Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Bong Joon-ho
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Parasite właśnie zgarnął cztery Oscary, w tym w najważniejszej kategorii – dla najlepszego filmu. Wypadałoby więc założyć temat poświęcony filmografii Bong Joon-ho co też poniżej czynię.
Skupiam się na wydaniach BD - żaden z filmów nie doczekał się pl wersji na tym nośniku. Jeśli komuś się chce to może dopisać czy któryś z filmów Bong Joon-ho doczekał się na DVD wydania w polskiej dystrybucji.

To lecimy od najnowszego do najstarszego:

Parasite / Gisaengchung (2019)

Film dostępny jest już od jakiegoś czasu m.in. we Francji (dystrybutor: The Jokers) oraz USA (Universal - ponoć blokada Region A).
Wydanie francuskie jako jedyne posiada Atmosa, ale nie znajdziemy w nim angielskich napisów.

[Obrazek: FkaKMG7.jpg] [Obrazek: 3GaFLl4.jpg]

Jeśli czekacie na wydanie UK to trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość do czerwca - wtedy też Artificial Eye wypuści Parasite w plastiku oraz steelbooku.
Według sklepu HMV wydanie w steelbooku z UK będzie zawierać dwie płyty, w tym wersję czarno-białą filmu.

[Obrazek: XZBAlEk.jpg] [Obrazek: dZJ921s.jpg]

Parasite doczeka się też wydania UHD BD. U Francuzów będzie dostępny steelbook oraz kolekcjonerka. Premiera: 28 luty 2020 (The Jockers)

[Obrazek: PaIY32M.jpg] [Obrazek: kliWBsK.jpg]

A U Niemców dwa różne wydania Digibooka. Premiera: 5 marca 2020 (Koch Media).

[Obrazek: 8D0lKVV.jpg] [Obrazek: Y0P3gUM.jpg]

oraz steelbook i kolekcjonerka, o której póki co niewiele wiadomo co do jej wyglądu i zawartości.

[Obrazek: EijnKRM.jpg] [Obrazek: n949etV.jpg]

Wszystko wskazuje na to, że zarówno w niemieckim jak i francuskim wydaniu nie uświadczymy angielskich napisów - jest więc to w praktyce opcja dla posiadaczy OPPO i Cambridge (no, chyba, że ktoś z Was biegle włada koreańskim... Wink ), którzy mogą sobie dodać dowolne napisy.

Jako ciekawostkę podam jeszcze, że film doczeka się wersji B&W. Czas pokaże czy ta wersja zostanie wydania na nośnikach fizycznych.



Okja (2017)

Niestety film nie jest dostępny na nośnikach fizycznych - prawa do niego posiada Netfliks i póki co tylko na tej platformie go obejrzymy.



Snowpiercer (2013)

Jedyne znane mi wydanie Region B i do tego z angielskimi napisami również dla sekwencji w koreańskim języku to wydanie australijskie. Jeśli znacie jeszcze jakieś inne to dajcie znać.

[Obrazek: 7dJN5vc.jpg]

Jeśli brak angielskich napisów Wam niestraszny to warte uwagi są wydania francuskie - porządna kompresja, OAR 1.85:1 i brak black crusha.
Jest w czym wybierać, plastik, steelbook, kolekcjonerka...

[Obrazek: VVPAxn5.jpg] [Obrazek: y97yOal.jpg]
[Obrazek: QhZcjgJ.jpg]

W Korei Płd. też obrodziło kilkoma ciekawymi wydaniami Snowpiercera m.in. od KimchiDVD. Poza tym jako jedyne posiadają ścieżkę dźwiękową w 7.1. Ktoś może ma to potwierdzi czy faktycznie znajdują się tam angielskie napisy również dla koreańskich sekwencji oraz czy płyty posiadają blokadę Region A.

[Obrazek: GWtqK3i.jpg] [Obrazek: RgaBOIi.jpg]



Matka / Madeo / Mother (2009)

Z wciąż dostępnych wydań z angielskimi napisami ostało się już tylko USA - wg. blu-ray.com płyta jest odczytywana na odtwarzaczach Region B.

[Obrazek: ulz4tjj.jpg]

Jeśli nie zależy nam na angielskich napisach to wciąż dostępne jest wydanie niemieckie.

[Obrazek: lRlfz6L.jpg]

Jako ciekawostkę dodam, że w Korei Płd. wyszła zarówno wersja zwykła jak i B&W - obie już jednak są wyprzedane.

[Obrazek: kIbURk4.jpg] [Obrazek: IwiELaf.jpg]



Tokyo! (2008)

W czeluściach internetu znalazłem tylko wydanie USA na BD. Już dawno wyprzedane.

[Obrazek: I7WA2f9.jpg]




The Host: Potwór / Gwoemul (2006)

Z wydań z angielskimi napisami wciąż dostępne są płyty z UK oraz USA (która jest bez blokady regionalnej). Zawartość płyt jest ta sama.

[Obrazek: FH7IzdL.jpg] [Obrazek: mIWaq7a.jpg]



Zagadka zbrodni / Memories of Murder / Salinui chueok (2003)

Swego czasu dostępne było wydanie koreańskie Zagadki zbrodni, które nie miało blokady regionalnej - od dłuższego czasu jest ono wyprzedane. Było to zarazem jedyne wydanie tego filmu z angielskimi napisami.

[Obrazek: 2FjAM5n.jpg]

Poza Koreą Płd. film doczekał się wydania BD również we Francji w plastiku, digibooku oraz kolekcjonerce.

[Obrazek: ESeyt6w.jpg] [Obrazek: LeMxqgT.jpg]

[Obrazek: wtdxzI2.jpg]

W każdym z wydań francuskich znajdziemy remastera, porównanie do starego transferu możecie zobaczyć w tym miejscu.

Dodam jeszcze tylko, że Zagadka zbrodni powstała na podstawie prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce w latach 1986-1991 w Korei, a kilka miesięcy temu dotarła do nas wieść, że jeden z głównych podejrzanych przyznał się do tych zbrodni -> click.



Szczekające psy nigdy nie gryzą / Barking Dogs Never Bite / Flandersui gae (2000)

Film wyszedł na BD w Korei Płd. oraz w Niemczech jako dodatek do filmu The Host.
Oba wydania są już niedostępne.

[Obrazek: 6kqixIq.jpg] [Obrazek: 5bUwGTn.jpg]
(10-02-2020, 19:03)misfit napisał(a): [ -> ]Jeśli komuś się chce to może dopisać czy któryś z filmów Bong Joon-ho doczekał się na DVD wydania w polskiej dystrybucji.
To ja sobie nieśmiało pozwolę:
[Obrazek: ZWP4cQ9.jpg]
"Parasite" to zapowiedź (26.02.2020). Seria "Blink Azjamania" raczej już tylko z drugiej ręki. No i "Snowpiercer". Chyba tyle.
Dzięki.

Według sklepu HMV wydanie w steelbooku Parasite z UK będzie zawierać dwie płyty, w tym wersję czarno-białą filmu.

https://store.hmv.com/store/film-tv/blu-ray/parasite-limited-edition-steelbook

Tutaj możecie poczytać trochę więcej o tej wersji.

To na które wydanie się nastawiacie ? Smile
Na pewno kupię Parasite w 4K. Podoba mi się ten steelbook z amazon.de ale Koch Media pewnie nie wyda tego filmu z Dolby Atmos, więc pozostaje mi wydanie francuskie Wink
(10-02-2020, 19:03)misfit napisał(a): [ -> ]Zagadka zbrodni / Memories of Murder / Salinui chueok (2003)

Swego czasu dostępne było wydanie koreańskie Zagadki zbrodni, które nie miało blokady regionalnej - od dłuższego czasu jest ono wyprzedane. Było to zarazem jedyne wydanie tego filmu z angielskimi napisami.

No i  teraz to wydanie chodzi za 450$. O wydaniu francuskim bez angielskich napisów szkoda mi czasu gadać.

Wydania DVD używane w UK w licytacjach rozchodzą się jak bułeczki w cenach 25-30F

[Obrazek: 514T1WES4GL._AC_.jpg]

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0002W12US/?tag=willamowius06-21

Wydanie koreańskie z regionem 3 i angielskimi napisami wygląda TAK
(11-02-2020, 11:03)Dziel napisał(a): [ -> ]Na pewno kupię Parasite w 4K. Podoba mi się ten steelbook z amazon.de ale Koch Media pewnie nie wyda tego filmu z Dolby Atmos, więc pozostaje mi wydanie francuskie Wink

high five - ponoć Atmos daje radę w Parasite więc nie mam wyboru i trzeba będzie się szarpnąć na wydanie francuskie.
Na amazon.fr wydanie UHD już jest niedostępne, ale szczęśliwie wcześniej zrobiłem pre-order - mam tylko nadzieję, że Amazon nie przyjął więcej zamówień niż to co dostanie od dystrybutora Wink

EDIT:

Jeśli mało Wam wydań Parasite to od Criteriona też należy się spodziewać specjalnej edycji, na razie nie wiadomo kiedy. Rozbiliby bank gdyby wydali go na UHD, ale to mało prawdopodobne, pewnie będzie wersja B&W i jakieś nowe dodatki.
Również Memories of Murder zostanie wydany przez Criteriona.

https://www.imdb.com/news/ni62784229
Fnac nie będzie sprzedawać Parasite w 4K?
Nie sądziłem, że tak szybko wykupią ten steelbook a też miałem zamiar go zamówić Wink
Steelbook Parasite wrócił na amazon.fr, z tym, że w nieco wyższej cenie.

EDIT: Zdjęcie steela.

[Obrazek: parasite-steel.jpg]

I skan BDInfo francuskiej płyty UHD:

Kod:
Disc Size: 96,011,984,396 bytes
Protection: AACS2
Extras: Ultra HD
BDInfo: 0.7.5.7

PLAYLIST REPORT:

Name: 00000.MPLS
Length: 2:12:13.759 (h:m:s.ms)
Size: 94,430,429,184 bytes
Total Bitrate: 95.22 Mbps

VIDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-H HEVC Video 78678 kbps 2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / 1000nits / HDR10 / BT.2020

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Dolby TrueHD/Atmos Audio Korean 4683 kbps 7.1-Atmos / 48 kHz / 4683 kbps / 24-bit (AC3 Core: 5.1-EX / 48 kHz / 640 kbps)
DTS Audio Korean 768 kbps 2.0 / 48 kHz / 768 kbps / 16-bit
DTS-HD Master Audio French 3894 kbps 5.1 / 48 kHz / 3894 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
DTS Audio French 768 kbps 2.0 / 48 kHz / 768 kbps / 16-bit
DTS Audio French 768 kbps 2.0 / 48 kHz / 768 kbps / 16-bit

SUBTITLES:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Presentation Graphics French 27.506 kbps
Presentation Graphics French 0.174 kbps
Presentation Graphics French 38.506 kbps
Gutek potwierdził mi w komentarzu, że wydadzą jednak "Parasite'a" na Blu-ray! Pijemy!
Świetna wiadomość, oby tylko tego w żaden sposób nie skopali.
Stron: 1 2 3 4 5