Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Mayfly
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Rozmawiacie o wydaniach od Kino Świat w wątku poświęconym Mayfly a przecież mamy temat o wydaniach z filmami Davida Lyncha :|
(26-05-2021, 23:04)Gieferg napisał(a): [ -> ]Tylko na DVD-5, fuck yeah!
Dokładnie to jeszcze nie sprawdziłem, ale Autostrada ma na pudełku DVD9, a Twin Peaks tylko DVD.
Nie pisałem, że Twin Peaks na DVD ma obraz, że blu-ray się chowa tylko, że Zagubiona Autostrada według mnie lepiej wygląda na DVD niż obraz na wypalance Mayfly. DVD zakupiłem tylko dla żony by mogła obejrzeć po polsku, bo lubi te filmy, a ja czekam na Box David Lynch Collection wydanie niemieckie, gdzie ten film jest w nowym remasterze i w 1080p.
Zagubiona autostrada nie posiada żadnego remastera, była już o tym mowa.
Jedi napisał:
(…) Zagubiona Autostrada według mnie lepiej wygląda na DVD niż obraz na wypalance Mayfly.

Zatem powtórzę pytanie: Czy da radę wstawić tu jakieś zrzuty porównawcze?
Ciekawym czy również zauważę przewagę rzeczonego DVD nad wypalanką Mayfly.
Mogę wrzucić parę zdjęć bo nie wiem za bardzo jak mam to pokazać?
Zdjęcia nie mają sensu. Tylko i wyłącznie zrzutki zrobione na kompie.
Skoro to dvd to odpalisz je na każdym komputerze z napędem i za pomocą programu VLC włączysz film i zrobisz zrzuty obrazu.
Robienie zdjęć nie ma kompletnie sensu.
Zakładam, że masz kompa/laptopa z napędem DVD. Jeśli tak to:
- Instalujesz np. Media Player Classic -> https://github.com/clsid2/mpc-hc/releases

Po jego uruchomieniu:
- Plik -> Otwórz DVD/Blu-ray (lub skrót klawiszowy ctrl + d).

Screeny robisz skrótem klawiszowym alt + i (najlepiej zapisać jako png).

Screeny z DVD wystarczą, dopasujemy sobie do Mayfly/Concorde.
Mam napęd zewnętrzny na USB, i mam też MPC. Czyli odpalam film wciskam pauzę na wybranym fragmencie filmu robię screen alt + i, zapisz jako png. Czym najlepiej wstawić je na forum?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24