Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(15-11-2019, 07:51)misfit napisał(a): [ -> ]Na tę kwestię również Tobie wcześniej odpowiadałem i powoli staje się już męczące wałkowanie tego samego po raz enty.
Na innym forum wałkował temat kadrowania filmów niemal przy każdej okazji i trwało to kilka lat, tak więc spokojnie, on do tego będzie powracał co chwilę.
Daras jestem technicznym noobem w porównaniu z niektórymi, bo nie zgłębiam wiedzy o odtwarzaczach, bo kupuję jeden z lepszych, żeby mieć z głowy wszelkie problemy. Ale z tego co tu rozumiem, to nie masz szans na odtworzenie efektów hdr+ i dv, bo zależy to od wyświetlacza. Jeśli nie masz takowego, który by spełniał funkcję, to nie wymusisz na swoim projektorze ani wyższej rozdziałki, ani większej palety kolorów, bo nie ma takiej technicznie możliwości. Próbujesz z mizernym skutkiem wymusić hdr.
Dobrym przykładem między innymi będzie np Rambo 1 bd i 4k to remastery. Jak odpalisz jeden i drugi i różnic nie zobaczysz, (od pierwszych minut masz dające dosyć dobrze światła radiowozu). To nie zobaczysz ich wcale. Warto by było zainwestować w ten śmieciowy mebel do salonu i oglądać na nim 4k, aż projektory nie stanieją.
Prodarek, dzięki za fatygę. Ten panas jest naprawdę porządnym sprzęciorem. Możliwość regulacji jasności w tak dużych przedziałach to prawdziwa bajka. Smile

Także dziękuję panu w meloniku. Wczoraj zapomniałem dopisać następujące zdanie: brakuje tu jeszcze wypowiedzi Mariana, który wrzuciłby coś w stylu -  Tak, tak. On taki jest i się nie zmieni. Znam go z innego forum.

Rany! Skąd się tacy ludzie biorą (niechcący użyłbym innego słówka)?
Marian, specjalnie dla Ciebie jeszcze raz ponadczasowy wierszyk naszego „wieszcza” (patrz wpis z godz. 17:16):
http://forum.filmozercy.com/watek-kabarety


Mnie żadne fora nie męczą. Po prostu czytam posty, które mnie ciekawią, inne zaś ignoruję. Czy może być z tym jakiś problem?
Przez kilka tygodni przygotowywałem się do wpisu na temat swoich spostrzeżeń związanych z projekcjami HDR – SDR (na telewizorze efekty są inne). Ale pasuję. I żeby było jasne – nie chodzi o focha czy coś w tym guście. Nic z tych rzeczy. Najzwyczajniej w świecie straciłem zapał.

Oczywiście rozumiem, że dla wielu osób forum stanowi jakby „drugi dom”, zatem emocje / ambicje biorą niekiedy górę.  Nawet Mierzwiak stwierdził, że tu nie pasuję. Mam to gdzieś. Będę pisał / czytał co zechcę.  Kto mnie skutecznie może uciszyć? Wyłącznie administracja.

Nie widzę powodu, dla którego musiałbym gdziekolwiek kontynuować temat konwersji HDR do SDR (choć nadal polecam zabawę  w „HDR” właścicielom projektorów FHD  - efekty zdumiewają). Gwoli przypomnienia:

(14-11-2019, 23:45)Daras napisał(a): [ -> ]Może kogoś to uspokoi. W zasadzie o konwersji HDR – SDR wiem tyle, ile chciałem wiedzieć. Zostało tylko kilka drobiazgów, które testuję w domowym zaciszu.
W ostatni czasie badałem temat odtwarzania plików z sieci przez protokół SMB nie DLNA w panasonicu nazywa się to po prostu dysk sieciowy jego obsługę trzeba włączyć w opcjach sieci.
I rzeczy jakie zauważyłem to:

Brak obsługi kodeku VC-1 nie ważne czy jest on w kontenerze m2ts czy mkv.
Brak obsługi TrueHD\Atmos tylko Dolby Digital+
Brak DTS. DTS-MA, DTS:X chyba że w opcjach dźwięku wyłączymy przekazywanie dźwięku do amplitunera a sam panasonic zajmie się dekodowaniem, wtedy usłyszymy dźwięk Smile a i film musi być w kontenerze MKV.
Napisy brak jakiejkolwiek regulacji, brak ogonów przy kodowaniu UTF-8,UTF-8 BOM w ogóle nie widzi napisów, nasze ogonki widzi dopiero w kodowaniu ISO 8859-1.
Nie udało nie udało mi się go też zmusić go do obsługi wewnętrznych napisów w plikach MKV.
Konwersja HDR > SDR działa ale jeśli film ma napisy zewnętrzne na czas wyświetlenia ich konwersja jest wyłączona Big Grin
Brak obsługi rozdziałów w plikach MKV.
Zapamiętuje moment wyłączenia filmu ale tylko dla jednego filmu.
Materiał video ~ 24 klatki NIE przełączają TV w tryb 24 klatki pomimo ze opcja ta dla płyt jest włączona i działa, działa jedynie 25/50 klatek.

Także lista zarzutów spora Smile a nie omieszkam napisać do Panasonic i im napisać kilka słów...
(22-11-2019, 12:01)prodarek napisał(a): [ -> ]a nie omieszkam napisać do Panasonic i im napisać kilka słów...

Szkoda Twojego czasu - od zawsze Panasy pod tym względem były niedorobione i pewnie to się nie zmieni do do końca ich żywota (lub naszego Wink ).

EDIT: Podobno chińskie UB9000 (konkretnie DP-UB9000GK) wraz z firmware 1.66 otrzymało możliwość ładowania napisów srt z pliku zewnętrznego dla płyt UHD BD.
Ciekawe czy modele europejskie również otrzymają taką aktualizację, a jeśli nie to czy ktoś wymyśli sposób na wgranie tego chińskiego firmware do nich.

https://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=17435527&postcount=615
Stawiam na to, że w niedługim czasie pojawi się ten odtwarzacz w nieoficjalnej sprzedaży Wink Będę go mieć na oku Smile
@misfit
Skasowali post tego kolesia
Changelog nic nie mówi o takiej możliwości w sieci też nie mogę znaleźć żadnych potwierdzeń tego.
https://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/bd/download/ub420/ub420_china.html
Tez jestem ciekaw czy ub9000 bedzie mogl wczytywac napisy. Zobaczymy. Jesli dodadza taka funkcje to super...
@prodarek
Też tam zaglądałem. Faktem jest jednak to, że była aktualizacja do wersji 1.66 tylko na Chiny, a w zeszłym roku wszystkie aktualizacje modelu 9000 (jak i tych tańszych) były wspólne dla wszystkich regionów. Changelog jest raczej słabym źródłem informacji, bo formułka "Playability of Blu-ray Disc™" jest tam wpisywana bardzo często, a szczegółów brak. Obserwuję póki co zmiany w instrukcji obsługi na Chiny. Ostatnia aktualizacja była w styczniu tego roku - czyli jeszcze przed opublikowanie FW 1.66. Jak rzeczywiście coś się zmieniło, to być może pojawi się to w kolejnej rewizji instrukcji obsługi.
Jakby nie patrzeć coś jest na rzeczy, bo inaczej nie kasowali by tego posta. Być może przerobienie europejskiej wersji 9000 na chińską jest prostsze niż by się mogło wydawać. Platforma sprzętowa jest najwyraźniej w dużym stopniu zgodna. Może to kwestia wejścia do menu serwisowego lub coś w ten deseń i dlatego blu-ray.com zlikwidowało ten post, bo to traktowane jest jak modowanie.
Jeżeli potwierdzi się istnienie tej funkcji, to pewnie szybko pojawią się na ebay, itp. "importerzy" wersji chińskiej tych odtwarzaczy panasonika.
Dość powiedzieć, że jeśli chodzi o OPPO to w changelogach oficjalnego firmware nigdy nie było wzmianki o dodaniu opcji ładowania napisów czy obsługi HDR10+. Nie ma też o tym słowa w instrukcji obsługi (jak i wielu innych rzeczy).

Jeśli faktycznie chińskie UB9000 dostało opcję ładowania napisów zewnętrznych to kwestią czasu jest zanim ta opcja zostanie odblokowana dla wszystkich UB9000 oraz być może niższych modeli Panasa. Jeśli nie oficjalnie to przez custom firmware Smile
Pamiętacie HDR Optimizera, który w UB9000 jako jedyny miał opcje wyboru poniżej 500 nitów dedykowaną dla projektorowiczów ? Po pewnym czasie pojawił się custom firmware, który odblokowywał tę opcję dla niższych modeli Panasa. Spodziewam się tego samego jeśli chodzi o napisy.

Ktoś zapisał sobie nazwę użytkownika tego posta z forum.blu-ray.com ? Jeśli tak to dajcie mi info to napiszę do niego na PW z prośbą o szczegóły oraz jakąś proof-fotę Wink