Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Ten wątek nadaje się tylko do kosza Tongue
Na 40 calach plazmy i powiedzmy 3 metrach to niewykluczam, że dvd wygląda jak bluray. Na plazmie 50" różnice już widać, ale jeśli dvd jest dobrze wydane i nie robimy bezpośredniego porównania, to z odległości 2,7 metra można oglądać i cieszyć się seansem.
Co do kanałów TV, to owszem - niektóre filmy np. upscalowane wyglądają gorzej niż dvd, np. serial "Co ludzie powiedzą" na ZOOM TV wygląda gorzej niż na płytach dvd, które posiadam.
Cytat:Na 40 calach plazmy i powiedzmy 3 metrach to niewykluczam, że dvd wygląda jak bluray.

Ludzie, co wy wąchacie?
Ustawienia mam takie same dla każdego źródła.
Filmy nie są w 4k, tylko jak już wcześniej pisałem w 1080p.
Sam w to nie dowierzam, ale tak jest.
Właśnie sprawdziłem jedną rzecz. Włączyłem aplikację Netflix na konsoli i w Smart. Tv. I okazuje się że w przypadku konsoli jakość jest gorsza, mniej żywe kolory, mniej szczegółów i wieksza płynność (efekt telenoweli)
Zaznaczam, że ustawienia są takie same.

Nie mam zamiaru tu robić jakieś gównoburzy, więc jeżeli takowa się rozpocznie to nie widzę problemu by temat zamknąć.
Nic nowego setki osób narzeka na jakość z tvbox'ow typu shield TV vs webos lub tizen i nawet same aplikacje są lepiej dopracowane, w konsoli masz ustawienia przestrzeni barw możesz po sprawdzać czy widzisz różnicę.

Jaką masz ustawioną rozdzielczość na konsoli bo jeśli 4k to konsola robi upscaling i widocznie robi to gównianie stąd też mniej szczegółów.

W aplikacji w tv za upscaling odpowiada tv one z reguły radzą sobie bardzo dobrze.
(17-03-2020, 22:43)zdichuu napisał(a): [ -> ]Właśnie sprawdziłem jedną rzecz. Włączyłem aplikację Netflix na konsoli i w Smart. Tv. I okazuje się że w przypadku konsoli jakość jest gorsza, mniej żywe kolory, mniej szczegółów i wieksza płynność (efekt telenoweli)
Zaznaczam, że ustawienia są takie same.

Nie wiem jaką masz konsolę, ale na xboxie aplikacja od netflixa była zglitchowana i wymuszała tryb HDR nawet dla treści tego nieposiadających.
Nie jestem wrogiem streamów. Wręcz przeciwnie... uwielbiam Netflix, HBO i Prime. Jednakże... no sam temat brzmi jak ponury żart z jakości :-D Netflix ma okropna kompresję. Widać to na każdy, wizualnnym kroku. Nie mam pojęcia jak ich treści FHD można porównywać z dobrym BD, bo oglądając je na TV 42 i 55 cali widzę ogromną różnicę. W zasadzie nawet wolę dobrze wydany BD aniżeli filmy 4K Netflixa. Chociaż tutaj różnica jest bardziej zatarta... ale jak wchodzą dyski UHD no to już nie ma o czym gadać :-D Zwłaszcza właśnie w przypadku Netflixa, czyli nie najlepszego jakościowo VOD.
Stron: 1 2 3