Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hmm jest to jakaś opcja. Ciekawe jaki jest skok tej regulacji.
(08-01-2022, 20:11)klysiu napisał(a): [ -> ]Muszę niestety zastąpić moje Oppo.

Co się stało ?
Nic nie jest wieczne Tongue
(08-01-2022, 23:22)pred895 napisał(a): [ -> ]
(08-01-2022, 20:11)klysiu napisał(a): [ -> ]Muszę niestety zastąpić moje Oppo.

Co się stało ?

To jest Oppo 95 - także ma swoje lata. Co ciekawe nie poległ napęd, tylko trzaska i wali coś w głośnikach kilka razy na minutę/freezuje się dźwięk. Problem występuje na wszystkich wyjściach analogowych. Nawet jak żadnej płyty nie ma w środku. Obraz po HDMI i dźwięk jest OK-sprawdzałem na głośnikach TV. W środku wszystko perfekt, nic nie można namierzyć. Kiedyś rozmawiałem z dystrybutorem mówił mi, że w 95 albo napędy padają albo raz na 10 płyta główna - z tego co oni naprawiali. Będę musiał się rozejrzeć za jakimś prockiem-napęd i HDMI działa, więc odpada mi koszt odtwarzacza. Generalnie już zamawiałem Reavona X-200, ale wpadły mi w ręce zdjęcia X-100 i temat odpuściłem - nie chce mieć z takimi specjalistami nic wspólnego.
Ale reavon to klon pioneera tam chyba też nie ma regulacji volume i kalibracji głośników jak w oppo.
Sprawdziłeś manual pioneera lx500/800 wcześniej?

btw trochę tam tego do sprawdzenia jest co siadło Big Grin
https://www.audiogeneral.com/oppo/bdp95_lg.php
LX500/800 już chyba nowych nie dostanę to odpuszczam temat.
W Reavonie X-200 można elegancko regulować głośność wyjść analogowych z pilota.
Na razie w 95 wszystko zostało opukane/przejrzane bez powodzenia. Pozostaje wymienić w ciemno kondensatory w zasilaczu, jak to nie pomoże to kaplica.
A nie lepiej kupić sobie amplituner i pod niego podpiąć sobie Oppo i głośniki ? Po co pakować się w nowy odtwarzacz skoro ten pod względem wyjścia HDMI video + audio jest tip top ?.
Tylko jaki amplituner kupić... Osobiście uważam, że amplitunery mające ileś tam kanałów, sekcje wideo, radio, wbudowane aplikacje, DACi, itd. będące w cenie dobrego wzmacniacza stereo nie mogą zagrać dobrze. A pójście w jakieś monstrum za kilkanaście tysięcy z którym nic potem się nie zrobi to lekkie samobójstwo. Zresztą mam końcówki mocy z którymi nie wiem co bym zrobił. Jak Oppo nie zreanimuje to kupie jakiegoś procka Emotivy i do nich podłącze końcówki mocy.
Wystarczy ci jakiś używany zadbany Denon, tyle w temacie Tongue