Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Najnowsza generacja konsol
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Otwieram dyskusję dla nowych konsol. Nadchodzi nowa generacja już za mniej więcej rok, będziemy mieli możliwość testowania nowych maszyn. Obecna była dla mnie rozczarowująca. Słabe maszyny na start, konsola to powinien być potwór jak to miało miejsce kiedyś.
Co mnie cieszy to dyski ssd w nowych maszynach co może skrócić czas wgrywania drastycznie. W końcu skupię się na graniu , a nie loadingach.
Na co mam nadzieję, na więcej exów na daną platformę, mniej wsparcia dla PC. Niech zostawią maszynę biurową i wymuszą przesiadkę na konsole. Klawiatura i mysz nie jest już wytłumaczeniem, bo można je używać  i  wsparcie do gier powinno być i nowej generacji. Pisanie gier na maszynę biurową jak dla mnie nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na pierdyliard konfiguracji tracą czas, który mogliby spędzić na szlifowanie danej gry, a tak pół roku po zakupie gra 25gb i patch 25gb jest normą. Jakie macie oczekiwania?
Ja graczem nie jestem, ale obecność napędu DVD w PS2 pomogła popularyzacji tego nośnika  w wersji DVD-Video. PS2 przez pewien czas była najtańszym "odtwarzaczem" na rynku. W PS5 bardzo przydałby się więc czytnik czytnik Ultra HD Blu-ray. Podobno jest na to szansa. Do tego warto, aby Sony postarało się to jakoś zaakacentować. Mam sporo kolegów graczy - użytkowników PS3 i PS4. Pytam ich - Czemu nie oglądacie filmów na BD? Na gry po 200zł was stać, a na filmik za 20-30zł w promocji już nie... Odpowiedź jaką często uzyskuje to - Nie mam odtwarzacza płyt Blu-ray...
(09-10-2019, 01:53)sebas napisał(a): [ -> ]Pytam ich - Czemu nie oglądacie filmów na BD? Na gry po 200zł was stać, a na filmik za 20-30zł w promocji już nie... Odpowiedź jaką często uzyskuje to - Nie mam odtwarzacza płyt Blu-ray...
Zakładam, że koledzy na co dzień przerzucają węgiel łopatą Smile. Na każdej płycie jest wybite logo blu ray. Pudełka sugerują blu ray. W instrukcji są te opcje opisywane, w aktualizacji nie jeden raz o tym jest napisane. Wystarczy tylko spojrzeć i skojarzyć prosty fakt. W xbox one S to już trzeba było się dokopać w sieci informacji o czytniku uhd. Na pudełku nic nie wspomnieli, a gry wydają na blu. Czytnik jest po prostu bonusem, bo sam w sobie napęd drogi już raczej nie jest.
Raczej bym się nie martwił o czytnik uhd w PS5 skoro idą w 8k to i gry będą zajmować sporo. Kto by się bawił w dyskotekę i przerzucanie płytek w czytniku.
Z tego co pamiętam, to na niektórych rynkach (chyba w Azji) jak xbox się nie sprzedawał to wręcz pisali przy cenach, że to stacjonarny odtwarzacz Blu Ray. Możliwe, że była to inwencja sklepu, ale są na necie zdjęcia nawet. Te płyty 128 GB (bo o takich czytałem z pół roku temu) od Sony to też ciekawy pomysł. Być może wydłuży to obecność krążków na rynku. Dobrze, że już bazowe PS5 będzie je czytać. Domyślam się, że jeśli jakaś wytwórnia wypuści film 4k UHD na płycie 100-128 GB to nasze odtwarzacze tego nie odtworzą? Możliwe, że aktualizacja softu to ogarnie czy trzeba szykować pieniądze na wymianę sprzętu?

Jeśli chodzi o gry to ja już teraz przestałem kupować gry na płytach. Ostatnią grą, którą kupiłem w pudełku to Red Dead Redemption 2, ale to z myślą że to będzie gra na raz i odsprzedam zaraz po przejściu. Ogólnie nie wiem czy stałem się bardziej wybredny czy coraz częściej producenci gier/wydawcy lecą w nie powiem co i traktują klientów jak idiotów. Co chwila jakieś niedorobione produkcje napchane marketingiem lootboxami i innym syfem, a na koniec i tak płacz, że się nie sprzedały i po paru miesiącach nie ma kto grać w te gry. Ostatnio pykam sobie w Gearsy 5 i stan techniczny tej produkcji przy jej budżecie to żart. Na reddicie Gearsów lamentów nie ma końca. Coraz bardziej zniechęcam się grami, które nie szanują mojego czasu. Jak odpaliłem Far Cry 5 i zobaczyłem jak to jest skonstruowane (chodzi się i co chwila wraca w poprzednie miejsce bo odblokowało się jakieś zadanie, znajdźka itp) to po 30 minutach stwierdziłem, że nie mam na to czasu i nerwów i sprzedałem to dalej.

Co do nowych konsol to się zastanawiam czy kupię tylko PS5 czy dam Microsoftowi jeszcze jedną szansę. MS generację położyli po całości. Brak nowych świeżych fajnych gier przez tyle lat od debiutu bardzo mnie zniechęcił. Wyszły Forzy, Gearsy 4 i 5 i z exslusivów byłoby tyle. Halo mnie nie interesuje w ogóle. Fajny był pierwszy Titanfall (powiedziałbym, że to była gra wybitna).

Playstation przy tym wypuszczało dobre gry dla pojedynczego gracza, które przynajmniej mnie bardziej zachęcały do sprawdzenia niż kolejne tytuły klepane na jedne kopyto. Graficznie też były bardzo ładne, takie Uncharted czy uwielbiane przeze mnie Until Dawn sprawiały, że zbierałem szczękę z podłogi. Myślę, że po części takie filmowe produkcje skłoniły mnie do częstszego sięgania po filmy. W filmie poświęcając ok 2 godziny mojego czasu mogę poznać historię, gdzie przy grze musiałbym spędzić kilka-kilkanaście godzin. Może po prostu mam mniej czasu i filmy bardziej mi pasują jako rozrywka do jego wypełnienia. Chociaż z drugiej strony zdarzały się też w tej generacji produkcje typowo multi gdzie mam nabite po 1000 h+ więc to też z tym różnie bywa Smile
Nie wiem o co Ci chodzi wolfman jak przy PS4 miałeś do wyboru po jakimś czasie 3 wersje konsoli, a PS5 ma też podobno mieć 2 wersje do wyboru.
Exy na platformę są, tylko po jakimś czasie albo rynek albo gracze wymuszają powstanie nowej wersji na inną platformę.
Gry na kompa zawsze będą, bo to jest wciąż potężny rynek zbytu, a jest od groma ludzi których będzie rajcować możliwość zakupu coraz to potężniejszego sprzętu, konfigurowania go, kręcenia, żeby wyciągnąć z tego jak najwięcej w celu ustawienia pierdyliard opcji w konfiguracji dającego lepszy obraz niż niejedna konsola, na której w przypadku niektórych tytułów jest stosowany downgrade grafiki bo tego nie uciągnie.
Jak to nie ma blu-ray w PS3 czy 4? Chyba chodziło o brak napędu 4k.
A co do gier to nikt nie każe nikomu kupować na premierę, wbrew pozorom ceny szybko spadają i gdzieś po pół roku można kupić w znośnej cenie, a poza tym lepiej kupić jedną grę splatynować, sprzedać i wziąć się za następną.
Niby kto idzie w 8k, chyba producenci tv, bo w PS5 ma być napęd 4k.
Aaa sorry nie wiedziałem tego, że ma być obraz w 8k. Big Grin
Szkoda tylko że te wszech potężne maszyny do pisania odpalają gry w 60 klatkach o których na konsoli można pomarzyć.

Co do gier na Xboxie jest ich tyle że musiał bym pół życia sprawdzić żeby wszystko nadrobić, dla mnie np game pass w Microsoft pokazał że abonament na sens a gier jest masę.

Płyty znikną nie ma opcji w konsolach są NIE wygodne kupione gry przypisane do kont lub te z abonamentu odpalamy z miejsca.

NVIDIA GeForce now
Steam
Microsoft game pass
Stadia
I cała reszta to gwoździe do trumny nośników.
(09-10-2019, 07:11)djgromo napisał(a): [ -> ]Te płyty 128 GB (bo o takich czytałem z pół roku temu) od Sony to też ciekawy pomysł. Być może wydłuży to obecność krążków na rynku. Dobrze, że już bazowe PS5 będzie je czytać. Domyślam się, że jeśli jakaś wytwórnia wypuści film 4k UHD na płycie 100-128 GB to nasze odtwarzacze tego nie odtworzą? Możliwe, że aktualizacja softu to ogarnie czy trzeba szykować pieniądze na wymianę sprzętu?

Specyfikacja UHD Blu-ray dopuszcza nośniki 50GB, 66GB i 100GB. Na pewno masz w swoich zbiorach filmy UHD na nośniku BD-100 - jest ich wiele i zaczęły się pojawiać już w 2016r.
A o czterowarstwowych płytach 128GB w kontekście PS5 informowało Sony gdzieś oficjalnie ? Bo w większości serwisów widzę wzmiankę o 100GB. Owszem, istnieją takie płyty, ale mam wątpliwości czy gry będą na nich tłoczone.
(09-10-2019, 07:11)djgromo napisał(a): [ -> ]Ogólnie nie wiem czy stałem się bardziej wybredny czy coraz częściej producenci gier/wydawcy lecą w nie powiem co i traktują klientów jak idiotów. Co chwila jakieś niedorobione produkcje napchane marketingiem lootboxami i innym syfem, a na koniec i tak płacz, że się nie sprzedały i po paru miesiącach nie ma kto grać w te gry.
Tutaj jak można poczytać chodzi o naszą młodzież. Oni chcą grać, ale , że granie nie musi być fajne , byle grać. No to masz wszelkie maści sandboxy. Wydłuża to czas rozgrywki - od razu nie sprzedaż. Albo taki singiel , albo multi guano. Jedno jest do luftu , bo ma masę błędów i nudne chodzenie/jeżdzenie zamiast skondensowanej akcji. Im jesteś starszym pierdzielem tym tego czasu mniej, bo chcesz mieć go na inne hobby.
Nowe platformy podobno mają mieć możliwość instalacji singla lub multi. To dawno powinno być, bo drugiego nawet nie odpalam. Jak również nie interesują mnie te nudne challenge, durnowaty pomysł, zamiast jakiejś nowej mini kampanii.
Przydałoby się jeszcze tak zrobić platynę/calak pod singla oddzielnie z multi
(09-10-2019, 08:19)prodarek napisał(a): [ -> ]Szkoda tylko że te wszech potężne maszyny do pisania odpalają gry w 60 klatkach o których na konsoli można pomarzyć.
Dlatego napisałem ,że ta generacja była rozczarowująca. Te maszyny to powinny być kombajny za 4500 na premierę. Druga sprawa, że tracenie czasu na robienie czegoś na pc też powoduje, że gra na konsoli wygląda gorzej. Wystarczy spojrzeć na exy jak są dopracowane.

(09-10-2019, 07:11)djgromo napisał(a): [ -> ]Halo mnie nie interesuje w ogóle.
Jedna z najlepszych gier i do tego strzelanek jaka wyszła kiedykolwiek ze świetnym soundtrackiem i nie sandbox. Jeśli Halo nie lubisz to nie ma sensu sięgać po xbox. Halo wars 2 to jeden z najbardziej wciągających rts w singlu jaki zrobili ostatnio. Na x360 to z kolegami tłukliśmy w to non stop. Tej serii zdecydowanie powinieneś dać szansę.
Xbox 360 miałem i chwaliłem za Forzę , Alana Wake , Gearsy i to by było na tyle . Xbox one kupię gdy skończę z ps4 . Obie konsole microsoftu to pół roku zabawy i sprzedaż . Podobnie miałem z gamecube .
Każda generacja playstation począwszy od jedynki wypluwała dużo więcej exclusivów i pod tym względem konkurencja nie istnieje .
Na jednej generacji ogrywam ok 30 tytułów nie licząc Gran Turismo/Forza i Fifa/Pes więc niewiele ale wybieram same perełki . Tylko single player oczywiście .
Czytnik uhd może sprawić że kupię kilka płytek z filmami uhd które nie wyszły na blu ray . Lśnienie , Szeregowiec Ryan i to by było na dziś wszystko . Nie spodziewam się że wydadzą to co bym akurat chciał kupić ale nie przeszkadza mi to za bardzo bo jest streaming . Nie wydają - nie kupuję . Proste .
Xbox - podziękuję.
PS5 - Interesuje mnie jedno: czy będzie wsteczna kompatybilność z grami PS4 czy też nie?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18