Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Takie pytanie, co ma wspólnego cena przewodu z HDCP?  HDCP pozwala zweryfikować licencje poszczególnych urządzeń w całym torze odtwarzania i przesyłania obrazu. Dane obrazu są szyfrowane, ale to nie zmienia wymogów dla pasma, czyli przepustowości przewodu. Jak ma wspierać "ileśtam" GBps danych to wiadomo, że będą zabezpieczone przez HDCP. Jeżeli wymuszenie wersji 1.4 pomogło, to szukałbym raczej problemów w implementacji HDCP na poszczególnych urządzeniach.  Jeżeli przewód miałby mieć jakiś wpływ na poprawność weryfikacji dla HDCP2.x to tylko wtedy gdyby był jakoś niestandardowo długi. HDCP w wersji 2 i większej teoretycznie może zmierzyć opóźnienie odpowiedzi ekranu na zapytanie  "źródła" sygnału i w ten sposób sprawdzić długość przewodu. Pytanie, czy może odmówić współpracy, jeżeli zostanie przekroczona jakaś jej wartość.
Ja sprawdziłbym przy okazji, czy w odtwarzaczu i TV nie są przypadkiem włączone "usprawniacze" komunikacji po HDMI, typu "Viera Link" i tym podobne. Każdy producent potrafi mieć to zrobione po swojemu i z doświadczenia wiem, że to czasem główny problem połączenia HDMI między urządzeniami różnych producentów.
W skrócie jak masz przewód, który nie potrafi zapewnić transmisji to dostaniesz czarny ekran. Np obraz z Blu-Ray 4K może nie pójść przez przewód słabej jakości, ale ten sam film może zadziałać odpalając ze zwykłej płyty Blu-Ray. Zwykły Blu-Ray korzystał z HDCP z niższym numerem.
(07-09-2020, 19:01)Mariochempl napisał(a): [ -> ]byłem przekonany ze mam dobry kabelek niby 4K niby premium...
Jak myślicie kabel Monster Black Platinum się nada??
Przetestuje jak przyjdzie Smile
może ktoś ma inne propozycje kabelka??

Po co chcesz wydawać takie chore pieniądze na kabel?
Skoro możesz mieć za ~50zł kabel z certyfikatem, certyfikat jest potwierdzony przez aplikację od hdmi.org.
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B079JT6GB3/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&th=1
Ja z innej beczki.Jak zmienić na tapetę 5 (foto) w tym odtwarzaczu? Jaki format zdjęcia, jaka nazwa katalogu itp?
Z tego co pamiętam wrzucasz na pamięć usb i podczas przeglądania obrazów jest taka opcja, wielkość? czym większe tym lepsze....
Nic nie wychodzi.Pewnie musi być jakaś nazwa lub w katalogu o jakiejś nazwie. Ktoś pomoże?[attachment=1262]
Źle robisz bo robisz to przez opcję w podmenu Ustawienia.
Zresztą masz napisane co masz zrobić jeśli nie rozumiesz to zmień na język PL.
Masz wsadzić usb ze zdjęciami wejść w menu Zdjęcia, wyświetlić obraz następnie guzik OPTION na pilocie, tam będzie funkcja do zastosowania jako tapeta.
Spoko,dzięki działa Smile
Ktoś testował taką metodę Smile ?

You can also change blu ray Region code by pressing STOP button and the TOP MENU button once or twice AFTER the REGION NO PLAY screen appearing :Region A Panasonic player - for Region B discs method about 80% of discs successfulRegion B Panasonic player - for Region A discs method about 10% of discs successful (Criterion Collection Region A discs 100% successful)
Na forum blu-ray.com metoda sprawdzona jeśli chodzi o amerykańskie Criteriony. Smile