Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Kraina Lodu / Frozen
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Animacja Kraina Lodu / Frozen światową premierę miała 17 listopada 2013.
Film jest zdobywcą dwóch oscarów w 2014:
- Najlepsza piosenka - "Let It Go", wyk. Idina Menzel
- Najlepszy długometrażowy film animowany

[Obrazek: kraina-lodu-b-iext36397082.jpg]

W Polsce wydany najpierw przez CDProject (Blu-ray, Blu-ray 3D), później wznowiony przez Galapagos (Blu-ray, Blu-ray 3D). Wydanie 4K nie uzyskało polskiej wersji, jak to u Disneya.

W 2015 roku razem z filmem Kopciuszek premierę w kinach miała krótkometrażówka Gorączka Lodu / Frozen Fever (7'), która został następnie wydana na Blu-ray razem z tym filmem.

W 2017 roku razem z animacją Coco premierę w kinach miała kolejna krótkometrażówka, Kraina Lodu: Przygoda Olafa / Olaf’s Frozen Adventure (21').

Wreszcie 7 listopada 2019 premierę miała pełnometrażowa kontynuacja Kraina Lodu II / Frozen II.


[Obrazek: original-6052146-kraina-lodu-ii.jpg]

W Wielkiej Brytanie zapowiedziano wydanie 4k i inne na 30.03.2020. O Polskim wydaniu na razie brak info.

Założyłem wątek, którego brakowało bo potrzebuje pomocy. Czy komuś coś wiadomo o wydaniu na blu-ray krótkometrażówki Kraina Lodu: Przygoda Olafa? Gorączka lodu została wydana z filmem z którym miała premierę w kinie (tj. Kopciszek) natomiast wydanie filmu Coco nie zawiera Przygody Olafa w dodatkach (wg informacji z okładki). Czy krótkometrażówka ta została wydana z jakimś innym tytułem Disneya? Oczywiście dvdmax wrzuciło Przygodę Olafa jako oddzielne wydanie Blu-ray jednak jest to tylko wydanie widmo. Nie wiem natomiast jak wygląda sprawa wydania tej krótkometrażówki za granicą.

Tak mnie wczoraj naszło na krótkometrażówki.
Pojawiły się oferty na polskie wydanie BD. Premiera: 1 kwietnia.

[Obrazek: thumb-lg-7239319-kraina-lodu-2-lee-jenni...-chris.jpg]
[klik w okładkę = opis wydania w filmoskopie]
(02-02-2020, 12:39)adi90a napisał(a): [ -> ]W Wielkiej Brytanie zapowiedziano wydanie 4k i inne na 30.03.2020. O Polskim wydaniu na razie brak info.
Ale to Disney, czyli chyba z góry przesądzone, że nie będzie PL 4K? Smile
Zasadniczo to tak, na 4K nie ma co liczyć, ale DVD za 34,90 jak najbardziej. Ale na myśli miałem ogólnie jakiekolwiek wydanie, bo nie było zapowiedzi.

Merlin podał dodatki dla BD (czyli zasadniczo to co w UK):
Opcja odtwarzania filmu w trybie KARAOKE;
Dodatki: Czy wiesz?; Duchy Krainy lodu 2; Muzyka w sequelu; Sceny niewykorzystane; Piosenki niewykorzystane; Orkanek - próby animacji; Into The Unknown w 29 językach; Teledyski: Into The Unknown w wykonaniu Panic! At The Disco, Lost In The Woods w wykonaniu Weezer; Wybór piosenek.

Jak stanieje trochę to biorę Wink