Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Azyl / Panic Room (2002)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Panic Room to jeden z tych filmów, który z niewiadomych przyczyn wciąż nie został wydany na BD gdziekolwiek i zarazem jedyny film Finchera, którego spotkał taki los.
Od zeszłego roku były sygnały o tym, że może się to zmienić, film nawet pojawił się w przedsprzedaży m.in. w BestBuy czy w czeskiej filmarenie najpierw z datą premiery pod koniec 2018r. a później w połowie 2019r., ale nic z tego nie wyszło. Miejmy nadzieję, że Sony jednak się ogarnie i dostaniemy w końcu ten film przed końcem tej dekady.

Mi póki co znudziło się już czekanie więc w ramach desperacji postanowiłem obejrzeć wydanie DVD Superbit z USA, które posiadam od dawien dawna w swoich zbiorach:

[Obrazek: RDJs135.jpg]

Panic Room wyszedł również u nas z polskimi napisami na DVD za sprawą Imperial.

[Obrazek: PblfqWr.jpg]

(22-11-2019, 16:33)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]DVD na OLED, bardzo bolało? Czy jednak zdecydowałeś się na odkurzenie projektora?

Na OLED. Nie wiem jak z polskim wydaniem, ale to Superbit z USA jest całkiem niezłe jak na standardy DVD - trochę wyostrzone, po wyglądzie ziarna widać ograniczenia nośnika, ale syfu kryjącego się w cieniach jest nieporównywalnie mniej niż w typowym HD z nc+ czy Netfliksa, o HBO GO nie wspominając... Smile To jest tym bardziej ważne w tym filmie bo prawie cała akcja dzieje się nocą w domu, często z niewielką ilością światła.
Ale wiadomo, jeśli kiedyś doczekamy się wydania (UHD) BD od Sony to te DVD zostanie zmiecione z powierzchni ziemi Wink
Oglądałem niedawno na iTunes przy okazji powtarzania filmografii Finchera.

Mają tam 1080p i oryginalne proporcje obrazu. Z kanapy wyglądało to całkiem w porządku, z bliska widać było że to albo upscalowane 720p, albo po prostu słabe 1080p. Tak czy inaczej kolorystycznie film wygląda bardzo spójnie z późniejszymi, kręconymi już cyfrą filmami Davida.

Sony mogłoby się naprawdę ogarnąć z tym filmem, no i z The Social Network któremu w przyszłym roku wypada dziesiąta rocznica więc okazja jest idealna. Mogliby też przebudować istniejące 2K DI i tam gdzie się da, czyli w ujęciach bez efektów, wrócić do oryginalnych plików w rozdzielczości 4.5K.

PS. Widzę że dokładnie ta sama wersja co na iTunes jest na Amazon Prime Video.
(22-01-2022, 13:39)Mefisto napisał(a): [ -> ]Retail sources had begun to suggest over the last few days that David Fincher’s Panic Room (2002) would FINALLY be coming to 4K Ultra HD in March from Sony Pictures Home Entertainment, and we have indeed been able to confirm this with our industry sources. It’s not officially announced yet, but we expect it to be shortly and the anticipated street date is 3/29. We will of course post more information as soon as we have it. What’s interesting about this title is that it’s never even been released on Blu-ray Disc—the best we’ve gotten to date is a Superbit DVD back in 2002. It’s been rumored on both Blu-ray and 4K over the past few years, but never materialized. No doubt the studio discovered that—due to its extensive use of early digital VFX—significant remastering was required, and it appears that’s finally happened. With a little luck, the 4K will include a remastered Blu-ray version as well.

Additional industry sources are suggesting that Shout! Factory is planning to release a 25th anniversary edition of Roger Nygard’s Trekkies on Blu-ray (and possibly 4K Ultra HD) next month, followed by Moustapha Akkad’s The Message (1976) and Lion of the Desert (1981) on 4K Ultra HD in March.


https://thedigitalbits.com/columns/my-two-cents/012022-1400

Poza tym na początku grudnia Eric Weidt, kolorysta ściśle współpracujący z Fincherem, pochwalił się w podcaście, że pracuje nad remasterem tego filmu (08:32).

Nie wiem czy ta data 29 marca zostanie dotrzymana na 100%, ale na pewno jesteśmy bliżej niż dalej wydania Panic Room na UHD.
No i pięknie. Wieki nie oglądałem, chętnie odświeżę.