Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Pomoc w zakupie za granicą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy zna ktoś kogoś w Estonii? Chciałbym dokonać zakupu , ale nie mam adresu. Chodzi o jedną rzecz.
Estonia? A co ty tam kupiłeś?
Nic, przecież adresu nie mam do wysyłki. Masz tam kogoś?
Czy ktoś kupował z portugalskiego fnac.pt? Mam problem z uzupełnieniem danych do wysyłki, ponieważ wymagane jest pole "NIF", czyli jakiś ich numer identyfikacji podatkowej, którego z oczywistych względów nie mam. Da się to jakoś obejść?
(13-08-2020, 08:53)Marioo napisał(a): [ -> ]Czy ktoś kupował z portugalskiego fnac.pt?
Ja kupowałem wielokrotnie na fnac.com . Tam o nic takiego nie pytali. Jesteś pewien, że rejestrujesz się jako osoba prywatna, a nie firma?
Mnie chodzi o fnac.pt - portugalski a nie o francuski fnac.com. I mój problem jest już na etapie podawania danych adresowych, rejestracja przebiegła bezproblemowo i konto mam na pewno jako osoba prywatna. Opcja konta firmowego "Sou uma Empresa" (tu ukłony dla google translator) nie jest aktywna. Na screenie widać na samym dole ten NIF.

[attachment=1251]
(13-08-2020, 08:53)Marioo napisał(a): [ -> ]Da się to jakoś obejść?

Zdaje się, że odpowiedź jest bardzo prosta - https://ajuda.fnac.pt/hc/pt-pt/articles/360002907357-Métodos-custos-e-prazos-de-entrega

Nie ma tu ani słowa o wysyłce zagranicznej, a tylko o Portugalii kontynentalnej i przyległych archipelagach Wink
(13-08-2020, 12:26)Marioo napisał(a): [ -> ]Mnie chodzi o fnac.pt
Wiem, wspomniałem o fnac.com, bo to pewnie bliźniaczy sklep i być może mają część oferty wspólną. Skoro jednak znasz fnac.com, to pewnie już to sprawdziłeś.
(13-08-2020, 12:50)truvneeck napisał(a): [ -> ]Nie ma tu ani słowa o wysyłce zagranicznej, a tylko o Portugalii kontynentalnej i przyległych archipelagach

Tylko w takim razie czemu podczas wpisywania adresu dostawy da się bez problemu z rozwijanej listy wybrać dowolny kraj.

[attachment=1252]

Na fnac.com nie ma tego, czego szukam. Jest natomiast na fnac.pt
Kumpel programista opowiedział mi anegdotę, której clue brzmiało mniej więcej tak: nikt już dzisiaj nie pisze/buduje sklepów internetowych od podstaw, wszyscy korzystają z gotowych szablonów. Moja hipoteza (bo nie mam 100% pewności): portugalski sklep powstał na bazie szablonu fnac.com ale admini nie mieli umiejętności/chęci/możliwości żeby usunąć tę opcję wyboru, w zamian za to uaktywnili dodatkowe okienko z numerem identyfikacji.
Stron: 1 2