Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Dźwięk przestrzenny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Z ilu kanałów składa się Wasz zestaw do oglądania filmów? Jeśli macie do wyboru kilka kodeków (DD/DTS/LPCM), który z nich wybieracie? Jeśli nie interesuje Was dźwięk przestrzenny, to dlaczego?

Zaciekawiła mnie wypowiedź Gieferga w temacie Lektor Vs Dubbing:
(08-08-2019, 17:01)Gieferg napisał(a): [ -> ]Mnie nie obchodzi dźwięk przestrzenny i się o nim nie wypowiadam
Jest to spowodowane tym, że nie potrzebujesz surround do pełnego chłonięcia filmu, nie masz miejsca w pokoju, możliwości?
Zapraszam do rozwinięcia dyskusji.

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem wątku o dźwięku przestrzennym, jedynie pojedyncze dyskusje w tematach dotyczących konkretnego sprzętu lub filmu. Mam nadzieję, że nie dubluję.
Miałem 5.1.2 ale sprzedałem subwoofer. Do mojego małego pokoju był za mocny i zabierał sporo miejsca.

Co do kodeków to zależy od tego jak dobrze przygotowana jest ścieżka, ale zazwyczaj:

Dolby Atmos > DTS:X
DTS HD MA > Dolby True HD

z PCM nie korzystam
Jeśli mam ku temu warunki to oglądam na "kinie domowym" z dużymi kolumnami i subwooferem, czyli 5.1. Czasami, np. późniejszym wieczorem na TV lub przez słuchawki.
Ścieżkę dźwiękową wybieram tą najlepszą jakościowo oczywiście.
W swoim kinie mam zestaw 5.1. O Amosach w tym momencie nie myślę, bo nie mam koncepcji jak puścić kable a remontu robić mi się nie opłaca. Co do ścieżki audio, to zawsze wybieram tą najlepszą na płycie. Z pewnością omijam lektora, bo nie po to wywaliłem kasę na KD, aby oglądać film z zagłuszaczem w dodatku zwykle marnej jakości.
"z zagłuszaczem w dodatku zwykle marnej jakości. " ty tak na poważnie???
Owszem, takie zdanie mam na temat lektora. Preferuję w filmach wersję oryginalną.
(09-08-2019, 13:16)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]"z zagłuszaczem w dodatku zwykle marnej jakości. " ty tak na poważnie???

Nie bardzo rozumiem zdziwienia lektor zawsze będzie "kocem" na kolumny już nie mówiąc o degradacji z oryginalnej ścieżki która ma zawsze kilku krotnie większe bittrate, pokażcie mi ścieżkę z lektorem w TRUEHD?

Mój głos pada na 5.1/7.1 niestety kino w domu to też nie prosty temat problemy akustycznie pomieszczeń w domu to coś z czym walczy wielu.
(09-08-2019, 13:51)prodarek napisał(a): [ -> ]pokażcie mi ścieżkę z lektorem w TRUEHD?
Praktycznie każde wydanie jakie mam od 'Monolith' posiada polską ścieżkę z lektorem w DTS-HD MA.
(09-08-2019, 10:45)djgromo napisał(a): [ -> ]z PCM nie korzystam
Ja tak, ale w pierwszych filmach na bd, (no i remastery starych Zatoichi obecnie), między innymi w Helikopter w ogniu Wink. Ja preferowałem zawsze 5.1 gdyż z tego zestawu najwięcej filmów korzysta. Gdyby dla przykładu filmy przygodowe i horrory masowo korzystały z 7.1 to bym dokupił kolumny. Dlaczego akurat te? Bo najczęściej wykorzystują tylne kolumny, w horrorach to często jest norma. Nie mam na myśli tego, że w innych filmach tylne nie grają wcale, grają, ale nie ma to takiego wydźwięku jaki bym sobie życzył. Dobry zestaw 5.1 to podstawa, niestety jak się sam przekonałem koszty rosną jak chcesz mieć dobry sprzęt. Nie ma to znaczenia jeśli oglądasz stare filmy, bo i remastery potrafią zaskoczyć.

(09-08-2019, 13:16)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]"z zagłuszaczem w dodatku zwykle marnej jakości. " ty tak na poważnie???
Kolega nie miał na myśli, że głos rysia czytającego z kartki mu się nie podobał, tylko, że od wieków ten sam lektor i jego jakość towarzyszy każdemu wydaniu.  Nie po to człowiek wydaje na nowe formaty, by się uwsteczniać z dźwiękiem .  Nie wiem jak byłoby z dubbingiem w animacjach 4k, bo tego raczej nie doświadczymy Smile , ale pewnie też by wciskali to co z dvd Smile
Nie zapominajmy, że kolega tkwi w erze DVD gdzie bitrate, to zwykle 448 kbps dla 5.1, a i pewnie ma sporo filmów gdzie dźwięk zgrywany jest z Vhsu, podczas gdy na Blu-ray mamy audio o wielokrotnie większym bitrate. Do tego dochodzi kwestia sprzętu używanego podczas oglądania.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23