Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Robienie screenshotów z BD/UHD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Rzuciłem okiem na produkty Elgato i Avermedia... wynalazki mają fajne ale z tego co wyczytałem max. na co je stać to Capture resolutions 2160p30 w przyp. Elgato HD60 S+ oraz Avermedia Live Gamer ULTRA - GC553. Oba wynalazki kosztują ok. 800pln zatem nie lepiej kupić sobie zewnętrzna nagrywarkę 4K od np.: Verbatima za 500pln i cykać prnt screeny?
Elgato 4K60 Pro potrafi, a co do nagrywarki tak możesz tak zrobić ale konwersja wideo będzie musiała zostać wykonana np przez madvr, a co do MakeMKV to już nie jest darmowy ale tak czy siak to najlepszy\najtańszy sposób.
Elgato Game Capture 4K60 Pro MK.2 supports the pass-through and capture of the HDR10 format.
Dolby Vision (DV) is NOT supported.
HLG is NOT supported.
HDR10+ is NOT supported.

Ta karta wspiera też passthrough HDR z zapisem w SDR jeśli ktoś chce, ale HDR normalnie nagrywa.
(27-11-2019, 17:14)prodarek napisał(a): [ -> ]a co do MakeMKV to już nie jest darmowy

Jest cały czas darmowy. W tym temacie regularnie podawany jest aktualny klucz przez autora tegoż programu.
Nie jest cały czas ostatnio czekałem chyba z 1-2 tyg na aktualizację bo klucz wygasło i nikt go nie uaktualniał na forum, ale ok przymnijmy że jest dalej darmowy Smile
A czy tv boxem na Androidzie nie da sie tego zrobic? (kilka pomysłøw tutaj https://www.guidingtech.com/screenshot-android-tv-box/)
Dla freakow  polecam temat 4K tunerow dvb-s, t, c .. co tam kto chce działajacych jak tv box na Enigma 2 z własnym open sourcowym softem na kernelu linuxa.
I to podłaczyc do telewizor. (konieczne fora to linuxsat-support.com i sat-4-all.com).

(27-11-2019, 17:23)prodarek napisał(a): [ -> ]czekałem chyba z 1-2 tyg na aktualizację bo klucz wygasło i nikt go nie uaktualniał na forum
Bo teraz często zmieniają klucz activation code. Za to zawsze pod tym samym linkiem co podał misfit  Big Grin

(25-11-2019, 22:45)djgromo napisał(a): [ -> ]Nie wiem jak z samym oppo, ale kiedyś bawiłem się w zgrywanie gameplayów z konsol i miałem do tego specjalne urządzenie/grabber gdzie podłączało się to w torze portu HDMI do przechwytywania video i printscreenów.

Te grabbery i to jeszcze w 4K to może być chyba za droga impreza?!
(02-01-2020, 15:03)djgromo napisał(a): [ -> ]700-1200
Ten drugi wymaga nowego desktopa. Oczywiscie taki sprzet tak, ale nie tylko do zwykłych foto screenów ;-)
Niepozornie niby do zgrywania dla gameróow ale może się przydać do wielu leszych zastosować. Na pewno nie do śmiesznych screenów z ekranu ;-)
Póki co najlepsze rozwiązanie daje misfit.
a nie można o ile się już ma napęd BD w PC czy lapku odpalić jakiś program do odtwarzania i tam połapać screen-ów?
A nie można przeczytać kilku wątków, by stwierdzić, że było o tym?
Stron: 1 2 3