Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Midsommar
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Midsommar jest w rękach Gutka więc jedyne o czym możemy pomarzyć na nośnikach fizycznych w polskiej wersji językowej to wydanie na DVD.

Jeśli chodzi o zagranicę to z tych wydań wartych uwagi mamy:

[Obrazek: rHRVCAE.jpg]

2-płytowe wydanie UK od Entertainment in Video zawierające wersję kinową (147 min.) oraz reżyserską (170 min.).

[Obrazek: 84IKRfP.jpg]

3-płytowe wydanie włoskie od Eagle Pictures zawierające wersję kinową na płycie BD i UHD BD oraz wersję reżyserską wyłącznie na BD.

Skan BDInfo płyty UHD z wersją kinową:
Kod:
isc Size:      97,535,406,795 bytes
Protection:     AACS2
Extras:         Ultra HD, BD-Java
BDInfo:         0.7.5.5

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00004.MPLS
Length:                 2:27:05.316 (h:m:s.ms)
Size:                   97,213,922,112 bytes
Total Bitrate:          88.12 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-H HEVC Video       79450 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / HDR10 / BT.2020

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
DTS-HD Master Audio             Italian         2225 kbps       5.1 / 48 kHz /  2225 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz /  1509 kbps / 16-bit)
DTS-HD Master Audio             English         2222 kbps       5.1 / 48 kHz /  2222 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz /  1509 kbps / 16-bit)

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           Italian         19.607 kbps                    
Presentation Graphics           Italian         1.469 kbps                      

Jak widać we włoskim wydaniu brak jest angielskich napisów co może stanowić problem również dla osób angielskojęzycznych z uwagi na to, że część scen jest w języku szwedzkim. Więc opcja z wydaniem włoskim jest praktycznie tylko dla osób które mogą we własnym zakresie dołożyć sobie odpowiednie napisy. Innego wydania w UHD póki co brak.

Przy okazji - tutaj porównanie wersji kinowej do reżyserskiej.

Widziałem tylko kinówkę, która mi się spodobała i chciałbym też zaliczyć wersję reżyserską, najlepiej na UHD, ale takiego wydania póki co nie ma. Decyzje, decyzje... :/

Może Lionsgate się zlituje i wyda z czasem jednak Midsommar na UHD (tak jak to zrobili z Hereditary czyli poprzednim filmem tego reżysera) tym bardziej, że póki co puścili w obieg tylko wersję kinową na BD ? Czas pokaże.
Wersja reżyserska jest, z tego co wiem, ekskluzywna dla platform cyfrowych, chyba nawet tylko dla iTunes, polski to oczywiście nie dotyczy.
Pozostaje mieć nadzieję, że ta ekskluzywność jest ograniczona czasowo... Wink

Jest tam na iTunes chociaż wersja 4K w HDR czy tylko 1080p ?
W USA mają 4K Dolby Vision + Atmos.

U nas jeszcze nie ma i nie wiem czy będzie, ale jeśli tak to tylko w 1080p. U nas jest tak, że jeśli film jest z dużego studia i dystrybuuje go ktoś pokroju Galapagos czy Imperiala, to też mamy 4K DV / HDR, ale już tytuły które dystrybuuje u nas Monolith, Kino Świat itd. są dostępne tylko w 1080p. Idiotyzm.
Z Gutkiem to spokojnie, bo zapowiadali próby z BD i wedle plotek to miały być Dir Cut. Midsommar i Parasite. Wiec mogą zaskoczyć :-)
Uwierzę dopiero jak zobaczę to na własne oczy Big Grin
Wydania Gutka nie będzie, bo okazało się, że ich nie stać.
(17-11-2019, 16:30)Ethan napisał(a): [ -> ]Wydania Gutka nie będzie, bo okazało się, że ich nie stać.

Przecież jakiś czas temu pisali mi, że "na pewno pojawi się na DVD". Wtedy uważali, że ich stać? Skąd w ogóle masz taką informację?
na dvd będzie. mówie o brd.
Ufff... Już się wystraszyłem, że w ogóle darują sobie Smile
Stron: 1 2 3 4