Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ja to słyszałem m.in. od osób, którym ufam w kwestii obrazu (np. Geoff D), więc coś musi być na rzeczy - ale najpewniej chodzi o 480i.

Druga kwestia - serio jeśli film jest w DV to na Panasie wszystko na płycie jest konwertowane do DV, włącznie z dodatkami w SDR? I żeby w takim wypadku SDR było wyświetlane w trybie SDR trzeba wyłączyć DV w odtwarzaczu?
Hmm nigdy nie włączam dodatków Smile ... sprawdzę z ciekawości.

Sprawdziłem kilka płyt ale nigdzie nie ma dodatków także.. nie wiem gdzie mogą jakieś być i czy w ogóle mam jakieś takie wydanie.
(17-02-2023, 16:08)misfit napisał(a): [ -> ]Druga kwestia - serio jeśli film jest w DV to na Panasie wszystko na płycie jest konwertowane do DV, włącznie z dodatkami w SDR? I żeby w takim wypadku SDR było wyświetlane w trybie SDR trzeba wyłączyć DV w odtwarzaczu?
Nie, a czemu miałoby tak być? Pamiętam, że Niewidzialny człowiek (2020) miał na płycie dodatki w 4K (bez jakiegokolwiek HDR) i były odtwarzane normalnie jako 4K SDR (UB820).
Przypomnij mi jaki masz TV?

David Mackenzie, Geoff D i inni twierdzą, że jednak tak.
I rzekomo Panas specjalnie tak robi żeby nie było widocznych tych chwilowych zaników sygnału przy przełączaniu się pomiędzy trybami SDR/HDR. Ale ja nie kupuję takiego tłumaczenia.

https://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=20006621&postcount=1566
OLED od Sony'ego (konkretnie 77A84J).
Szczerze mówiąc poza Niewidzialnym człowiekiem nie kojarzyłem zbyt wiele filmów które mają DV i dodatki na płycie 4K (+Maverick, ale tam nie oglądałem jeszcze dodatków), więc postanowiłem sprawdzić czy pamięć mnie nie myli i wychodzi na to, że sprawa jest trochę bardziej skomplikowana i musi to w jakimś stopniu zależeć od konkretnej płyty:
  • Niewidzialny człowiek - dodatki są 3840x2160/24p SDR/BT.709 i UB820 wyrzuca dokładnie to samo  Cool
  • Top Gun: Maverick - dodatki są 1920x1080/24p SDR/BT.709, ale UB820 wyrzuca Dolby Vision
  • No Time To Die - dodatki są 3840x2160/24p SDR/BT.709, ale UB820 wyrzuca Dolby Vision

Top Guna i NTTD jeszcze nie oglądałem i byłem przekonany że wszędzie będzie tak jak w przypadku Niewidzialnego człowieka, a wygląda na to, że jest jednak różnie Confused
Czyli na wszelki wypadek pamiętajcie aby na filmach z DV wyłączyć DV jeśli chcecie oglądać dodatki tak jak przystało, czyli bez konwersji SDR->DV.
Spojrzałem jeszcze na kilka innych tytułów w DV, odnośnie których kojarzyłem, że mogą mieć dodatki (np. Czarnobyl, Westworld, John Wick 3) i rzeczywiście w przypadku tych płyt UB820 też wypluwa zawsze Dolby Vision, więc tak jak napisałeś, trzeba uważać Undecided
Jak na razie z tych płyt, które sprawdziłem, Niewidzialny człowiek okazuje się być jedyną płytą z DV, w przypadku której dodatki SDR nie są konwertowane do DV w Panasonicu, co mimo wszystko sugerowałoby że albo Mackenzie w tym wpisie nie do końca ma rację (w podlinkowanym wątku widziałem też sugestie, że być może istnieje jakaś flaga na płycie która powoduje takie zachowanie), albo zachowanie UB820 wobec tej konkretnej płyty to jakiś bug Big Grin
edit:
Jest jeszcze druga płyta - w przypadku 1917 (francuska wersja z DV) dodatki też są wypuszczane jako 4K SDR, czyli możemy przyjąć, że to jednak nie przypadek.
Tak czy inaczej dzięki misfit za zwrócenie uwagi na problem, bo w zdecydowanej większości jest tak jak napisałeś - wychodzi jednak na to, że moje zboczenie z wyświetlaniem playback info w przypadku odtwarzanych treści z różnej maści playerów nie jest takie głupie i ma sens  Big Grin
Posiadane przez Ciebie 1917 oraz Invisible Man poza DV posiadają też HDR10+ i chyba właśnie w tym tkwi ta odmienność w kwestii wyświetlania dodatków.
Czyli wychodzi na to, że musi być film w DV/HDR10 aby nastąpiła konwersja treści SDR do DV na danej płycie.
Faktycznie, o tym nie pomyślałem, a to może być słuszne spostrzeżenie.
Czy osoby mające Panasonic UB820 mogą potwierdzić, że trick stop + 2 x top menu działa na criteriony region A? Ktoś próbowałSmile?