Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: MakeMKV
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Co jakiś czas dostaję na PW pytania odnośnie tego świetnego programiku więc zakładam temat aby wszystko było w jednym miejscu bez potrzeby ciągłego powtarzania się.

Link do programu -> http://www.makemkv.com/

Aktualny klucz do MakeMKV jest podawany na tej stronie zwykle na okres dwóch miesięcy. Czasami zdarza się, że po jego wygaśnięciu trzeba poczekać kilka dni na nowy klucz, ale darowanemu koniowi... Smile

Poza bezstratną konwersją do kontenera mkv program umożliwia również wykonanie kopii zapasowej 1:1 całej płyty na dysk twardy. Służy do tego opcja Plik -> Kopia zapasowa. Nie zapomnijcie przy tym zaznaczyć opcji "deszyfruj pliki wideo".

Mało kto też wie, że przy pomocy MakeMKV oraz np. playera MPC-HC możemy odpalić oryginalną płytę BD bądź UHD BD i np. załadować sobie napisy lub ścieżkę lektorską bez potrzeby jej zgrywania na dysk twardy. Normalnie potrzebujemy do tego płatny soft do odblokowania płyty w locie np. Passkey od DVDFab bądź też RedFox AnyDVD HD, ale dzięki poniższemu "trickowi" możemy osiągnąć to samo dzięki MakeMKV.

Trick polega na tym, że:
1. Z katalogu gdzie mamy zainstalowany MakeMKV (domyślnie C:\Program Files\MakeMKV) należy skopiować plik libmmbd.dll (jeśli mamy MPC-HC 32-bit) bądź libmmbd64.dll (MPC-HC 64-bit) do katalogu głównego MPC-HC.
2. Zmieniamy nazwę tego skopiowanego pliku w katalogu MPC-HC na libaacs.dll.
3. Powtarzamy pkt. 1 lecz tym razem zmieniamy nazwę pliku na libbdplus.dll.

Wsio.

Tym sposobem zarówno oryginalne płyty BD jak i UHD BD będą bezproblemowo odtwarzane w playerze MPC-HC.
Właśnie przećwiczyłem uruchamianie filmu bezpośrednio z płyty BD/UHD przy użyciu MPC-HC, a ponieważ napotkałem problemy to i wymęczyłem misfita w celu uzyskania pomocy Smile

Problemy jakie należało rozwiązać to:
1. Wersja MPC-HC
Pierwotnie miałem zainstalowaną wersję 1.7.13, która jak się okazało nie chce współpracować. Niezależnie od sposobu próby odczytu płyty, dostawałem komunikat 'Nie można renderować pliku'.
Rozwiązanie: Aktualizacja do wersji 1.9.2.

2. Sposób odczytu płyty
Opcja 'Plik\Otwórz płytę' u mnie nie działa, generuje komunikat 'Nie można renderować pliku'
Rozwiązanie: Należy wybrać opcję 'Plik\Otwórz plik...' i z płyty wybrać plik index.bdmv
U mnie na blu-ray Samsung 506CB nie działa na UHD. Odtwarzacz nie widzi płyty.
(02-10-2022, 16:34)leszekm napisał(a): [ -> ]U mnie na blu-ray Samsung 506CB nie działa na UHD. Odtwarzacz nie widzi płyty.

Było by dziwne jakby płyta UHD działała na tym napędzie, Samsung 506CB według specyfikacji nie czyta płyt 4K UHD, wiec wygląda na to, że wszystko jest tak jak powinno.