Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Ja wrzuciłem im takie foty i nie przeszło :/

Tył

Ustawienia
@Mierzwiak
Masz film Liga Zacka 4K? zauważyłem że pana gdy jest ustawiony na 12 bitową paletę i YCbCr 4:4:4 nie załącza HDR, gdy przełączę go na 10bit wszystko lata.

hmm a gdy ustawię YCbCr na 4:2:2 to 12bit już idzie.

Obraz u mnie z pana przechodzi przez ampli onkyo, może on coś dławi ale z drugiej strony wszystkie inne płyty jakie sprawdzałem hulają.

@misfit
Jak to widzisz?
Nie znam filmu, ale po skanie BDInfo widzę, że nie ma w nim nic nadzwyczajnego - HDR10, 23.976 fps.

Gdyby to było HFR, a nie jest, to wtedy byłaby zrozumiała sprawa, że max leci do wyświetlacza 12-bit 4:2:2 (ograniczenie HDMI 2.0).
Napisałbym, że może Deep Color nie jest aktywny w TV/ampli, ale wtedy problemy byłyby też na pozostałych płytach.


A nie będzie to może kwestia kabla HDMI (Panasonic <-> ampli i/lub ampli <-> tv)?
Podłącz Panasa do TV i zobacz czy będzie to samo, bo faktycznie może być też tak, że ampli/tv ma problem z przesłaniem/odebraniem sygnału. Podobną sytuację miałem z LG C9+Marantz+UB450 i Dolby Vision. Sygnał DV jak szedł przez ampli to obraz migał co kilka sekund i tv robił handshakre'a z ampli, a jak podłączyłem odtwarzacz bezpośrednio do tv to problemu nie było. Problem rozwiązał update softu w LG.
Sprawdzę sprawdzę bezpośrednio do tv tylko wymagać to będzie kombinacji z już ułożonym okablowaniem.
Mimo wszystko sprawdziłem już wiele filmów czy to hdr czy dv i tylko ten ma problem.

Co mi daje ustawienie YCbCr 4:4:4 nie lepiej poprostu ustawić YCbCr na 4:2:2?
(05-07-2022, 17:56)prodarek napisał(a): [ -> ]Co mi daje ustawienie YCbCr 4:4:4

W filmach praktycznie nic, bo te są kodowane w 4:2:0.
Na planszach testowych od chromy możesz sprawdzić czy na twoim torze wideo są jakiekolwiek różnice pomiędzy odtwarzaczem ustawionym na 4:4:4 i 4:2:2.
(05-07-2022, 14:57)prodarek napisał(a): [ -> ]@Mierzwiak
Masz film Liga Zacka 4K? zauważyłem że pana gdy jest ustawiony na 12 bitową paletę i YCbCr 4:4:4 nie załącza HDR, gdy przełączę go na 10bit wszystko lata.
U mnie bez problemu.
Ok posprawdzałem i prawdopodobnie winowajcą jest amplituner onkyo ponieważ pana podłączony bezpośrednio do tv nie wykazuje żadnych problemów.
Czeka mnie jeszcze wymiana wszystkich kabli bo aktualne coś szwankują kto wie może to jeszcze coś da.
(05-07-2022, 18:54)misfit napisał(a): [ -> ]
(05-07-2022, 17:56)prodarek napisał(a): [ -> ]Co mi daje ustawienie YCbCr 4:4:4

W filmach praktycznie nic, bo te są kodowane w 4:2:0.
Na planszach testowych od chromy możesz sprawdzić czy na twoim torze wideo są jakiekolwiek różnice pomiędzy odtwarzaczem ustawionym na 4:4:4 i 4:2:2.

Czy odtwarzacz aby nie konwertuje przestrzeni barwnej do np. 4:4:4 jeśli taka wartość jest ustawiona?
Jeśli pytasz o próbkowanie chrominancji to tak - gdy w odtwarzaczu ustawisz 4:4:4 to on będzie dokonywał konwersji. Przy ustawieniu 4:2:2 to wyświetlacz dokona konwersji do 4:4:4.
W praktyce różnice na materiale video są zazwyczaj żadne lub mikroskopijne, no może poza animacjami 2D... - porównania robiłem m.in. na madVR, który pod tym względem jest dużo bardziej zaawansowany od jakiegokolwiek odtwarzacza stacjonarnego.
Zdarzają się też przypadki gdzie dany sprzęt przy pewnych ustawieniach sobie nie radzi i wali duże błędy, dlatego zawsze doradzam dla pewności sprawdzić u siebie co i jak.