Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ale to trzeba robić manualnie nie może zrobić tego automat w tym notepad? To ja już wolę oglądać bez polskich ogonków jakoś oglądałem dzieci kukurydzy teraz i wszystko dobrze było
Przeczytaj jeszcze raz co oni napisali.
(05-10-2021, 09:16)brazyl21 napisał(a): [ -> ]Ale to trzeba robić manualnie
O co konkretnie Ci chodzi?
Notepad to po prostu zaawansowany  edytor tekstu. Możesz "nauczyć" go przetwarzania takiego pliku z napisami wedle Twoich potrzeb. Przeprowadzasz taką operację tylko raz i zapisujesz ją jako makro. Za każdym kolejnym razem Notepad++ zrobi wszystkie zapisane w makrze operacje samodzielnie - wystarczy tylko wybrać utworzone makro z listy - jedno kliknięcie.
No dobra a czy możesz napisać krok po kroku co tam zrobiłeś lub wysłać mi na maila gotowe makro?
Ponawiam pytanie:
O co konkretnie Ci chodzi?
Ja już sie pogubiłem. Chcesz konwertować Notepadem++ plik z napisami, tak żeby zlikwidować polskie znaki, czy coś innego?
Czy notepad naprawi napisy w ub żeby były wszystkie polskie znaki?
@sebas
Podziwiam Big Grin
(05-10-2021, 10:35)brazyl21 napisał(a): [ -> ]Czy notepad naprawi napisy w ub żeby były wszystkie polskie znaki?
Było to już wyjaśnione w tym wątku - firmware wspierający napisy z pendive nie zawiera stron kodowych z polskimi znakami, a przynajmniej tych dedykownych czyli CP-1250 i wschodnioeuropejskiej ISO 8859-2.
Generalnie to nie wiadomo jakie w ogóle wspiera, wiec notepad++ w kwestii o która pytałeś nic nie pomoże.
No o to mi chodziło właśnie ze się nie da Smile
Ale nikt nie napisał że się da, zostało wspomniane tylko że działają dwie litery ó i ń i sposób na ich zachowanie.