Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiesz co żadnego bo to nie problem, chodzi o kwestie odczuciowe jeśli chodzi o odbiór audio.

Watek został rozpoczęty w temacie REAVON UBR-X100 stąd post.
Rozwinę temat jeszcze niebawem a teraz tytulem wstępu:

Po przestawieniu opcji z Bitstream na PCM - dźwięk ku mojemu zaskoczeniu otworzyl się, delikatniej, precyzyjniej, pod to co lubi mój słuch..

jako 1 płyta testowa Tears for fears - the seeds of love - mix dts hd master audio Steven Wilson

Płyta 2 - Schiller - Morgenstund - z powodu takich ustawien sciezka Dolby Atmos już jedynie jako 5.1..
Póki co tyle dzisiaj..

Naprawdę fajnie to brzmi w ten sposób ustawione ale ostatecznie wiecej dopiszę wkrótce

Warunki domowe ograniczone odsluchowo -czyli ruch... jak to w Rodzinie Smile

Dobrej niedzieli wszystkim
(19-09-2021, 09:39)blu_ray napisał(a): [ -> ]Dolby Atmos
Nie zmieniaj na PCM dla Dolby, tylko dla DTS tak jak napisałem wcześniej.
No i filmy filmy potestuj Smile ale teraz sam już wiem jak to jest "rodzinka" w domu Tongue
Dzięki - cały czas sobie powtarzam by czytac ze zrozumieniem i powtarzać będę Wink
PS1. Po przestawieniu zgodnie z radą wszystko ok
PS2. Najwłaściwszy czas testów i prób (z powodów oczywistych - przynajmniej dla mnie) to czas gdy żeński skład Rodzinki udaje się do galerii Wink

29.09.2021 - 9:00
PS. Dodam jeszcze, że mój "świeżo" zakupiony egzemplarz (9000EG1) datowany fabrycznie na 22.07.2021 ma na pokładzie oprogramowanie już w wersji 1.69 a to jak wyczytałem nie było do niedawna oczywistą oczywistością, która wedle sieciowych źródeł jest od 33 godzin oficjalnie dostępna z poziomu urządzenia - także na tę chwilę tyle ode mnie Smile
Owszem dlatego płatny soft ma numerek 1.69A aby mógł nadpisać wersję którą posiadasz.
Ogólnie ludzie mają dużo żalu do panasa w kwestii braku aktualizacji i nie naprawiana błędów.
rzekomo ta aktualizacja - może nie ogarniam do końca - jest bezpłatna i nadpisuje 1.66 - poczytam jeszcze raz wątek wstecz bo pewno jeszcze śpię
na zagranicznych forach jest wielkie WOW właśnie w związku z długo wyczekiwaną aktualizacją a tu hmmm... poczytam... poczytam ze zrozumieniem - słowo! Smile
Dzięki prodarek
Na zagranicznych jest płacz i lament nawet petycja powstała.
Od 2019 dla europy i usa nie wydali żadnego oprogramowania dostępnego do pobrania.
1.66 to piszesz o oficjalnym firmware na rynek chiński dla ub9000 dodaje on obsługę napisów z usb, ale tylko do modelu chińskiego.
restart systemu umysłowego (mojego) czyli 1.69 jest dla Europy od jakiegoś już czasu ostatnią wersją oprogramowania - namieszało mi blu-ray.com - już załapałem
czyli dałem newsa z... niczego

a ja jednak będę dalej swoje Wink
bo nowe czy nie nowe - skoro info z dnia dzisiejszego... pogubiłem się ale sobie tu popiszę to się wywiem więcej jeszcze o co tu chodzi Smile
a dziwne to jest poniekąd dlategóż, iż mam tę wersję na swojej 9000tce od "urodzenia" - czyli wgrywali by to pod koniec lipca tego roku... no i dziwne - niby nowe nowe a nie nowe
mówię o oficjalnej wersji oprogramowania ze strony podanej w linku poniżej

(nie mówię o wersjach nieoficjalnych) - tego się nie tykam.. póki co Wink

Za PANASONIC.COM
https://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/bd/index.html

Co nowego
29 września 2021
DP-UB9000/UB9004/UB820/UB824/UB420/UB424 Pobieranie oprogramowania układowego dla wszystkich regionów



https://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/bd/download/ub420/ub420_euro.html

Uaktualnij informacje
Numer modelu DP-UB9000EG/EG1/EB/EB1, DP-UB9004EG/EG1, DP-UB820EG/EB/EF, DP-UB824EG, DP-UB420EG/EB, DP-UB424EG
Zaktualizuj wersję Wersja 1.69
Region Europa/Wielka Brytania
Zaktualizuj nazwę pliku / rozmiar UPDATE_UB420_UB820_UB9000_V169.zip / 184 2411 187 bajtów
Data aktualizacji 29.09.2021

Poprawa
Data 29.09.2021
Opis Odtwarzanie płyt Blu-ray Disc™
Wersja 1.69
No i to jest news! ty napisałeś że masz zainstalony fabrycznie co nie było niczym nowym ani specjalnym.
Zobaczymy czy coś pozamieniali.
ooooooo.... a jednak Big Grin
jako nowy użytkownik 9000 będę wczytywał się uważnie co zauważycie Smile
chociaż ciche siedzenie wpatrywanie i obserwacja bez własnej reakcji lub spostrzeżeń nie leży w mojej naturze Wink