Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Muzyka z polskich filmów i seriali
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Tylko "Szukaj mnie" na tej płycie to nie jest wersja filmowa, więc nawet chyba oryginalna wersja nigdy się nigdzie nie ukazała.
(21-12-2019, 11:06)Mister Tadeo napisał(a): [ -> ]Soundtracki z komedii "Kogel-mogel" i kontynuacji nie wyszły do tej pory na CD i LP. Piosenka z filmu - "Szukaj mnie" (muzyka Seweryn Krajewski) - ukazała się np. na tej składance Edyty Geppert:
https://www.discogs.com/Edyta-Geppert-Nic-Nie-Musz%C4%99-25-Lat/release/8783349
Szukanie w google nie jest aż takie trudne.
Polecam więc stronę discogs.com, która kataloguje wydania muzyki na fizycznych nośnikach.
Jeden "utwór"("Galimatias" - z płyty: "Piosenki filmowe"(1994) - Seweryn Krajewski) chyba wyszedł na np. płycie CD jak już pisałem. Jak też wspominałem nie chodzi mi tutaj o muzykę "tytułową"(piosenki)(jak np.: "Szukaj mnie") tylko o muzykę "sytuacyjną"(jak np.: "Galimatias" - z płyty: "Piosenki filmowe"(1994) - Seweryn Krajewski).
[Nie wiem czy też utwór: "Och, Karol"(z płyty: "Piosenki filmowe"(1994) - Seweryn Krajewski) nie został użyty w którejś części filmów: "Kogel-mogel", a przynajmniej jego część - wiem, że teoretycznie to utwór chyba z innego filmu niż z tych o które mi chodzi("dwa "Kogle-mogle"") - z filmu("Och, Karol") o takim samym tytule jak ten utwór: "Och, Karol"(z płyty: "Piosenki filmowe"(1994) - Seweryn Krajewski)]...
(20-12-2019, 13:39)dima napisał(a): [ -> ]Chodziło mi tutaj o np. płytę Pana Seweryna Krajewskiego pt.: "Piosenki filmowe"(1994) i np. utwór z tej płyty pt.: "Galimatias" - w kontekście filmów: "Kogel-mogel" i "Galimatias, czyli kogel mogel II" - ten wskazany przeze mnie utwór dotyczy - jest chyba z drugiej części tego filmu - niestety moim zdaniem jest to tylko "jeden motyw; jeden "dźwięk" z tych filmów. Głównie chodzi mi tutaj o muzykę "sytuacyjną" z tych filmów, a nie o muzykę "tytułową" jak np. nią nazywam utwór: "Nie mówmy o zmartwieniach", które są powszechnie znane i dostępne. Czy wie ktoś czy gdziekolwiek(i czy w ogóle) znajduje się gdzieś "cała" i "czysta" muzyka "sytuacyjna"(utwory) z tych dwóch filmów ?


Oczywiście, że szukałem na internecie informacji(nie przez krótki czas) o interesujących mnie tytułach, jednak nie znajdując ich tam, pytam jeszcze np. tutaj na forum, aby może bardziej doświadczeni słuchacze, specjaliści wypowiedzieli się jeżeli chcą czy coś wiedzą w danej sprawie, czy coś słyszeli, pamiętają, że może: "coś gdzieś jest" itp., a ja np. to jakoś przeoczyłem "czy coś" - nie znalazłem z jakiejś przyczyny informacji o czymś. [Gdybym wiedział "coś" to bym chyba o to "coś" nie pytał].

W jaki sposób jest najlepiej wyszukiwać na tej stronie internetowej którą podałeś ? Po tytule danego tytułu filmowego czy serialowego czy jak ? Pewnie na różne sposoby i od różnych stron czy to wpisując autora muzyki czy tytuł np. filmu i jednocześnie próbując, szukając, czytając itp. ? Smile

Pytam, o ile ktoś może i zechce odpowiedzieć na moje pytania.
(22-12-2019, 10:18)dima napisał(a): [ -> ]Po tytule danego tytułu filmowego czy serialowego czy jak ?

Właśnie sobie odpowiedziałeś na to pytanie.
Zmarł Jerzy Gruza

Jakiś czas temu skończył się na TVP Kultura film dokumentalny (2012) o reżyserze kultowych seriali. W ostatnim ujęciu Pan Gruza włączył gramofon i puścił doskonale znaną mi z młodych lat piosenkę. Jego filmy / seriale będą (tak jak rzeczony utwór) zawsze w mojej pamięci.

„Na cześć...”
https://www.youtube.com/watch?v=QhIHtkS3dFc
Wie ktoś może czy "kiedykolwiek, gdziekolwiek" została "wydana"* muzyka(nawet tylko jej część, a nie całość) z filmu pt.: "Sami swoi" - autorstwa bodajże Pana Wojciecha Kilara ?

* Lub udostępniona w jakikolwiek inny sposób - nie mam tu na myśli ścieżki dźwiękowej "dostępnej bezpośrednio" z filmu.
„Wielki koncert nocy letniej” w TVP2.
Cytat:„Wielki koncert nocy letniej” jest jedynym w swym rodzaju wydarzeniem plenerowym, pozwalającym cieszyć się muzyką z najpiękniejszych polskich filmów i seriali, zagraną na świeżym powietrzu przez orkiestrę symfoniczną.
Źródło informacji i cytatu: https://centruminformacji.tvp.pl/48998356/wielki-koncert-nocy-letniej-w-tvp2.

Inne źródła informacji o "sprawie":
- https://www.tvp.pl/tvp2/aktualnosci/wielkikoncertnocyletniej/48760760,
- https://pl-pl.facebook.com/BadzmyRazem.TVP/videos/754355458725353/.
Sensacja. Rewelacja. Muzyka filmowa odnaleziona.
Źródło informacji:
https://gadrecords.pl/wyjatkowe-nagrania-polskiej-muzyki-filmowej-odnalezione/.
=========================================
Muzyka z kultowych filmów i seriali zostanie wydana na płytach! To efekt współpracy CeTA i GAD Records.
Źródło informacji:
https://filmstudioceta.pl/2020/10/muzyka-z-kultowych-filmow-i-seriali-zostanie-wydana-na-plytach-to-efekt-wspolpracy-ceta-i-gad-records/.
Taśmowe przygody rodem z Wrocławia.
Źródło informacji:
https://gadrecords.pl/tasmowe-przygody-rodem-z-wroclawia/.
Mają wydać muzykę z "4 pancernych...", "Parady Oszustów" i podobno wznowić nakład "07 zgłoś się".
(21-11-2020, 12:39)piti198 napisał(a): [ -> ]Mają wydać muzykę z "4 pancernych...", "Parady Oszustów" i podobno wznowić nakład "07 zgłoś się".
Płyty miały być wysyłane już wczoraj, ale korona wyłączyła dział wysyłek Sad
Stron: 1 2 3