Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Wczesniej była mowa o DVD (które ponoć wygląda super na 43 calach <LOL>), teraz znów o Netflixie. Nie wiem już o czym mówisz i jakiej różnicy nie widzisz.
Wyjaśnię Łopatologicznie. Mam tv 40 cali plazma i różnicy na nim między dobrym dvd a Blu Ray z 2 metrów nie widać. Netflix full HD wygląda super. Wiem że plazma więcej wybacza niż LCD. Ale myślę że może nie być tak dużej różnicy pomiędzy netflix a Blu Ray na takim małym tv. I z odległości 2.5 metra.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Cytat:Mam tv 40 cali plazma i różnicy na nim między dobrym dvd a Blu Ray z 2 metrów nie widać.

No to radzę rozważyć wizytę u okulisty. Serio.
A te filmy nie są czasem na Netflix w 4K i nie taka wersja Ci się odpala automatycznie? To by tłumaczyło większą ilość szczegółów w Władcy Pierścieni (choć nie przypominam sobie żeby on był w 4K, ale nie chce mi się sprawdzać).
Wszystkie filmy, które wymienił, są na Netfliksie w 1080p. Bitrate waha się od 3,8 w przypadku Birdmana, przez 5,4 przy Dwóch wieżach do 6,2 w przypadku Odysei.
Ten aż nazbyt jawny trolling coś mi przypomina. Hmm, czyżby jeszcze jeden wirus postanowił (ponownie) zaatakować? Nie, niemożliwe. A może...

Filmy na Netfliksie wyglądają bez porównania gorzej od swoich odpowiedników na płytach. Tyle w temacie. Jakość w serwisie to takie akurat do niezobowiązującego oglądania, najlepiej z odpowiedniej odległości żeby nie widzieć fatalnej konpresji (i tak będącej lata świetlne przed syfem jaki oferuje HBO Go) i towarzyszącym jej macroblocków.

4K? To samo. Podejdźcie bliżej ekranu na takim np. Irlandczyku, fatalnie to wygląda.
też jestem ślepy bo z 2,5 m i 40 cali matryca VA materiał z czystego DVD, czy nawet kompresja H264 bardzo ładnie wygląda jak na tą rodz.

Czasami mi się wydaje , że film z DVD bez kompresji wygląda lepiej niż to co daje Vectra czasami... a niby jest w HD a i tak widać artefakty czasami. Ok, netflix idzie przez neta ale to tak dla porównania.

@Mierzwiak wirusa to masz w Polsce akurat nie na forum Wink a ja wtedy pisałem, że DLA MNIE DVD jest Ok, a nie że jest lepsze od BD.

mam kumpla co ma netflix-a i tez mi mówi, że 4k od nich super wygląda... ale on chyba filmów na BD nie kupuje i nie ma jak porównać.
@Mierzwiak ma na myśli pewnego jegomościa, który lubił sobie dla zabawy wbić kij w mrowisko.

I coś mi się też zaczyna wydawać, że założyciel tematu jakoś dziwnie nie uczestniczy w dyskusji.
(17-03-2020, 18:37)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]@Mierzwiak wirusa to masz w Polsce akurat nie na forum Wink a ja wtedy pisałem, że DLA MNIE DVD jest Ok, a nie że jest lepsze od BD.
Nie wiem o co Ci chodzi, nigdzie o Tobie nie pisałem.
Prowadziliśmy ze sobą zażarte boje... które i tak miło wspominam
Stron: 1 2 3