Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jeśli ma to być odtwarzacz FHD to będzie ok.
Tak się zastanawiam czy warto, bo czytałem o problemach z napędem, a że w cenie używanego oppo można kupić bluray Panasonic i polecane zidoo.
Pytanie czy urządzenie zidoo jest region free?
Przecież to plikowiec więc co tu do rzeczy masz region free.
Chodzi mi o cinavię, a nie wiem w sumie czy to to samo co region free?
Tam gdzie kupowałem amplituner sprzedawca polecał Zappiti- co o tym sądzicie? Ja nigdy wcześniej nie słyszałem o tej marce.
(14-03-2021, 19:43)pytol napisał(a): [ -> ]Zależy mi przede wszystkim na dźwięku.
(14-03-2021, 19:50)pytol napisał(a): [ -> ]Najardziej zależy mi na dekoderach dźwięku. Wyjścia hdmi wystarczą.
To się wzajemnie wyklucza. Jak ma mieć dekodery dźwięku, to musi mieć wyjścia analogowe. Jeżeli same HDMI wystarczą, to znaczy, że dekodery dźwięku są zbędne i o jakości dźwięku decyduje urządzenie, które ten dźwięk po HDMI odbierze i zdekoduje...

(14-03-2021, 22:19)pytol napisał(a): [ -> ]Tam gdzie kupowałem amplituner
Czyli jest amplituner (zakładam, że wielokanałowy), a więc i dekodery dźwięku. Coraz mniej z tego co napisałeś rozumiem...
Tak z jest amplituner 7.1. Myślałem, że urządzenie musi mieć dekodery, żeby mogło je przesłać do amplitunera, a ten do głośników, a więc kabel hdmi.
Moja przygoda z kinem dopiero się rozpoczyna, więc będę wdzięczny za rady.
Z tego co napisałeś, to rozumiem, że urzadzenie nie musi mieć dekoderów dźwięku, a tylko przesłać sygnał po hdmi do amplitunera, a ten jak zobaczy czy jest ścieżka np. DTS X, to sobie ją zdekoduje.?
Idąc tym tropem równie dobrze mogę podłączyć komputer po hdmi i cieszyć się dźwiękiem 7.1 z wszystkimi zapisanym na ścieżce dekoderami?
1. Jeśli nie będziesz kupować fizycznych nośników- kup odtwarzacz multimedialny.
2. Jeśli będziesz kupować płyty, żeby zrobić sobie kopię zapasową, a płyty odsprzedać- kup odtwarzacz multimedialny.
3. Jeśli masz zamiar zbierać płyty z filmami, a pliki będą marginesem- kup odtwarzacz BD lub UHD.

Ja wybrałem opcję nr. 2 i jestem mega zadowolony, a to jest w moim życiu najważniejsze Big Grin
Probowalem napisow z pena na moim UB820. Jak pisano wystarczy zaktualizowac do chinola 1.66 i ta funkcja bedzie i nie potrzebna jest modifikacja.
Tylko niestety nie dziala, probowalem juz roznych metod, kodowania i formatow. Ktos ma szczegolowa instrukcje jak te napisy wgrac, sformatowac zeby dzialalo bo moze robie cos nie tak.
Ten chiński soft to jest to samo co ten ruski za te 40 euro? Czy coś innego? Ja robiłem wszystko tak jak na tej stronie. A przy podpięciu pamięci usb z napisami włączyłeś w odtwarzaczu opcję żeby było je widać? Bo chyba za każdym razem trzeba tą opcję uaktywniać przy oglądaniu filmu, bo domyślnie jest wyłączona. Przynajmniej u mnie.
Soft 1.66 dla europejskich odtwarzaczy nie daje opcji napisów, wydawało mi się że była już o tym mowa w wtemacie.