cambridge już na wykończeniu w pl kilka sklepów ma ostatnie sztuki i koniec u dystrybutora już nie ma i nie będzie.

A co do HDR+ na cxuhd

CXUHD - Information about the latest firmware update
11 July 2019


CXUHD-66-0614

Features:

Added HDR10+ support. A HDR10+ enabled TV is required to view content in HDR10+.
Added Dolby Vision support for Sony TV.
Added TV Aspect Ratio modes “21:9 Movable, 21:9 Fixed and 21:9 Cropped”.
Added Support for slow motion playback in A-B repeat mode.
Updated main screen background artwork.
(05-08-2019, 16:12)Pablo0909 napisał(a): [ -> ]HDR10+ ma Panasonic, OPPO i Cambridge już nie

CXUHD ma obsługę HDR10+ od niedawna, OPPO od ok. pół roku.
(05-08-2019, 16:12)Pablo0909 napisał(a): [ -> ]No raczej sam powinieneś wiedzieć czego będziesz potrzebować Smile . Potrzebne Ci będzie złącze USB? Szukaj w opisach czy ma. Potrzebujesz 2 złączy HDMI? Szukaj w opisach. Nie chcesz plastikowej obudowy? Nie zwracaj na takie uwagi. Chcesz mieć napisy z pendriva? Jest OPPO, jest Cambridge. Chcesz zmniejszyć jasność napisów? Jest Panasonic lecz nie dodasz swoich napisów. HDR10+ ma Panasonic, OPPO i Cambridge już nie, ale za to odtworzą zwykły HDR10 i DV, itd., itd.

Jakbym wiedział, to bym nie pytał na forum Smile A pytam, bo nie wiem co oferują i jakie funkcje i właściwości mają współczesne odtwarzacze BD / BD UHD. Na tym polu nie mam żadnego doświadczenia, dotychczas filmy BD odtwarzałem na PS4.

Zatem nawet nie wiem co może oferować port USB w odtwarzaczu PŁYT Tongue
Polskie napisy? Spoko, tym bardziej że miaszkam w UK i płyty będę kupował na tutejszym rynku, a gdy trafi się film z bardziej skomplikowaną fabułą czy tematyką (prawna, medyczna), warto by było wspomóc się polskimi napisami. Komfort odtwarzania też się przyda, funkcje pilota itp.

Plastikowa obudowa ma negatywny wpływ? Czy tylko efekt wizualny? Mając TV za kilka tysięcy, nie zdziwi mnie już nic, gdy plastikowa ramka wokół matrycy jest imitacją aluminium Smile