Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To jest pewnie tak jak z wymuszaniem DV dla zwykłych BD na OPPO.
Niektórzy sobie chwalą, a ja nie wiem jak z nieprzymuszonej woli ktoś może coś takiego sobie robić z obrazem.
(15-01-2021, 17:12)prodarek napisał(a): [ -> ]Nie bardzo wiem co mam ci wyjaśnić to nie ja tworzyłem ten system.
Zidoo nazywa to Dolby Vision Engine VS10

Konwersja SDR do HDR, to nie jest jakaś nowość, czy ewenement. Robiły już ją pierwsze telewizory HDR. Potrafią ją robic programy do obróbki video, czy inne playery.
Zapytałem Cię konkretnie, jakie efekty masz na myśli, żeby mi nikt nie zarzucił, że "wkładam coś w Twoje usta", czego nie powiedziałeś. Ale skoro nie powiedziałeś, to chyba bedę musiał przwołać oczywistości.
Nie jest trudnym do zrozumienia, że dla wielu, powiedzmy wprost, dla większości widzów, atrakcyjnym w odbiorze jest zwiększony po takim zabiegu kontrast, wyższa jasność i saturacja kolorów. Problem polega na tym, że kolory są oszukane. Ponadto możesz spodziewać się, w zależności od okoliczności, black crusha, czy elevated blacks, a najwazniejsze, że obraz nie zyskuje ani na detalach w highlightach, ani w cieniach, których po prostu w materiale SDR nie ma, Nie odbuduje też magicznie zmiennego gradientu koloru, czasem poważnie zmaskarowanego 8-bitowym kodowaniem ( bo 10-bitowy SDR nalezy do rzadkości).
No to po co taka funkcja? Tym bardziej, że dobry telewizor potrafi to zrobić lepiej, uwzględniajac swoje możliwości tone mappingu, czy ulepszając inteligentnie części kadru, dzieki AI video proccesingu.
Pytasz mnie jak bym ten sprzęt miał, a czy tv zrobi to lepiej? Zapewne jeden lepiej drugi gorzej.
O efekt musisz zapytać osób które tego używają ja tylko wspomniałem o urządzenia które podobno radzi sobie z tym bardzo dobrze.

W tym teście https://www.avsforum.com/threads/review-zidoo-z9x.3170473/
Jest fajne porównanie z konwersji sdr do hdr.
Czesc wszystkim,

gryzie mnie temat MKV Kontenera z wbudowanymi napisami w tym polskimi - czy taki UB820 / UB824 bedzie czytal te napisy bezposrednio z MKV pliku czy trzeba kombinowac i dogrywac gdzies obok dodatkowe napisy w SRT albo cos w tym sylu ?

Czesc wszystkim,

gryzie mnie temat MKV Kontenera z wbudowanymi napisami w tym polskimi - czy taki UB820 / UB824 bedzie czytal te napisy bezposrednio z MKV czy bedzie trzeba kombinowac i dogrywac gdzies obok dodatkowe napisy w SRT ?
Nie będą czytanie, w 1 poście masz info o napisach.
Na twoim miejscu to bym się martwił o audio bo to to przysporzy ci nerwów.
Ogólnie na twoim miejscu podarował bym sobie odtwarzaniem plików.
Bo to brzydkie, nie wygodne, wolne, brak dostawania fps do tv, audio dekoduje tylko dolby digital, pcm chyba że włączymy dekodowanie przez odtwarzacz dla dts to i dts odtworzy.
(28-01-2021, 09:54)prodarek napisał(a): [ -> ]Nie będą czytanie, w 1 poście masz info o napisach.
Na twoim miejscu to bym się martwił o audio bo to to przysporzy ci nerwów.
Ogólnie na twoim miejscu podarował bym sobie odtwarzaniem plików.
Bo to brzydkie, nie wygodne, wolne, brak dostawania fps do tv, audio dekoduje tylko dolby digital, pcm chyba że włączymy dekodowanie przez odtwarzacz dla dts to i dts odtworzy.

dzieki za odpowiedz, jak nie czyta napisow z MKV wewnetrznych to lipa i dyskredytacja, audio chcialem na Analog 7.1 aby chociazby DD+ zdekodowal
moim problemem jest Procesor dzwieku mam Anthem AVM 30 czyli stara generacja bez kodekow HD bez wejsc HDMI - ale za to swietny w Audio w moim systemie i nie chcialbym tego zmieniac, bo taki z Audio HD i HDMI to koszmarna kasa

jest jakas alternatywa w miare dobrego i nie kosztujacego tyle co OPPO 205 sprzetu - ktory by mi dal 7.1 Analog na wyjsciu dekodujacy DD+ i czytajacy MKV z wewnetrznymi polskimi napisami ???
To że masz AVM30 i nie masz dekoderów HD to i tak nie zmienia postaci rzeczy w temacie audio dlaczego? ponieważ powinieneś szukać takiego rozwiązania gdzie odtwarzacz dekoduje wszystko możliwe formaty i wysyła je w postaci rozkodowanej, i powinno ci zależeć na dekodowaniu formatów HD dźwięku bo dostał byś je w postaci rozkodowanej do swojego amplitunera czy to po złączasz analogowych, optycznym lub coax(bo przecież masz takie).

Odtwarzacze sony na pewno sobie lepiej radzą, ale to najlepiej dopytać ich użytkowników natomiast jeśli koniecznie chcesz analogowe złącz to nie masz żadnych alternatyw jeśli chodzi o nowe odtwarzacze uhd.
(28-01-2021, 11:38)prodarek napisał(a): [ -> ]To że masz AVM30 i nie masz dekoderów HD to i tak nie zmienia postaci rzeczy w temacie audio dlaczego? ponieważ powinieneś szukać takiego rozwiązania gdzie odtwarzacz dekoduje wszystko możliwe formaty i wysyła je w postaci rozkodowanej, i powinno ci zależeć na dekodowaniu formatów HD dźwięku bo dostał byś je w postaci rozkodowanej do swojego amplitunera czy to po złączasz analogowych, optycznym lub coax(bo przecież masz takie).

dokladnie, tylko ja myslalem ze optyczne/coaxial nie sa w stanie dalej przeslac Audio HD 7.1 "rozkodowanego" czyli jakos inaczej zakodowanego/przekodowanego np do starego DD/DTS (moja aktualna kostka android z optycznym nie jest w stanie tego zrobic wysyla DD+ a Procesor tego nie widzi)
dlatego skupilem sie na szukaniu jakiegokolwiek odtwarzacza UHD z wyjsciem ANALOGOWYM 7.1 gdzie domyslnie myslalem ze ten sygnal HD bedzie juz ladnie na Analog'u rozkodowany teoretycznie nie musi byc to nawet czytnik plyt moze byc jakas kostka android cokolwiek z sensowna jakoscia ale jak narazie nic z analogowym 7.1 nie znalazlem (znalazlem jakies tanie konwentery Audio HDMI do 7.1 - na amazonie ale to wyglada tak badziewnie ze po co mi AVM30 jak przepuszcze to wczesniej przez daca jakosci tragicznej).

co do Sony nie skupialem sie czy jest tam jakis sensowny model z wyjsciem 7.1 analogowym
Masz rację złe napisałem toslink i coax nie są wstanie wysłać rozkodowanego sygnału, ratuję cię pełny analog jeśli zależy ci na najlepszym dźwięku.
Sony nie ma żadnego modelu z 5.1/7.1 analogami, niestety nie znam żadnej kostki z wyjściami analogowymi a te które tam gdzieś może są będą w kosmicznych pieniądzach.


To może kupić oppo 103 a do niego podłączyć plikowca pod hdmi in Smile
@wrona
To równie dobrze możesz zakupić używany procesor z wsparciem dla Audio HD, albo po taniości ... używany amplituner z wyjściami "Pre" i używać go jak procesor. Może wyjść najtaniej. Audio 7.1 z odtwarzacza masz tylko w Panasonikach i niedostępnym już Oppo.
Generalnie Panasoniki do odtwarzania plików się za bardzo nie nadają. Taki ich urok, TV tej firmy zresztą też. Jesteś więc skazany na dodatkowy odtwarzacz plików. Zappiti, Dune, czy Zidoo załatwią sprawę. Ja bym się jednak zastanowił nad odesłaniem Anthema na emeryturę, jeżeli koniecznie chcesz mieć wielokanałowe HD audio. On już zawsze będzie ograniczał możliwości systemu, a warto go sprzedać póki się opłaca.
A tak przy okazji to sprawdziłbym, czy Panasonic na wyjściu analogowym 7.1 rzeczywiście poda zdekodowany DTS HD, czy Dolby TrueHD, a nie przypadkiem strumień core z wcześniej wspomnianych, czyli zwykły DTS i DD.