Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Najnowsza generacja konsol
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Upraszczając: wbudowany w konsolę odtwarzacz UHD poziomem jakości nigdy nie dorówna odtwarzaczowi UHD jak np. Oppo 203.

Tu masz fajny artykuł ze stronki który uzupełnia to co w/w napisałem:
http://filmozercy.com/wpis/czym-jest-4k-ultra-hd-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-4k-hdr-i-dolby-vision
Te kolory w xboxie zostały naprawione, dla 99% ludzi obraz będzie wystarczający, a tak w ogóle to oppo już nie ma Smile
Co do obsług xbox one x każdy lepszy uniwersalny pilot można zaprogramować do pracy, menu moim zdaniem jest szybkie i wygodne, jakość wykonania bardzo dobra, cichy napęd tylko trzeba mieć na uwadze że w artykule powyżej testowano Xbox One S ogólnie największą bolączką jest brak SSD w Scralett ma być więc super.
Ma ktoś dysk zewnętrzny do xboxa ten ssd rzecz jasna. Kusi mnie. Bo w tych grach z otwartym światem to jest bolączką to doczytywanie jak zginiesz. Używam w Windows10 to system startuje w kilka sekund
Po tym jak sony dogadalo sie z microsoftem wszystko podobno ma isc w kierunku polaczenia trzech swiatow. Rozmawialem ostatnio z gosciem z microsoftu i przede wszystkim sila nowych konsol ma byc mozliwosc grania sieciowego z przeciwnikiem uzywajacym innej konsoli lub pc.
(09-10-2019, 16:02)Wolfman napisał(a): [ -> ]Ma ktoś dysk zewnętrzny do xboxa ten ssd rzecz jasna. Kusi mnie. Bo w tych grach z otwartym światem to jest bolączką to doczytywanie jak zginiesz. Używam w Windows10 to system startuje w kilka sekund

Korzystałem z talerzowego 3,5 cala 7200 obr/min i była różnica w szybkości ładowania gier. Robili testy na SSD i takie GTA 5 ładowało się ok 30 sekund zamiast ponad minutę na wbudowanym dysku. Możliwe, że z nową generacją zoptymalizują strukturę plików. Pamiętam, że pierwszy Titanfall ważył ponad 30 GB gdzie nieskompresowane audio ważyło z tego ponad 20.
Takie Metro exodus potrafi być upierdliwe z loadingami, nie wspomnę o Kingdom deliverance. Czuję w kościach, że sie zaopatrzę w ssd 500 gb.
(09-10-2019, 15:45)prodarek napisał(a): [ -> ]Te kolory w xboxie zostały naprawione, dla 99% ludzi obraz będzie wystarczający, a tak w ogóle to oppo już nie ma
To, że jakiś element został naprawiony, automatycznie nie czyni tej konsoli równorzędnej do odtwarzacza typu Oppo-203. To dwie zupełnie różne półki jakości.
(09-10-2019, 15:45)prodarek napisał(a): [ -> ]a tak w ogóle to oppo już nie ma
Nie tak dawno Oppo weszło na rynek PL z całą paleta różnych smartfonów więc jak najbardziej istnieje. To co ostatnio zrobiło Oppo to wycofało się z produkcji odtwarzaczy BD/UHD... a szkoda bo były dobre.
Już ci odpowiedziałem ta jakość jest tak marginalna że zapewne 90% ludzi nie zobaczy różnicy odtwarzając film na 50 calowym tv.
Przesadzasz z tą jakością i różnicami. czytałem wiele wpisów osób które miały oppo mają teraz apple tv 4k i nie są zboczeńcami którzy z 20 cm sprawdzają pixel po pixelu i jakość obrazu na atv4k jest bardzo dobra a wręcz przesiedli się z wygody, ja mam apple tv 4k i xbox one x i obraz na obu jest bardzo dobry stąd moje wnioski że opinia o nie wiadomo jakiej jakości obrazu oppo jest przesadzona.
Apple TV (pomijając dźwięk) jest super dopóki internet nie nawala. Ostatnio musialem przerwać oglądanie Aladyna bo w 120p niestety nie jest rozdzielczością która mnie satysfakcjonuje Smile
Pisząc to miałem bardziej na myśli oglądanie plików kopii 1:1 BD\UHD w Infuse Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18