Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Najnowsza generacja konsol
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Mi się udało zamówić PS5. Dzisiaj wieczorem sprzedaję One X i jak się uda to jutro przyatakuję jeszcze Series X z rana.
(18-09-2020, 21:44)sebas napisał(a): [ -> ]Szybkie wprowadzenie sprzętu do sprzedaży wymuszają w znacznej mierze Klienci. To oni chcą coś nowego na już.
To tylko puste hasła wymyślone przez samych producentów aby usprawiedliwić wypuszczanie na rynek najnowszego modelu produktu gdy na nim jest jeszcze niedawno wypuszczony poprzedni model tego samego produktu. Zazwyczaj różnice między modelami są znikome zatem uruchamia się potężną machinę reklamowo-marketingową, która ma za zadanie przekonać konsumentów do zakupu nowszego ustrojstwa Wink Nawiasem mówiąc politycy używają podobnych haseł gdy próbują usprawiedliwić jakiś projekt, decyzję, ustawę: "bo naród tego oczekuje/chce!" Wink
(18-09-2020, 21:44)sebas napisał(a): [ -> ]Żadna firma nie zaryzykuje dużych opóźnień w wprowadzaniu swojego produktu na rynek, jeżeli ma silną konkurencję. Jeżeli tak zrobi, to część Klientów odpłynie właśnie do konkurencji, nawet jeżeli ta ma produkt z niedoróbkami, ale za to dostępny.
Sporo zależy od strategii samej firmy - albo stawiają na jakość albo na szybkość. Idealny jest oczywiście "złoty środek". A czasami zwyczajnie nie ma wyjścia i musi pojechać po bandzie. Nie bez znaczenia jest też cała masa innych czynników poza sama konkurencją: zasobność portfeli kupujących, świadomość produktowa i techniczna, przywiązanie do marki, okres premiery, zaawansowanie techniczne produktu, dostępność, cykl życia produktu, gwarancja i serwis posprzedażny, dalsze plany rozwojowe, akcesoria (i/lub produkty komplementarne) itp. itd.
(18-09-2020, 21:44)sebas napisał(a): [ -> ]Wszystko ma być "tip top"?  Proszę bardzo, da się zrobić. Problem tylko taki, że cena będzie o wiele wyższa.
Cena tu nie ma nic do rzeczy. Produkt ma być w pełni sprawny już w pierwszym dniu istnienia na rynku niezależnie od segmentu - premium czy budżetowy. Taki jest gwarant i tu nie ma żadnych "ale". Odchyłem od normy jest natomiast sytuacja odwrotna czyli bubel na dzień dobry. Nie raz dochodziło do sytuacji gdy firmy wycofywały produkt z powodu jakiejś wady.
(18-09-2020, 21:44)sebas napisał(a): [ -> ]Mają "armie" testerów i z nich korzystają. Problem, że mają też budżet, którego muszą się trzymać, a testowanie wymaga czasu i pieniędzy.
Budżet jest ustalany już na etapie wyliczania P&L (koszty vs prognozowane przychody) a więc na wiele lat przed premiera. W zasadzie to się robi na etapie nawet przed zaprojektowaniem produktu bo już sam projekt to koszt który powinien być uwzględniony już na wejściu. A zatem również wszelkie testy więc cena końcowa produktu już zawiera wszelkie poniesione koszty. Jeżeli z jakiegoś powodu, na jakimkolwiek etapie budżet został przekroczony to się go analizuje i podejmuje decyzję: porzucamy projekt (koszty przekroczą przewidywany zysk = nie opłaci się) czy zwiększamy koszty i kontynuujemy (z pewnością zysk ze sporą nawiązką pokryje wszelkie koszty = opłaci się). Zmierzam do tego, że firmy takie jak Sony doskonale wiedza co robią a budżet może być dość elastyczny jeżeli zysk jest tego wart.
(18-09-2020, 21:44)sebas napisał(a): [ -> ]Klient natomiast chce jak najszybciej i jak najtaniej.
Też jestem klientem i nigdy nie chciałem jak najszybciej. Zdecydowanie bardziej zależy mi na jakości.
Nawiasem mówiąc przykład z życia wzięty: CDP Red przesunęło premierę Cyberpunka 2077 już kilka razy... i co? Zamiast hejtu i drastycznego spadku akcji posypały się pochwały i komentarze typu: "Dobra decyzja. Wolę poczekać bo chcę dostać dopracowany produkt". Dlaczego? Bo już mają renomę studia które nie nawala + produkt-pewniak który (wszystko na to wskazuje) odniesie komercyjny sukces.
(18-09-2020, 21:44)sebas napisał(a): [ -> ][...] więc tutaj testowanie jest intensywne.
Zależy od projektu: czasami jest to zabudżetowany sztab ludzi testujących sprzęt i/lub oprogramowanie a czasami zwykła checklista lub UAT.
(18-09-2020, 21:44)sebas napisał(a): [ -> ][...] Oprogramowanie podlega zaś nieustannym zmianom, bo łatwo je wprowadzać.
Nie zawsze jest łatwo... poza tym, paradoksalnie, właśnie te stałe zmiany są tym sporym utrudnieniem Wink
(18-09-2020, 21:44)sebas napisał(a): [ -> ]Jeżeli sprzęt był zrobiony dobrze to nawet początkowo słaby SW będzie można naprawić i z czasem urządzenie będzie działać jak należy.
Zbytnie uproszczenie. Dobrze zaprojektowane SW jednocześnie nie jest gwarantem tego, że dobrze będzie funkcjonować w każdym środowisku technicznym. Za dużo niewiadomych.
Jak po raz kolejny sprzedać to samo w nowym opakowaniu:

https://www.psu.com/news/some-sony-4k-uhd-movies-have-been-reissued-with-ps5-branding/

Bardzo dobry pomysł Sony. Z wielu powodow.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka
I to jest profesjonalny unboxing Smile



Sarkazm? Przy unboxingu rękawiczki to podstawa.
Nie, poważnie pisałem. Dobre oświetlenie, ostry obraz, dużo mięsa. Żaden inny unboxing jaki oglądałem nie zwracał uwagi na jakość wykonania przewodu. No i prawie 25 min. Niektóre duże kanały robiły to na zasadzie tu jest kontroler, tu jest konsola i fajrant.
Dawno nie widziałem brzydszego urządzenia i jeszcze ta podstawka haha no tandeta plastik fantastik słychać to wszystko jak skrzypi.
Kiedyś zrobili konkurs. Do wygrania były 3 filmy Aquaman na BD. Sam wziąłem w nim udział. Po terminie ludzie się dopytywali co z wynikami. Totalnie zalewali wszystkich. Od tamtej pory już nie zaglądam na ten żałosny portal.
(30-10-2020, 07:12)lovelybones napisał(a): [ -> ]Przy unboxingu rękawiczki to podstawa.
Ale PS5 to po prostu konsola, a nie eksponat muzealny. Bez przesady. Filmik jest treściwy, zawiera ważną wzmiankę na temat przewodu HDMI.  Na YT jest cała masa "unboxingów" wszelkiej maści sprzętów i zwykle jest to nakręcone przez jedną osobę która w jednej ręce trzyma trzęsącą się kamerę, a drugą niezdarnie próbuje otwierać pudełko. Tu wszystko jest przemyślane, dobrze widoczne i omówione. Natomiast to, czy się komuś sama konsola podoba czy nie i czy lubi hdtvpolska.com czy nie, to zupełnie inna sprawa.
Chodzi o odciski palców. Owszem tutaj tego tak nie widać bo konsola jest biała. Zobaczymy jak zrobią z XSX.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18