Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Rekonstrukcje cyfrowe na blu - ray od „Studio Filmowego Kadr”
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
(02-03-2021, 11:42)Pan Anatol napisał(a): [ -> ]Na 100% chyba jeszcze nie wiadomo, ale nie wydaje mi się, by kiedykolwiek wydali oni zrekonstruowany serial w OAR, więc niespodzianek raczej nie będzie.

Zgodnie z informacją z livro.pl format obrazu to 16:9.
https://livro.pl/lalka-rekonstrukcja-cyfrowa-sku1263873918.html
Bez sensu oni wydają tak te seriale. To już chyba wolę pobrać z vod OAR lub obejrzeć stare wydanie DVD.
Ja tak samo. Ale widocznie ktoś im to kupuje, skoro nic się nie zmienia w tym temacie, a na pewno jakieś głosy otrzymują/otrzymywali z prośbami o OAR.
Jeśli chodzi o kadrowane wersje, to nigdy na nimi nie przepadałem, ale jeśli mam do wyboru kadrowane Blu-ray lub stare DVD, to zdecydowanie wolę to pierwsze zwłaszcza, że oglądam to na 100 calowym ekranie. Poza tym niewiele mnie kosztowały.
Co prawda nie mam teraz głowy do rozrywki, ale po dość długiej przerwie odpaliłem projektor. Choć skupiłem się na fabule (ostatni seans w kinie, potem coś w TV), to kątem oka oceniałem jakość rekonstrukcji / wydania „Wielkiego Szu” (1983). Wszystko było jak trzeba. Wszystko! Dziś daję 10 / 10 z zastrzeżeniem, że mogłem sporo przeoczyć regenerując umysł podczas świątecznych dni. Jeśli coś Wam nie gra w „Wielkim Szu” to piszcie.
Na marginesie. Zawsze miałem przekonanie, że film Sylwestra Chęcińskiego stanowi perełkę polskiej klasyki. No i ten charyzmatyczny Jan Nowicki. Gorąco polecam!

P.S.
Podobno pokój hotelowy, w którym gościł bohater wygląda jak dawniej.
Wiecie może czy jest w planach do rekonstrukcji cyfrowej i wydania na płytach blu-ray serialu "Czterej pancerni i pies"?
(03-05-2021, 19:44)Daras napisał(a): [ -> ]Choć skupiłem się na fabule (ostatni seans w kinie, potem coś w TV), to kątem oka oceniałem jakość rekonstrukcji / wydania „Wielkiego Szu” (1983). Wszystko było jak trzeba. Wszystko! Dziś daję 10 / 10 z zastrzeżeniem, że mogłem sporo przeoczyć regenerując umysł podczas świątecznych dni. Jeśli coś Wam nie gra w „Wielkim Szu” to piszcie.

Piękny aliasing - ale to nie wina rekonstrukcji lecz wydawcy BD.
Przy kolejnej projekcji, a już mnie korci do powtórki, skupię się na detalach technicznych. Jednak już teraz mam przekonanie, że to wydanie sprawia mi nieporównywalnie większą radość niż dyskutowane na forum rekonstrukcje potraktowane perfidnie DNRem itp. Obecnie podtrzymuję swoją notę (biorąc pod uwagę wrażenia wizualne na 100 calowym ekranie).

EDIT:
Proszę o inne oceny.
I jedno i drugie jest dla mnie dyskwalifikujące.
Jeśli nie zauważyłeś ewidentnego aliasingu w Wielkim szu na 100 calowym ekranie to może warto rozważyć wizytę u okulisty ? Cały czas są otwarci tak btw.
(03-05-2021, 20:50)GOLUMN napisał(a): [ -> ]Wiecie może czy jest w planach do rekonstrukcji cyfrowej i wydania na płytach blu-ray serialu "Czterej pancerni i pies"?
Serial kilka lat temu był przeznaczony do rekonstrukcji i chyba nawet pracę się rozpoczęły, ale po zmianie władz TVP serial trafił na półkę. Zdaje się, że od kilku lat nie gości na antenach telewizji publicznej, więc pewnie do momentu zmiany władz nie ma co liczyć na rekonstrukcję.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37