Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Dźwięk przestrzenny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Ekran to "tylko" 99 cali Adeo - więcej już się praktycznie nie da ze względu na wymiary pokoju, natomiast projektor to Sony HW65ES.
Cóż, na 100 ileś seansow w ostatnich latach (w kilku Heliosach, CC, Multikinie, Planet Cinema) bodaj ze dwa razy odbierałem dźwięk w kinie jako za głośny. Zazwyczaj tak tego nie odczuwam.
Trudno jest pisać na walizkach. Jednak nie mogłem się powstrzymać. Smile

Marian w roku 2014 napisał:
Daras powoli dochodzę do wniosku że masz obsesję na punkcie dźwięku. Smile
http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?p=81740&sid=2dc9f43af63967cc132e8b5a11639ee1  

A dziś? Wink

(10-08-2019, 15:17)MarianPaz napisał(a): [ -> ]W zeszłym roku kiedy kompletowałem swoje kino domowe, zastanawiałem się czy nie wpakować większości budżetu w obraz (projektor JVC), a za resztę kupić jakąś namiastkę zestawu audio, czy tez rozłożyć koszt po połowie. Na szczęście wybrałem tą druga opcję, ponieważ z mojego punktu widzenia, to co widzę jest równie ważne jak to co słyszę i dobry zestaw daje dużo więcej radości z oglądania.
(...)

Witaj w klubie. Smile

Krótka dygresja i spadam. Kto pamięta początki kina domowego w Polsce? Ha, Daras owszem!
W latach 70 – tych należało posiadać kolorowy telewizor, np. marki Rubin oraz radio stereo (uciekła mi nazwa cudeńka). Co dalej? W każdą niedzielę około południa puszczano w TV koncert, który równolegle transmitowało radio. Oczywiście chodzi o niezapomniane audycje: STEREO I W KOLORZE!

P.S. 1
Poruszono tu pewną sprawę, którą z przyjemnością skomentuję w innym czasie.

P.S. 2
Kwestię potencjalnej przewagi home cinema nad wszelkiej maści pleksami 2K wyjaśniłem (ze dwa razy) wespół z kolegą Nie_Zbieram_Ale_ Lubie. Nie mam czasu aby to odnaleźć.

P.S. 3
Filmożercom planującym wkrótce urlop życzę udanego wypoczynku. Oczywiście bez komputera!
Witam Filmożerców!
Forum śledzę od jakiegoś czasu, kilka razy skorzystałem z informacji zamieszczonych na stronie i forum, no i nie raz, nie dwa zaliczyłem opad szczęki podziwiając kolekcje forumowiczów.
Filmy kocham właściwie od zawsze, najlepsze chwile młodości to wizyty w kinie Saturn pod koniec lat osiemdziesiątych i niesamowite wrażenia wyniesione z seansów Star Wars, Aliens, Gremlins, Enter the Dragon, Terminator, Temple of Doom, Poltergeist i wielu, wielu innych.
Może nie znam na pamięć filmografii Elia Kazana, nie mam pojęcia co to mapowanie tonów, a mój telewizor nie jest z górnej półki, ale i tak postanowiłem się zarejestrować. Hailsa!

Dźwięk przestrzenny.
Zaznaczyłem stereo. Kocham kino, ale równie mocno, jeśli nie bardziej kocham muzykę.
Muzyka odtwarzana z combo amplituner + br player jest dla mnie nie do przyjęcia. Ginie praktycznie cała barwa, różnicowanie nagrań nie istnieje, sound jest suchy, jazgotliwy i nie daje żadnej frajdy ze słuchania.
Dlatego zdecydowałem sie na klasyczny zestaw stereo : wzmacniacz plus odtwarzacz cd. Do oglądania filmów używam playera br wyposażonego w dekodery. I muszę wam powiedzieć, że jest doskonale. Oczywiście nie ma efektów przestrzennych, ale sama jakość dźwięku jest doskonała. Myślę jeszcze nad dołożeniem suba. Miałbym fajne 2.1 :cool:
Cześć, witaj na forum Smile

Mam w domu bardzo dobry zestaw 9.2, podłączony jako 7.2, posiadający kilka ustawień dla muzyki (np. all channel stereo) i niestety, ale muzyki się ciężko na tym słucha. Nie wiem czy mam złe ustawienia czy kwestia amplitunera, ale wydaje mi się, że po prostu sprzęt surround nie służy do słuchania muzyki (poza koncertami - w tym przypadku odczucia są naprawdę powalające) i w takich kategoriach bym go nie oceniał.
Witaj!
Wystarczy zajrzeć do środka amplitunera i wzmacniacza stereo. Jak jeden i drugi kosztuje po 5000 zł i w przypadku pierwszego cała ta kasa poszła na zasilanie dziewięciu kanałów, dekodery, radio, kalibrację akustyczną, masę wejść i wyjść, a w przypadku wzmacniacza stereo ta sama kasa poszła na tylko dwa kanały, to chyba wiadomo co zagra lepiej. Poza tym sekcja audio w odtwarzaczach blu ray jest zwykle robiona minimalnym kosztem i to później nie ma prawa dobrze zagrać.
(11-08-2019, 18:51)Grzes58 napisał(a): [ -> ]Cześć, witaj na forum Smile

Mam w domu bardzo dobry zestaw 9.2, podłączony jako 7.2, posiadający kilka ustawień dla muzyki (np. all channel stereo) i niestety, ale muzyki się ciężko na tym słucha. Nie wiem czy mam złe ustawienia czy kwestia amplitunera, ale wydaje mi się, że po prostu sprzęt surround nie służy do słuchania muzyki (poza koncertami - w tym przypadku odczucia są naprawdę powalające) i w takich kategoriach bym go nie oceniał.

Muzykę należy słuchać w trybie stereo czyli dźwięk ma iść tylko na frontowe kolumny (ewentualnie subwoofer jeśli ktoś lubi). Ten tryb all channel stereo to jakaś pomyłka.
Ja tam czasem słucham z yt teledysków w trybie dst:x można się zdziwić jak ampli fajnie wymixuje kanały podobnie z tv z satelity głupi dźwięk 2.0 wpuszczony do ampli w odtworzony w trybie thx movie \ Dolby surround \ dts:x i z takiej padaki robi się całkiem nieźle.
Mam ampa, ale nawet na nim jak słucham muzyki, to tylko stereo a nawet taki tryb pure audio, ktory wyłącza wszystkie rzeczy w ampie, niezwiązane z dźwiękiem stereo.
Też wybrałem stereo, chociaż pewnie kiedys dokupię amplituner pod filmy. Natomiast powiem szczerze: Oppo świetnie się sprawdza do słuchania muzyki. Przy okazji pochwalę się, że kupiłem całkiem sympatyczne monitory Castle Knight. Dwójeczki. Przyjemnie grają.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23