Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Bestia (1917)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Właśnie pojawiło się już w sprzedaży kolekcjonerskie wydanie filmu Bestia z 1917 roku. Według opisu powinno to być Blu-ray aczkolwiek na załączonych zdjęciach nie pojawia się oznaczenie rodzaju nośnika.

FILM DOSTĘPNY W FORMACIE BLU-RAY

Dźwięk: stereo
Język: wersja angielska
Tablice/napisy: EN/PL, EN/DE, EN/FR
Format obrazu: 16:9  
Nośnik: Blu-ray
Region: Free
Ilość nośników: 1
Czas trwania: 67’

Proporcje na 99,99% są takie jak w materiałach promocyjnych a nie 16:9.

http://nina.gov.pl/sklep/pozycja?id=25804

[Obrazek: 71320a1327888656.jpg] [Obrazek: b448e31327888658.jpg] [Obrazek: 3807551327888661.jpg] [Obrazek: ca2fd11327888665.jpg] [Obrazek: 142c411327888667.jpg]

Edit: mamy potwierdzenie

Cytat:Najstarszy i jedyny zachowany film z Polą Negri z polskiego okresu jej kariery, czyli "Bestia" Aleksandra Hertza po restauracji cyfrowej ukazał się właśnie na Blu-ray. Wyjątkowe, kolekcjonerskie wydawnictwo z muzyką Włodka Pawlika wydała Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny po ponad 100 latach od premiery filmu.
https://www.polskieradio.pl/39/1240/Artykul/2420598,Bestia-Jedyny-zachowany-polski-film-z-Pola-Negri-trafil-na-Bluray
Chyba ktoś jednak czyta filmożerców? Może więcej narzekajmy i częściej.
Zamówiłem z odbiorem w NinA. Niestety przykrą niespodzianką są godziny odbioru:
"Punkt odbioru jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9–16." Całe szczęście mam przyszły poniedziałek wolne (mam nadzieje, że oni nie Wink).
Ciekawe kiedy drugi zapowiadany film. Podpytam jak będę na miejscu.
Czy możesz zapytać, kiedy będzie dostępna angielska wersja sklepu? Dzięki.
Mam bardzo dobre wspomnienia po zakupach płyt z Filmoteki Narodowej (sympatyczna i frontem do klienta obsługa sklepu). Pisałem o tym na forum Kino Polska. W tym przypadku powinno być podobnie.
Oczywiście kulały opisy na okładkach, ale pal licho. Przykładowo, zamiast dźwięku stereo usłyszałem 5.1. Ale to chyba dobrze.
Co dokładnie zawiera to wydanie oprócz płytki z filmem? To drugie na zdjęciach to jakaś książeczka?
W opisie masz:

Wydawnictwo zawiera polsko-angielską książkę z nowymi tekstami. Filmoznawca dr Łukasz Biskupski przybliża historię wytwórni Sfinks i współpracy Aleksandra Hertza z Polą Negri, kuratorka sekcji kina niemego w holenderskim EYE Filmmuseum Elif Rongen-Kaynakçi odkrywa tajniki sukcesu filmu, a filmograf FINA Grzegorz Rogowski odpowiada na pytanie, jak „Bestia” stała się „The Polish Dancer”.

Dodatki:

„Brzask”, „Mrok”: zwiastuny do odrestaurowanej wersji filmu
Przed rekonstrukcją i po rekonstrukcji: wideo porównawcze
„Odnaleźć zaginione. Ocalić zaginione”: spot digitalizacyjny FINA
(15-12-2019, 22:08)adi90a napisał(a): [ -> ]Zamówiłem z odbiorem w NinA. Niestety przykrą niespodzianką są godziny odbioru:
"Punkt odbioru jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9–16." Całe szczęście mam przyszły poniedziałek wolne (mam nadzieje, że oni nie Wink).
Ciekawe kiedy drugi zapowiadany film. Podpytam jak będę na miejscu.
No to daj koniecznie znać, co i jak. Także potwierdź czy faktycznie chodzi o blu ray. Wink
Film już odebrałem, ale niestety nie udało mi się niczego dowiedzieć. Nie było akurat pracownika, który zajmuje się tym sklepem i obsługą zamówień. W ogóle był mały problem z odbiorem, bo na recepcji tylko ochrona a oni nie wiedzieli za bardzo o co chodzi. Po paru telefonach okazało się, że film czeka ale zostawiony u kogoś innego i musiałem tam dojść, ale tamten pracownik też niczego nie wiedział o kolejnych wydaniach czy sklepie.

Może w święta obejrzę. Zastanawiają mnie informacja na okładce, że film 1080p ale konwersja była z 18 klatek do 25.
Oglądałem ten film tego roku. Ciekawa historia, Amerykańce hollyłut zajebali ten film złodzieje  i sprzedali w Stanach jako swój, dzięki temu przetrwał.
Stron: 1 2