Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Robienie screenshotów z BD/UHD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
(27-08-2019, 06:48)Glaeken napisał(a): [ -> ]Mam dość durne pytanie: czy jest jakiś sposob aby móc robić zrzuty ekranu odtwarzajac cokolwiek na oppo 203? A jeżeli nie to czy znacie jakiś dobry sposób?
Ponawiam w/w pytanie sprzed paru miesięcy - chętnie poznam sposób jak można robić zrzuty ekranu z filmów odtwarzanych w 4K. Na TV LG się da zrobić zrzut ale nie da się go zgrać na inny nośnik... chyba, że nie dokminiłem jak to się robi.
Chyba raczej się nie da, bo nie jeden by tu wrzucał.
No ok to w takim razie jak jest najlepiej zaprezentować screen z filmu w sieci?
Ja robię tylko z bd na kompie, łapię screeny w programie mkv. A 4k to i tak nic dobrego nie pokażesz bez odpowiedniego sprzętu.
Jakoś redakcje i serwisy to robia bo nie uwierze ze zdjecia ekranu cykaja Big Grin

Wysłane z Samsung Galaxy S8+ przy użyciu Tapatalka
Nie wiem jak z samym oppo, ale kiedyś bawiłem się w zgrywanie gameplayów z konsol i miałem do tego specjalne urządzenie/grabber gdzie podłączało się to w torze portu HDMI do przechwytywania video i printscreenów. Możesz poszukać marek Avermedia i Elgato jeśli Cię temat interesuje.
@Glaeken
Przechwycony screen z urządzenia obrazu HDR będzie "wyprany" z kolorów, na forum Mateusz robi zrzuty telewizorem ale podejrzewam że jest to jakiś TV na androdzie stąd taka możliwość .
http://forum.filmozercy.com/watek-apple-tv-4k?pid=61584#pid61584
No to ciekawe jak Digital Foundry zgrywa materiał HDR z konsol i wrzuca na YT też w HDR.
Robią to kartami do PC o których pisałeś wyżej np Elgato które posiadają opcje HDR > SDR ale trzeba wiedzieć że jest to konwersja i na każdej z tych kart może wyglądać inaczej a kolory będą zależeć od tego jak sobie suwaczkami poustawiamy Smile

https://www.youtube.com/watch?v=irn_l5W6z3g
Do zrobienia screenów z UHD BD wystarczy napęd UHD Friendly (koszt ~300 zł) + darmowy MakeMKV do zrzucenia zawartości płyty na dysk twardy + player z obsługą HDR, najlepiej madVR + MPC HC.
Stron: 1 2 3