Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Dźwięk przestrzenny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
(28-01-2020, 13:39)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ](...)
Daras, Ja np w audacity z mono kopjuje ścieżkę i daję nowy kanał i potem mixuj do stereo.

Jeżeli opóźniają jedną ścieżkę to powstaje pogłos chyba i masz echo.

Sick

Rany, już literatura z lat 70 – tych precyzyjnie definiowała czym jest stereo. Jedną z książek zachowałem na pamiątkę.
Ty oczywiście piszesz o czymś, co pan Słodowy określił pseudo stereo.

Kurna, najzwyczajniej w świecie nie chce mi się pisać o sprawach oczywistych. Jednak dla porządku nadmienię, że zapis STEREO musi odbyć się za pomocą dwu odseparowanych mikrofonów (analogia do ludzkich uszu). Luźny przykład: aktor siedzący po lewej stronie kadru będzie słyszany w lewym głośniku, w drugim zaś ten, który gada po prawej stronie ekranu. Twoje pogłosy i echo to jakaś profanacja dźwięku (pomijając przytoczoną na poprzedniej stronie zabawę polskiego mistrza majsterkowania). Rolleyes

Inną sprawą jest profesjonalne nadawanie przestrzeni filmom mono (patrz np. „Szczęki” 1975), gdzie poszczególne dźwięki zostają wyodrębnione z jednej ścieżki do postaci np. 5.1. Ale to inna bajka. Ty natomiast z całą pewnością obcujesz z zapisem mono (słyszysz identyczne audio w dwu głośnikach).

P.S.
Choć jestem komputerowym analfabetom, to nie sprawia mi trudności wybór zdań do skomentowania. Po kiego diabła wklejać całą wypowiedź, skoro widać ją ciut wyżej???
Wrzuciłby mi ktoś link do zakupu konkretnego kabla hdmi. Po podłączeniu, którego migotanie obrazu na plejszrocie 4 będzie już nie możliwe? Onkyo i plejszrot 4 ma ciągle ten sam problem z kablem hdmi. Mam ich 5 i ciągle ten sam problem. Ileż to razy to ścierwo muszę wyłączać z kontaktu, a i to nie zawsze pomaga. Wydam te kilka dych, ale chcę by problem mi zniknął raz na zawsze. Dzięki
Woltman se ni umi kabla sam znaleźć tylko prosi o pomoc...jestem pod wrażeniem..
Pewnie jedynym rozwiązaniem będzie pozbycie się złomu Sony Smile Brat dopiero co kupił odtwarzacz 4K od tej beznadziejnej firmy i na kilku seansach odtwarzacz zamroził obraz i nie reagował na polecenia, kompletna zwiecha. Od tej beznadziejnej firmy trzeba trzymać się jak najdalej.
Podłączyłem kabel za 120PLN od Oppo i działa jak należy. Kupiłbym taki drugi, ale to był oem bez opakowania i mieli tylko jeden. Cholera mnie z tym bierze, że ich własny kabel się do niczego nie nadaje, a pozostałe 5-6 mogę na śmietnik wywalić.
Mam kabel HDMI 2.0 Unitek 2m na zbyciu jak chcesz mogę Ci sprzedać.
(19-02-2020, 11:14)Wolfman napisał(a): [ -> ]Podłączyłem kabel za 120PLN od Oppo i działa jak należy. Kupiłbym taki drugi, ale to był oem bez opakowania i mieli tylko jeden. Cholera mnie z tym bierze, że ich własny kabel się do niczego nie nadaje, a pozostałe 5-6 mogę na śmietnik wywalić.

Nie pomyślałeś przy 5 czy 6 kablu, że to nie kable mogą być felerne tylko któryś ze sprzętów? Skłaniałbym się do zdania ifeelveryblah tym batrdziej, że 2 lata temu pozbyłem się wszystkiego, co miałem w domu od Sony, a więc tv, odtwarzacz 4K UHD, amplituner. Nigdy więcej Sony. W to miejsce mam Onkyo, Oppo i Oleda. Do tego 2 kable PureLink do kompletu i starczy w zupełności. Jak masz możliwość, to podłącz PS bezpośrednio do tv i zobacz czy efekt jest ten sam, co przy podłączeniu do Onkyo.
Wcześniej nie miałem amplitunera i działało normalnie. Nie mam nic od $ony poza konsolą i tej się nie pozbędę.
Onkyo miało dużo problemów z hdmi więc tam coś się broi

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Jeśli masz możliwość, to podłącz inną konsolę (PS) na tych samych kablach do amplitunera. Krok po kroku dojdziesz co jest przyczyną.

(19-02-2020, 13:09)vandel napisał(a): [ -> ]Onkyo miało dużo problemów z hdmi więc tam coś się broi

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Może być, bo na moim Onkyo był problem ale z dźwiękiem przez HDMI. Później podłączyłem Oppo bezpośrednio do tv, a audio puściłem osobno do Onkyo. Jest ok od półtora roku Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23