Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Bong Joon-ho
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
A może jednak problem z playerem bo chyba z niego robił screeny, należało by się upewnić że wyciągnąć screeny bezpośrednio. Strasznie to wygląda.
Czasami zdarzają się takie zwalone płytki, jakiś czas temu kupowałem Młodego Papieża z Włoch i nie mogłem uwierzyć w to co widzę. Aliasing również był obecny np. w pierwszym wydaniu BD Wejścia smoka czy Ściganym (ewidentnie mieli źródło 1080i, które nieprawidłowo przekonwertowali do postaci progresywnej).

Jak komuś się chce sprawdzić to ten kadr znajdziecie w okolicach 4-5 minuty, zrobić fotkę na zbliżeniu i będzie jasne czy ta płyta tak ma czy może screeny Porala są lewe.

Coraz bardziej podejrzewam, że jednak może chodzić o to drugie. Na Poralowych screenach z Nie lubię poniedziałku również widzę aliasing, a na screenach, które MarianPaz wklejał go nie ma.

Użytkownik usunięty64562

Post usunięty
Okazało się, że jednak aliasing w Parasite to wina playera, z którego korzystał Poral, a nie płyty. Tak więc fałszywy alarm Wink
Niestety gdy się operuje na 1080i i player nie zawsze potrafi rozpoznać kiedy zastosować tryb filmowy lub wideo to zdarzają się takie kwiatki. Na kompie wystarczy zainstalować inny odtwarzacz, gorzej ma się sprawa ze stacjonarkami/wyświetlaczami...

Na jego stronie są już poprawione screeny, a poniżej już prawilne porównanie (z tego samego playera - MPC-HC). Po lewej polskie wydanie, po prawej francuskie BD.

[Obrazek: eMolSFWm.png] [Obrazek: AZHnXTlm.png]

[Obrazek: JF6mS5wm.png] [Obrazek: KtM6F9Gm.png]

W powiększeniu:

[Obrazek: tg2Vs1Hm.png] [Obrazek: R8juzz9m.png]

[Obrazek: rMP8qaNm.png] [Obrazek: w3ciYIDm.png]

W powiększeniu i po rozjaśnieniu obrazu aby nawet osoby na małych ekranach bez kalibracji i/lub bez optymalnego oświetlenia mogły ogarnąć różnicę w kompresji obrazu.

[Obrazek: HuCdABqm.png] [Obrazek: lfsRSIIm.png]
Niby lepiej, ale dalej bubel.
Nie miałem w planach tego filmu, ale...dałem się nabrać Big Grin
Szanuję i dopisuję do listy zakupów Smile
Na 23 listopada zapowiedziana jest premiera angielskiego wydania z filmami "Zagadka zbrodni" i "Szczekające psy nigdy nie gryzą"

[Obrazek: thumb-lg-11473137-memories-of-murder-bar...r-bite.jpg]
[klik w okładkę=filmoskop]
Stron: 1 2 3 4 5