Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Najnowsza generacja konsol
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
(02-08-2021, 11:43)chrumcio napisał(a): [ -> ]Jest jeszcze jeden problem z nową generacją konsol... Po co kupować skoro 99% gier wychodzi na poprzednią
co za bzdury, od czasów psx tak zawsze jest. Masz demon souls i returnal i będą kolejne. Gier AAA nie piszę się w 5 min. Następny etap to odcięcie się od ps4. Wystarczy sprawdzić by nie pisać takich rzeczy
Mam zarówno Xboxa Series X jak i PlayStation 5 i niestety to nie jest bzdura. Z gier niedostępnych na poprzedniej generacji zagrałem w dwie: Ratchet & Clank Rift Apart i Microsoft Flight Simulator. Niestety Returnal ani Soulsy to nie moje gatunki, więc oprócz tego gram tylko w cross geny
Mam PS5, a mój przyjaciel XSX i giercujemy na zmianę. X to brak exów ale za to masa swietnie pracujących gier w passie. A PS5… nie wyobrażam sobie lepszego momentu wejścia w generację. Mam fizycznie około 15 gier i każdy ex to minimum gra 8/10. Te multiplatformowe też są super (dobrze działają itp.). Benefity płynące ze sprzętu w starych grach to też bajka… a fakt że to będzie tylko rosnąć powinien zachęcać.
(15-08-2021, 15:13)funditto napisał(a): [ -> ]Mam zarówno Xboxa Series X jak i PlayStation 5 i niestety to nie jest bzdura. Z gier niedostępnych na poprzedniej generacji zagrałem w dwie: Ratchet & Clank Rift Apart i Microsoft Flight Simulator. Niestety Returnal ani Soulsy to nie moje gatunki, więc oprócz tego gram tylko w cross geny
Ale dalej głupoty piszesz. Co z tego co lubisz, a co nie. Ważne jest to co wyszło i to co jest w zapowiedziach tylko już na ps5. Odcięcie pępowiny zawsze jest powolne i trwa ponad rok. Nic to nie jest czego by nie było w poprzednich generacjach. Są już gry, których nie kupisz na ps4 i będą kolejne.
Ok, niech będzie.. czyli z Returnal mamy dwa exy na PS5, Soulsy to remake, ale niech będzie, że trzy, a z tego co jest zapowiedziane tylko na PS5 mamy póki co Gran Turismo 7 i być może God of War Ragnarok. Być może, bo o tym ostatnim też są plotki, że to będzie cross-gen. Na Xboxie jest jeszcze gorzej, bo oprócz MSF z bliskich premier chyba tylko nowa Forza Motorsport nie wyjdzie na poprzednią generację.

Mylisz się pisząc, że w poprzednich generacjach było tak samo. Exów było znacznie więcej. Nawet na PS4 i XOne w ciągu roku mieliśmy: kolejne części Killzone, Infamous, Forza Motorsport i Horizon, Dead Rising, Killer Instinct, oprócz tego Resogun, Ryse, Order 1886, Sunset Overdrive, Titanfall, Drive Club.

Nie mówiąc już o PS3 i X360 czy z niedawnych przykładów Nintendo Switch
Ja trochę nie rozumiem postrzegania generacji tylko przez pryzmat exów. Obecnie ogrywam na ps5 też gry z poprzedniczki i to po prostu jakby odkrywać je na nowo. Szybkie czasy ładowania, klatki, ulepszenia technologiczne robią swoje. Dlatego twierdzić, że nie ma sensu kupować konsoli, bo gry te same... cóż nie przemawia do mnie ani trochę. A jeżeli dołożymy do tego fakt, że... no generacja dopiero startuje i jeszcze niejeden ex przed nami i drugi, że w zasadzie już te Exy istnieją i są naprawdę bez wyjątku świetne (Ratchet, Returnal, Soulsy, Astro) no to mamy bardzo fajne wejście w nowe konsolki, które w zasadzie tylko będą bardziej dominować. I może nawet XSX jest tu lepszym przykładem aniżeli PS5. Microsoft od dawna szykuje nas do innego myślenia o konsoli i pojęcia ekskluzywności tytułów. Xbox to teraz usługa, a konsola to punkt dostępu (innym będzie PC). Więc ich gry, będą raczej zawsze na więcej niż jednej platformie. Co nie znaczy, że XSX traci sens jako właśnie... wygodny punkt dostępu do owej usługi. I jego moc ma znaczenie, bo chociaż w większość gier zagramy też na XOX czy nawet XOS to w zasadzie doświadczenia z rozgrywki mogą się diametralnie różnić. I to już widać to całej masie gier. Dlatego... no czysta moc naszej konsoli/punktu dostępu jest mega ważna przy każdym tytule.
(17-08-2021, 23:29)Szczepan600 napisał(a): [ -> ]Dlatego twierdzić, że nie ma sensu kupować konsoli, bo gry te same... cóż nie przemawia do mnie ani trochę
Do mnie przemawia i to bardzo. Wydać na konsolę 3k, na której będę dalej grał w to samo, w co grałem na 4ce i 3ce? Bo serio to tak zaczyna wyglądać - zamiast nowych IP same odświeżane kotlety. I'm sorry, ale wydać 3 patyki tylko dla szybszych loadingów, większej ilości fpsów i lepszych tekstur? Moja matematyka krzyczy "chyba cię poyebao!". Za stary jestem, żeby wyciskać ze mnie kasę w tak tani sposób Wink
(17-08-2021, 23:29)Szczepan600 napisał(a): [ -> ]już te Exy istnieją i są naprawdę bez wyjątku świetne (Ratchet, Returnal, Soulsy, Astro)
Kwestia subiektywna, bo dla mnie żadna z tych gier nie jest interesująca i w życiu nie wydałbym na którąś z nich ~350zł (chyba jedyne gry, na jakie mógłbym wydać takie pieniądze to GTA6 i RDR3Wink ). Jedyna gra, która obecnie wygląda IMHO interesująco to Horizon 2, ale... to kontynuacja, czyli "zaś to samo tylko ładniej" i IHMO nie warte jest wydania więcej kasy niż dałem za jedynkę (jakieś 80złSmile.

Jeszcze przed 2020 byłem bardzo mocno zahajpowany na PS5 i chciałem kupować ją na premierę, ale dosłownie miesiąc przed premierą, jak się okazało, że w sumie ciekawych gier (dla mnie) nie ma i kosztują one jakieś chore sumy, hype opadł mi do zera i teraz sobie czekam na spokojnie, aż w końcu wyjdzie coś wartego uwagi, cena konsoli (jak i gier) spadnie do akceptowalnych dla mnie poziomów.
Kilka lat temu miałem konsolę PS4 Pro, ale działała jak odkurzacz i przez to sprzedałem ją. Ominęło mnie sporo tytułów ekskluzywnych, które teraz ogrywam sobie na PS5. Duża część z nich ma lepszą płynność/grafikę więc jestem zadowolony z zakupu. Konsola działa bardzo cicho i choćby dla takiego komfortu warto było ją kupić. Co do gier tylko na PS5 to ogólnie jest mniej tytułów niż na start poprzedniej generacji. Pandemia mocno spowolniła prace nad grami, braki elementów montażowych zmniejszyły potencjał produkcyjny samych konsol. Myślę, że z tego powodu część gier na siłę jest wydawana też na starą generację.
Jeśli miałeś kilka lat przerwy to jak najbardziej. Ja niestety wszystko co mnie interesowało starałem się ograć w miarę na bieżąco, a poprzedni rok z lockdownami pomógł mi nadrobić to co miałem na liście do nadrobienia.

Zgadzam się natomiast z tym, że nawet w tytuły crossgenowe przyjemniej gra się na nowym sprzęcie.

Przykładem niech będzie Miles Morales, który wygląda fenomenalnie z ray tracingiem, którego na PS4 brak. Osobiście nie wyobrażam sobie też, żeby w listopadzie grać w Forzę Horizon 5 na Xboxie One, ale pewnie sporo osób poczeka na czas gdy nowe gry przestaną wychodzić na to na czym grają. Trochę to przypomina osoby, które nadal oglądają filmy na DVD. Gdyby filmy przestały wychodzić na tym nośniku część z nich przeskoczyłaby na nowszy format, ale dopóki filmy na DVD są na rynku to nie widzą powodu do kupna nowego odtwarzacza.
(18-08-2021, 10:20)funditto napisał(a): [ -> ]Trochę to przypomina osoby, które nadal oglądają filmy na DVD
No niby trochę tak, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. W grach nie grafika i wizualia są najważniejsze a mechanika, a ta w np. wspomnianym Miles Morales nie różni się od Spideya na PS4 Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18