Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Mayfly
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
O żywotność i jakość pytajcie na https://forum.cdrinfo.pl tam są eksperci i maniacy w tym temacie o dziwo bardzo "żywe" forum.
Oooo! Nie znałem tego forum. Chętnie poczytam. Dzięki.

EDIT 1:
No, coś jest, choć o krążkach CD. Cytat:
(…) Kolor płyty CD-R jest powiązany z kolorem barwnika, który był użyty w warstwie modyfikowalnej. (...)

Całość tu:
https://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/koloryplyt/koloryplyt.php3

EDIT 2:
Daras naspisał:
(…) Mam przeczucie, że cała kolekcja mnie przeżyje (...)

Czarne jak smoła. Czyżby żywotność wynosiła 100 lat? Smile Sebas, czy dobrze wszystko zrozumiałem?
Poczytałem sobie o płytach BD-R DL firmy Ritek na których są nagrywane filmy Mayfly i są no cóż dość mieszane. Z tego co wynika to dość kiepskie BD-R. Najlepsze są Panasonic, Verbatim, M-DISC to już wogóle inna para kaloszy. Z tego co wynika to chyba i tak najlepsze są płyty BD-R z kraju kwitnącej wiśni. Bardzo chciałbym zakupić te 3 filmy Lyncha, ale jeżeli sąwypalone na słabym nośniku to chyba podziękuję i poszukam innych wydań zagranicznych, ale tłoczonych.
No panas tani nie jest zresztą verba też.
Jedi, rozumiem. Moje przemyślenia są jednak inne. Masz jakieś konkrety? Czy ten słaby (?) nośnik przestał komuś odpalać? Jeśli  Mayfly korzysta z czarnych krążków technologii PhthaloCyanine to dziś skłaniam się ku temu, aby nazwa firmy nie miała dla mnie znaczenia. Najwyżej się przejadę. Cena jednej płyty równoważy mi koszt wizyty w kinie z osobą towarzyszącą. To wystarczy.

Krótkie uzasadnienie, choć podkreślę – nie mam pewności czy w przyszłości będzie miało ono przełożenie na zakupy u Mayfly.
Jakiś czas temu zauważyłem, że padają mi markowe sprzęty tuż po upłynięciu okresu gwarancyjnego. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich produktów, ale jednak mam kłopot. Natomiast wypusty z „koziej wólki” chodzą do tej pory. Tak właśnie chciałbym postrzegać krążki od Mayfly.

Chętnie przeczytam inne opinie, lecz dopiero w połowie tygodnia. Dziś mam spotkanie z Davidem Wink , a od poniedziałku sporo obowiązków.
Kolega nabył Twin Peaks i zauważył na samym wstępie kiedy pokazywana jest czołówka filmu, takie cyknięcie w głośnikach, które się pojawia i na DTS i na Dolby Digital 5.1 z lektorem PL. Więc jakiś błąd tam się wkradł, tylko czy to wina wypalania, czy błąd mastera którego użyli do nagrania nie wiadomo. Prośba do tych kolegów, którzy posiadają Twin Peaks by to sprawdzili.
Ja jednak podziękował i kupiłem te wydania DVD, bo zależy mi na wersjach PL i płytach tłoczonych:
https://kinoswiat.pl/film/miasteczko-twin-peaks-ogniu-krocz-za-mna/
https://kinoswiat.pl/film/zagubiona-autostrada/
Twin Peaks to chyba ten sam remaster co u Mayfly.
Jedi napisał:
Kolega nabył Twin Peaks i zauważył na samym wstępie kiedy pokazywana jest czołówka filmu, takie cyknięcie w głośnikach, które się pojawia i na DTS i na Dolby Digital 5.1 z lektorem PL.

To bardzo przykra historia. Mi nic nie cyknęło. Następnym razem wyostrzę słuch i jakby co dam znać.

Jedi napisał:
Ja jednak podziękował i kupiłem te wydania DVD, bo zależy mi na wersjach PL i płytach tłoczonych:

Rozumiem. Ja z kolei podziękował w innym znaczeniu. Cieszę się aktywnością Mayfly i czekam na kolejne perełki. Trzymam za nich kciuki. Gdy się zrażę, dam znać.
Dzisiaj doszły DVD Twin Peaks: Fire Walk With Me i Lost Highway od Kino Świata i na tak Lost Highway jest to płyta DVD9 dwuwarstwowa, a Twin Peaks według specyfikacji na pudełku DVD, więc raczej jednowarstwowe DVD5 co widać bo obraz ciut gorsz, ale to ten sam remaster ze skanu 4K co w wydaniu Mayfly. Bardzo zaskoczyła mnie Zagubiona Autostrada w kwestii obrazu. Między czasie znajomemu doszedł też ten film od Mayfly i obraz jest lepszy na tym DVD, kolory też. Płyty DVD wziąłem bo chciałem mieć wersje PL, żona bardzo lubi te filmy i w innej wersji nie obejrzy jak tylko z PL. Dodatkowo dla siebie zamówiłem Box David Lynch Collection z 2019 roku na Blu-ray, oraz Box z 3 sezonami miasteczka Twin Peaks również na Blu-ray.
Jedi napisał:
(…) Między czasie znajomemu doszedł też ten film od Mayfly i obraz jest lepszy na tym DVD, kolory też (…)

Czy da radę wstawić tu jakieś zrzuty porównawcze? Jeśli obraz DVD jest lepszy to dokonam zamiany płyt.
Cytat: ale to ten sam remaster ze skanu 4K co w wydaniu Mayfly.
Tylko na DVD-5, fuck yeah!
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24