Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Rekonstrukcje cyfrowe na blu - ray od „Studio Filmowego Kadr”
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Misfit napisał:
Nie trzeba być Sherlockiem aby domyślić się, że j.jacek pisze…

Jak widać nie jestem domyślny i o tę kwestię wolałem zapytać autora wypowiedzi. Powtórzę – autora.

Misfit napisał:
Gdybyś miał choć minimalne pojęcie o przeplocie…

Co do zasady nie jestem wobec ludzi złośliwy, ale niekiedy czuję się sprowokowany.  Jeśli faktycznie masz taką ochotę, to kontynuuj uszczypliwości…
Przeplotem zajmowałem się już kilkanaście lat temu  „przerabiając” w swoim projektorze sygnał SD na ED. Obecnie niekiedy sprawdzam, które urządzenie (rzutnik vs odtwarzacz) lepiej interpoluje sygnał. To tyle, na marginesie.

Misfit napisał:
Po raz kolejny podkreślę, że w kwestii aliasingu w Wielkim szu odtwarzacz nie ma znaczenia - wszędzie będzie źle.

Czy ja gdzieś się uparłem, że będzie dobrze??? Co z Tobą? Wspomniałem jedynie o sprawdzeniu tej kwestii, i tyle. Po jaką cholerę stukasz tyle postów? Co to ma wnieść do tej pożałowania godnej „dyskusji”.

Mam swoje priorytety definiujące jakoś obraz, jak: ostrość, ziarno, barwy itd. Być może posiadam też od groma płyt z aliasingiem i mi to po prostu nie przeszkadza. W fizyce kwantowej jest takie powiedzenie: Jeśli się czegoś nie widzi, to tego nie ma. Wink
Pasuję. Szkoda czasu.

Mierzwiak napisał:
I my się dziwimy że czytamy brednie o oglądaniu HDR na projektorze SDR skoro padło pytanie o "rozumienie aliasingu"

Oooo! Pojawił się rycerzyk. Rolleyes Czy w świecie realnym także wprowadzasz ludzi w błąd? Wiesz dobrze, że pisałem o namiastce HDR na projektorze FHD z możliwością przepuszczania przezeń 10 bit. Przeczytaj jeszcze raz tekst Macieja Kopera, który wkleiłem w stosownym dziale. Przy czym tam jest mowa o efekcie HDR (co ja określam namiastką). Może nie zaśmiecaj ciekawego wątku swoimi konfabulacjami.

HAL, swoją notę przyznałem zaraz po relaksującej sobocie. Rzeczonego aliasingu najzwyczajniej w świecie nie zauważyłem (patrz mój żarcik o fizyce kwantowej Wink ). Z całą pewnością powtórzę projekcję, tym razem z notatnikiem. Postaram się wyłapać jakieś mankamenty i być może zmienię ocenę (?).
(06-05-2021, 15:06)HAL 9000 napisał(a): [ -> ]to nieprawda. Mam Epsona FHD LCD i na ekranie 100' z odległości 3 metrów przechodziły takie rzeczy, które na TV czy na monitorze PC, nigdy by nie przeszły.

Nope, dzieki powiększonej przekątnej ekranu zauważyłem ciągłe miotanie się obrazu na boki w Lethal Weapon 2 , wyżej wymienione 1408 i wiele innych transferów posiada takie większe lub mniejsze mankamenty na które raczej nie zwrócił bym uwagi na TV.
A tu akurat masz rację, tak jak napisałem obraz może mieć różne mankamenty i brak stabilizacji im większy ekran tym jest bardziej dokuczliwy. Tu mi się przypomniało jak zaraz po zakupie projektora chciałem obejrzeć Star Wars (chyba jeszcze na DVD) Big Grin Pierwszy szok już na początku TPM logo STAR WARS trzęsie się jak galareta, wrzucam AOTC jest trochę lepiej, ROTS obraz w miarę stabilny. No, ale co z tego, żaden seans się nie odbył, bo okazało się że DVD się nie nadaje do oglądania, zostało jako fanowska pamiątka.
HAL napisał:
(...)
@pred895 napisał że "cecha większgo ekranu, każdy mankament wydania jest 10 x bardziej widoczny", to nieprawda. Mam Epsona FHD LCD i na ekranie 100' z odległości 3 metrów przechodziły takie rzeczy, które na TV czy na monitorze PC, nigdy by nie przeszły. To zależy od konkretnych mankamentów, technologii itp.
(...)


Szczypta OT, gdyż Twoja wypowiedź frapuje. Powyższy  temat  poruszono w jednym z pierwszych numerów papierowego magazynu „Projektory i ekrany” (mam wszystkie). Wspomniałem o tym na forum jakiś czas temu.
Czy byłeś współpracownikiem rzeczonego magazynu? Wink

EDIT:
Dla jasności dodam, że w praktyce moje spostrzeżenia potwierdzają powyższe.
(06-05-2021, 22:54)Daras napisał(a): [ -> ]Czy byłeś współpracownikiem rzeczonego magazynu? Wink

Nie Wink
Marian, po długiej przerwie przejrzałem pobieżnie Twoją stronę z rekonstrukcjami i w zakładce blu ray brakuje pozycji „Polowanie na muchy” (1969).
Nie wiedziałem do jakiego wątku wrzucić tę informację, ale 3 grudnia wyjdzie box All the Haunts Be Ours: A Compendium of Folk Horror w którym znajdą się dwa polskie filmy: "Wilczyca" i "Lokis. Rękopis profesora Wittembacha". Oba zostały niedawno zrekonstruowane.

[Obrazek: 13506.jpg]

https://www.blu-ray.com/movies/All-the-Haunts-Be-Ours-A-Compendium-of-Folk-Horror-Blu-ray/299164/
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37