Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Mayfly
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
O to elegancko. Czy pomimo tego "przepału", wydasz rekomendację zakupu, czy lepiej poczekać aż zgłębisz temat? Smile
Kurna, tym razem trochę się boję.* Wink  Ale niech będzie - rekomenduję zakup. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że nic mi nie „skakało” na odtwarzaczu Sony S1700. Natomiast z „Lamentem” (2016) był problem.

* Gwoli usprawiedliwienia.
Film oglądałem w towarzystwie. Stopklatki, przewijanie itp. nie wchodziły w grę. Jednak myślę, że będziesz zadowolony (nie tylko z jakości obrazu). Daj znać.
Teraz się zastanawiam czy wspomniany „przepał” nie był zabiegiem celowym (?).
Zachęcony dobrymi wiadomościami od Darasa postanowiłem zapytać się Mayfly czy udało się wyeliminować problem z wydania "Lament" i czy jest szansa na poprawione wydanie. W odpowiedzi uzyskałem poniższą wiadomość Smile
przedstawiciel Mayfly napisał(a):Dobrze się składa bo będziemy. Dorabiać i poprawiać. Zaraz na rynku pojawi się też EXIT. Kupiliśmy też prawa do nowej koreańskiego produkcji Deliver us from evil.
Trzymam kciuki aby na zapowiedziach się nie skończyło Smile
Mam kilka wydań od Mayfly i poza Lamentem jeszcze wydanie Heavy Trip uważam za skopane, bo polski lektor z niezrozumiałych dla mnie przyczyn był tam w formacie ścieżki mono (gdzie oryginalna ścieżka jest w formacie 5.1). Poza tym nie uświadczyłem w innych wydaniach żadnych większych problemów. Czasami napisy są lekko rozsynchronizowane (w granicach +- 1s), a rozdziały, mimo że są, to poprostu są zawsze wprowadzone na chama, co 5 minut. Nie są to duże problemy i pewnie większość ich nie zauważy.

Jednak trochę przyczepię się do wydania Człowieka bez Pamięci.
Wydanie Mayfly zawiera 2 wersje filmu: kinową i reżyserską. O ile wersja reżyserska ma przyzwoity bitrate (25 Mb/s) i oryginalny dźwięk w formacie DTS (można się przyczepić tutaj jedynie do braku lektora do tej wersji), to wersja kinowa ma bitrate wynoszący niecałe 12 Mb/s i oryginalną ścieżkę dźwiękową Dolby Digital 5.1 320 kbps, co według mojej opinii jest delikatnie mówiąc niewystarczające, żeby zapewnić odpowiednią jakość.

Rozumiem, że kończyło się miejsce na płycie, ale ja bym już wolał, żeby wydanie było o to 10zł droższe i miało 2 płyty: 1xBD50 z wersją reżyserską + dodatkami, i 1xBD25 z wersją kinową.
Ale może marudzę i innym to nie przeszkadza Tongue
O seamless branchingu nie słyszeli ?

Dysponujesz jakimiś screenami Człowieka bez pamięci ?
Po pracy mogę zrobić kilka screenów.
MPC-HC bedzie ok?
(15-07-2020, 08:14)MarekZegarek napisał(a): [ -> ]Mam kilka wydań od Mayfly i poza Lamentem...

Przeskoki w „Lamencie” koledze nie przeszkadzają? Ale może marudzę...
Nie no, chodziło mi o to, że na kilka wydań, które mam od Mayfly tylko Lament i Heavy Trip uważam za skopane.
Tzn są w nich rzeczy które mi przeszkadzają.

No i teraz dołącza do nich Człowiek Bez Pamięci.

Żeby nie było, że tylko marudzę - np Wilcze Dzieci, Hashima czy Bezlitosny uważam za wydane bardzo poprawnie.
OK. Zrozumiałem, że chodziło Ci tylko o jakieś problemy z audio.
Mayfly sprzedaje wszystkie filmy wypalane zamiast tłoczonych? Kupiłem ich najnowszy wypust w postaci Aniary i zajeżdża trochę amatorką (i jeszcze to grube pudełko psuje mi efekt końcowy).
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24