Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Diuna (2020)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Zgodze się z tym, że film musiałby być prosty żeby poszły na niego całe masy a w przypadku Diuny jest to raczej niemożliwe. Ale start nowej potężnej marki sci fi na miarę GW byłby mile widziany. Świetnie odświeżony Star Trek to też trudna nisza ale swoje zarobił... szkoda, że został porzucony.
Niestety ale papkowate MCU praktycznie przegoniło konkurencję z kin. Jeżeli jakiś film utrzyma się miesiac to już sukces. Aktualnie mamy co kwartał nowe MCU albo DC, na święta kolejne GW... i tyle. W międzyczasie coś tam powstaje ale szybko znika albo jest kiepskie. Zbliża się kolejny Avatar Camerona i pewnie znowu nieźle namiesza. Niby wszyscy zgodnie twierdzą, że to ciulowa marka a pomysł zerżnięty z Pocahontas ale film jakoś zarobił te setki milionów Wink

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka
Avatar jest prosty i trafia do prostych ludzi, jak i cały $isney. Dziwię, że inni nie idą w ich ślady i nie tłuką tego samego chłamu. Zmusiliby tego giganta, albo do zmiany branży, albo jakości filmów. Na pozostałe części Dune nie licz, bo pierwsza jest w miarę prosta w odbiorze. Nie będzie żadnej potężnej nowej marki, chyba ,że z Dune zostanie tylko tytuł.
A tam nowe... znowu jacyś zarażeni na koronawirusa Wink

(14-04-2020, 12:23)Wolfman napisał(a): [ -> ]Na pozostałe części Dune nie licz, bo pierwsza jest w miarę prosta w odbiorze. Nie będzie żadnej potężnej nowej marki, chyba ,że z Dune zostanie tylko tytuł.
O Władcy Pierścieni mówiono dokładnie to samo. To jest za trudne! Tego nie da się zekranizować... a tu patrz... tak się Jackson rozkręcił, że nawet Hobbita porozciągał jak gumę do gaci Big Grin
Władca pierdzieli to zupełnie proste w odbiorze dzieło, jak i czytaniu. Nakręcili raz i wyszło, Dune kręcą i nie wychodzi nic z tego.
[Obrazek: p7rfDyP.jpg]

O Villeneuve'a jestem spokojny, że po raz kolejny da radę, oby tylko nie było wtopy w box office i nie skończyło się na tylko jednym filmie...
(14-04-2020, 13:14)Wolfman napisał(a): [ -> ]Władca pierdzieli to zupełnie proste w odbiorze dzieło, jak i czytaniu.
Nie czytałem Diuny więc się nie wypowiem czy proste czy nie ale wiesz, że Hollywood potrafi tak zekranizować książkę żeby nie męczyło przeciętnego widza. Nie mam na myśli spłycania a przenoszenia z papieru na ekran w dobrym tego słowa znaczeniu. Kwestia tego jak podejdą do materiału źródłowego.
(14-04-2020, 13:14)Wolfman napisał(a): [ -> ]Nakręcili raz i wyszło, Dune kręcą i nie wychodzi nic z tego.
Nie raz, kiedyś nakręcili film rysunkowy który nie da się oglądać. Sam próbowałem i wymiękłem. A teraz jeszcze i serial tworzą.
Nakręcili parę zgrabnych seriali + film Lyncha. To, że nie są to kasowe hity na miarę MCU i nie biją rekordów oglądalności jak Gra o Tron wcale nie oznacza, że są złe.
(14-04-2020, 13:15)misfit napisał(a): [ -> ]oby tylko nie było wtopy w box office i nie skończyło się na tylko jednym filmie...
A o BR: Black Lotus słyszał? Niby oba filmy BR nie odniosły kasowego sukcesu ale coś tam się dzieje w temacie. Poza tym ten sam Villeneuve przebąkiwał coś o spin offie w świecie BR.
(13-04-2020, 19:23)Glaeken napisał(a): [ -> ]Mam nadzieję, że przy okazji na nośnikach ukaże się Diuna Lyncha.

Ja też czekam, były plotki o UHD i liczę na to, bo wersję Lyncha lubię, ma klimat i styl.
Wink[Obrazek: eb617f2739859cfee890c72a76fe7019.jpg]

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: 5f1f604dfb603dc733b3430765958865.jpg]
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11