Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Dźwięk przestrzenny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
(22-01-2020, 20:59)frantic85 napisał(a): [ -> ]Nie będę kupował drugiej konsoli tylko na płyt CD, chce coś ogarnąć jak najtaniej i ten Ferguson wydaje się chyba najlepszym sposobem jako odtwarzacz CD, a kosztuje ok 115zeta, a nie nie interesują mnie wieże cd...

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

A czy zadając pytanie nie znałeś już na nie odpowiedzi? Wink
Muszę o coś zapytać, przeglądałem to: https://poral.eu/mad_max_2.php i czy ktoś się nie pomylił, że wersja językowa PL jest Dolby Digital 1.0? Czy to jest dobrze rozumiem MONO? Z jednego kanału leci (z lewego albo prawego albo centralnego jak ktos ma 5.1), nie mogli już dać STEREO? ja rozumiem jakby to była jakaś ścieżka audio z vhs jak dali np w mono 1.0 Thing 1982 wydanie UK - był Matul, ale Mad Max 2 BD to wydanie z 22.05.2015. Proszę rozwiać moje domysły.
No jest jednokanałowa Smile jak masz np amplituner do którego trafia dźwięk w niezmienionej postaci to przy posiadanej konfiguracji 5.1 dźwięk będzie w centralnym lun jeśli posiadamy np 2.1 dźwięk będzie w stereo, zapytasz czy da się coś z tym zrobić aby posiadając zestaw 5.1 odtwarzać w 2.1, 3.1, 5.1, 7.1 owszem da się są od tego upmixy typu dolby sourr, thx movies, dts:x dźwięk zostanie przerobiony na wszystkie głośniki.

Ogólnie powiem ci tak czym lepsze masz kino tym wychodzą bardziej mankamentu gorszych nagrań w szczególności lektora, z gówna bata nie ukręcisz ...
Dzięki, ale dziwna sprawa, pewnie płyty są tłoczone bez ingerencji polskiego wydawcy i mają w dupie aby dać choć uczciwe Stereo 2.0 Wink szkoda. Z drugiej strony z Mono można w mig zrobić Stereo
Nie rozumiem po co skoro wszystko może zrobić amplituner.
(27-01-2020, 20:50)prodarek napisał(a): [ -> ]No jest jednokanałowa Smile jak masz np amplituner do którego trafia dźwięk w niezmienionej postaci to przy posiadanej konfiguracji 5.1 dźwięk będzie w centralnym lun jeśli posiadamy np 2.1 dźwięk będzie w stereo (...)

No, bez jaj. Smile Oczywiście nadal będziemy mieć mono (rozumiejąc definicję słów audio stereo na serio).

(27-01-2020, 20:53)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ](...) Z drugiej strony z Mono można w mig zrobić Stereo

Taaa? W jaki sposób? Rolleyes

Na marginesie. 17 stycznia odbył się pogrzeb Adama Słodowego, bohatera serii „Zrób to sam”. Jego programy oraz publikacje były niedoścignione. Pamiętam jak pan Adam zaproponował zabawę w nadanie „przestrzeni” dźwiękowi mono.

Daras napisał:
Pamiętam czasy mistrza majsterkowania – Adama Słodowego.  W tamtych latach ludzi nie było stać na zestawy stereo. Co wymyślił pan Adam? Ano zrobił hermetyczną tubę w kształcie podkowy z dwoma otworami. Na jednym wylocie umieścił głośnik, natomiast druga dziura pozostała wolna. Oba otwory zostały ozdobione tkaniną. Meloman umieszczał głowę pomiędzy dwoma wylotami i słuchał...  Słuchał rozkoszując się muzyką pseudo stereo (tak to się nazywało). Pisząc wprost – jedno ucho odbierało sygnał bezpośrednio z głośnika, drugie zaś jego pogłos przepuszczony przez tubę. Takie to były czasy.  Warto zaznaczyć, że do dziś niektórzy nadal korzystają z tej koncepcji. Dźwięk mono zapisują w dwu ścieżkach, przy czym jedną z nich opóźniają.  

http://forum.filmozercy.com/watek-arcam-solo-movie-5-1-problemy-z-dzwiekiem-hdmi?page=2
Cytat:czy ktoś się nie pomylił, że wersja językowa PL jest Dolby Digital 1.0? Czy to jest dobrze rozumiem MONO? Z jednego kanału leci (z lewego albo prawego albo centralnego jak ktos ma 5.1), nie mogli już dać STEREO? ja rozumiem jakby to była jakaś ścieżka audio z vhs jak dali np w mono 1.0 Thing 1982 wydanie UK - był Matul, ale Mad Max 2 BD to wydanie z 22.05.2015. Proszę rozwiać moje domysły.
A to nie jest tak, że jak masz tylko głośniki stereo to masz po prostu w jednym i drugim to samo?
Nie kojarzę, żebym miał coś z taką ścieżką, żeby to szybko sprawdzić, przy składakach, gdy mam ścieżkę mono po prostu kopiuję to samo na dwa kanały.

Cytat:Nie rozumiem po co skoro wszystko może zrobić amplituner.
Trzeba jeszcze go mieć.
Daras, Ja np w audacity z mono kopjuje ścieżkę i daję nowy kanał i potem mixuj do stereo.

Jeżeli opóźniają jedną ścieżkę to powstaje pogłos chyba i masz echo.
Ale robisz to żeby co osiągnąć? @Nfsfan83 chcesz tą ścieżkę 1.0 ? mogę Ci udostępnić.

(28-01-2020, 12:17)Gieferg napisał(a): [ -> ]Trzeba jeszcze go mieć.
Każde inteligentne urządzenie samo zrobi z mono podział na dwa kanały bez żadnego przerabiania ścieżek.
prodarek mam Łukomskiego z tvn pod swoje wydanie, dzięki. Do tego jeszcze jest chyba Szołajski z VHS. Mały off top - całość od Warnera czytał Szołajski klimat soczysty ale cwele z galapagos dali go tylko do 3 części!!! Knapik spoko ale Szołaj ciut lepszy.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23