Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Dźwięk przestrzenny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Sprawdziłem jeszcze raz panasa ub824 podobnie przy włączonym dodatkowym dźwięku otrzymuje wciąż truehd.
U mnie na UB820 ta opcja działa tak jak opisuje misfit.
(25-11-2022, 23:04)Daras napisał(a): [ -> ]dzięki za podpowiedzi, ale my chyba o czym innym prawimy.

My bad. Czasem piszesz tak zawile, że trudno ogarnąć Smile
Mefisto, ja też przestaję ogarniać o co tu chodzi. Wink

Panowie - uważam, że jest to jest forum autentycznych pasjonatów kina. Skoro w dyskusji biorą udział osoby z długim stażem (patrz liczniki) to nikt nie chce świadomie wprowadzać kogoś w błąd. Jednak „problem” nie został rozwiązany. Nadal uważam, iż z punktu widzenia teorii sprawa jest bardzo ciekawa.

Konkludując dotychczasowe spostrzeżenia mamy:
a. dwie osoby widzące po włączeniu drugiej ścieżki - audio 5.1 (Oppo i Panasonic).
b. dwie osoby widzące po włączeniu secondary  - audio 7.1 (Oppo, Panasonic oraz Sony).

Zachęcam do przetestowania swoich sprzętów pozostałych forumowiczów oraz podzieleniem się uwagami. Musi być jakieś rozwiązanie tej zagadki.

P.S.
Mierzwiak, opisz może dokładniej jak to wygląda u Ciebie. Pisałeś kiedyś, że masz „belkę”. Czy przed włączeniem w odtwarzaczu opcji secondary  wyświetla Ci ona 7.1?
@Daras
Wszystko spoko tylko to nie ma sensu bo jakie niby korzyści z porównywania ścieżki dd core do ścieżki truehd?, to jest nic innego jak marnowanie czasu w szukaniu problemu w funkcji która jest bezużyteczna.
Spoko, spoko - tak jak pisałem sprawa jest czysto teoretyczna. Nic na siłę. Ale jeśli ktoś chce podzielić się swoimi uwagami, to chętnie je przeczytam. Wyciągnę z nich jakieś wnioski.

Na marginesie, kwestie teoretyczne stanowią u mnie pewną zaszłość z rozkminiania problemów fotograficznych z lat 80 - tych. To poniekąd był mój zawód. Nie irytuj się, Prodarek. Wink
Rozmawiałem dzisiaj z kolegą na temat jakości dźwięku z filmów jakie mu pożyczyłem i zacząłem się zastanawiać czy jego sposób podłączenia wpływa na pogorszenie jakości odbioru.

Filmy odpala na Xbox Series X.
Xbox jest połączony z TV za pomocą HDMI.
Z TV wychodzi przewód optyczny na jakiś wzmacniacz i z niego na kolumny.

Czy w jego wypadku jest on w stanie usłyszeć "bezstratne audio" czy po tym jak jest zdekodowane przez TV/Xbox nie ma żadnego znaczenia co się z sygnałem dzieje?
Stratę masz w połączeniu tv <> optyczny <> wzmacniacz.
Ok czyli tak jak myślałem. Choć znajomy mówił, że nie słyszał jeszcze lepszego audio z filmu w porównaniu z tym co na moich płytkach Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23