Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: A Hidden Life - Ukryte życie (2019)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nie bywam na francuskich forach.

Ale podowiadywałem się u znajomego z Niemiec co do tego wydania DE i mówi, że:

1. Bandingu nie ma, ale obraz pokryty jest lekkim zielonkawym nalotem w stosunku do US. Twierdzi też, że niemieckie wydanie jest troszkę ostrzejsze. AR 2.40:1.
2. Początkowe napisy i nazwy lokalizacji są przetłumaczone na niemiecki.
3. Po wyborze angielskiej ścieżki dźwiękowej nie da się wyłączyć niemieckich napisów.

W OPPO można je przesunąć na sam dół i wtedy po załadowaniu polskich napisów nie będą one nachodzić na siebie, ale jeśli mamy dwulinijkową kwestię dialogową to te niemieckie napisy i tak będą widoczne na dolnym czarnym pasie.
Ugh czyli wydanie koszmar... pozostaje Francuskie, ciekawe jaki tam został przeprowadzony ambitny zabieg. Edycja US jest obecnie wyprzedana.
Z własnego doświadczenia mogę napisać, że we francuskich wydaniach od egzotycznych dystrybutorów dużo częściej niż u Niemców można trafić na sytuacje gdy po wyborze angielskiej ścieżki dźwiękowej nie ma możliwości wyłączenia francuskich napisów. Ale nie wiem jak konkretnie jest w tym przypadku.

Co do wydania USA to tutaj jeszcze mają -> https://www.wowhd.co.uk/a-hidden-life/024543646945.
Ale nie wiem ile obecnie czeka się od nich na przesyłkę.
Pozostaje jeszcze opcja skandynawskiego wydania:
[Obrazek: 262727_large.jpg?t=1586774274]
Tył okładki podaje że jest tylko:
English: DTS-HD Master Audio 5.1
Resolution: 1080p
Aspect ratio: 2.40:1
Napisy: Finnish, Swedish, Danish, Norwegian
Oznaczenie że to płyta BD50, tak więc teoretycznie transfer powinien być dobry plus na 100 % będzie można dodać napisy przez oppo. Nie wspominając już o oryginalnych podpisach miejscowości itp. Film można sprowadzić z tego sklepu:
https://en.imusic.dk/movies/7333018016774/2020-a-hidden-life-blu-ray
Sprowadzałem kiedyś z niego Predystynację więc to na pewno są solidni. Z przesyłką wychodzi jakieś 73 pln, więc to nie jest jakaś wygórowana stawka, chyba zaryzykuję.
A jeśli ktoś chce płacić w dolarach, niech zamawia stąd:
https://www.wowhd.us/a-hidden-life/024543646945
Darmowa wysyłka do Polski. Czas oczekiwania: koło miesiąca. Jak przesyłka nie dojdzie w terminie lub się zagubi, spokojnie zwrócą kasę, albo ponownie wyślą nowy egzemplarz.
W funtach zwykle od nich wychodzi najkorzystniej, chociaż w tym przypadku to aż 50 groszy oszczędności względem dolara Tongue
Jest jeszcze ebay - pierwsza aukcja z brzegu: klik
Zamówiłem skandynawskie wydanie, nie chce mi się czekać miesiąc i płacić ponad 100 zł za jeden film. Jak dojdzie to dam znać jak to wygląda.
Jestem w trakcie projekcji wydania Skandynawskiego i już teraz mogę stwierdzić że obraz jest świetny. Film naturalnie startuje bez fanfarów Foxa. Napisy z Oppo śmigają idealnie, nazwy miejscowości również są takie jakie być powinny. Bit rate obrazu niekiedy dochodzi do 43 mb a dźwięku 4mb ( bandingu i pikselozy nie stwierdzono ). Na płycie jest tylko film z oryginalną ścieżką dźwiękową, napisami ( brak angielskich ) i statycznym menu. Tak więc jeśli ktoś ma Oppo i nie chce czekać na jakieś wydanie z UK lub przepłacać za to z US jest to idealny wybór.

[Obrazek: 1d1f2f1355847603.jpg] [Obrazek: 0757901355847610.jpg] [Obrazek: a9ae401355847614.jpg] [Obrazek: 55d2971355847618.jpg] [Obrazek: cc60ae1355847623.jpg]
Stron: 1 2